28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Wavin, şehirlerin sesine kulak veriyor

Wavin, şehirlerin sesine kulak veriyor

Sağlıklı ve sürdürülebilir ortamlar inşa etme amacı kapsamında sel, kuraklık, yüzey suyu kirliği, yeraltı suyunun tükenmesi ve ısı stresi problemlerine çözüm üreten Wavin, globalde “I’m Your City (Ben Senin Şehrinim)” isimli filmin devamını getirdi. Wavin’in sağlıklı ve sürdürülebilir ortamlar inşa etme hedefini, kentlerin sahibi olan insanları harekete geçirmek amacıyla kentlerde yaşanan zorlukları şehrin dilinden anlattığı farkındalık projesinin ardından “Her kararı iyi değerlendir” isimli filmi ile şehirlerin büyük zorluklarla karşı karşıya kalmasını yeniden ele aldı.

Türkiye’de 50 yıldır plastik boru sektöründe faaliyet gösteren Wavin, tüm organizasyonel süreçlerini “Sağlıklı ve Sürdürülebilir Ortamlar İnşa Etmek” amacı ile belirlediği dört temel hedefi doğrultusunda yürütüyor.“Güvenli ve verimli su tedariki”, “daha iyi tesisat ve hijyen koşulları”, “iklim değişikliklerine karşı dirençli şehirler” ve “daha iyi bina performansı” hedefleri ile çalışmalarını sürdüren Wavin, gelecekte şehirleri yaşanabilir kılmak ve ürünlerin daha da geliştirilmesi için inovatif çalışmalarına devam ediyor. Son olarak konuya ilişkin dikkat çeken bir farkındalık kampanyası başlatan Wavin, kentlerin yaşadığı büyük zorlukları “Ben Senin Şehrinim (Şehirlerimizin Sesi)” videosunu ardından “Her kararı iyi değerlendir” adlı kısa filmle şehirlerin dilinden anlatıyor.

Kentlerin sesi Wavin
Dünyanın lider plastik boru üreticisi Wavin’in global olarak imza attığı farkındalık projesinde; iklim değişikliği ve etkilerinin, önümüzdeki yıllarda da kritik bir konu olmaya devam edeceği aktarılıyor. “Ben Senin Şehrinim” filminde kentlere ses verilerek, karşı karşıya oldukları zorlukları ve onları geleceğe hazırlamak için şehirde yaşayanlara nasıl ihtiyaç duydukları anlatılıyor. Wavin bu kısa filmle; daha yaşanabilir geleceğin, dayanıklı şehirlerin, buralarda yaşayan insanların duyarlılığıyla tasarlanacağını vurguluyor.

“Her kararı iyi değerlendir”
Konunun devamı olan “Her kararı iyi değerlendir” isimli filmde ise kentsel dayanıklılık yaratma konusunda şehirlerin büyük zorluklarla karşı karşıya kalmasına değiniliyor. Film, izleyiciyi “Her kararı iyi değerlendir” sloganıyla çözüme teşvik ediyor ve alınacak her doğru kararın kentsel yaşam ve suyun korunması anlamında öenmli pozitif sonuçlarının olacağını vurguluyor. İklim değişikliği ve kentleşmenin şehir ve içinde yaşayan insanlar üzerinde yarattığı büyük etkiler çarpıcı hale getirilerek “Şimdi harekete geçme zamanı!” deniliyor. Uygulanan çözümlerin gelecek nesiller için de işe yarar olması gerektiğinin altı çizilerek, alınacak her kararın bir sonucu-nun olacağı söyleniyor. Gelecek için her kararın iyi değerlendirilmesine dikkat çekiliyor.

Şehirde yaşayanların dahil edildiği bir sürdürülebilirlik anlayışı Kâr amacının ötesine geçerek küresel sürdürülebilirliği temel alan Wavin, daha iyiye odaklanmanın yanı sıra, sadece çalışanlar için bir değer duygusu yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda kullanıcılar ve paydaşları da dahil edeceği bir diyalog başlatıyor. Wavin gibi düşünen müşteriler, ortaklar ve paydaşlarla olan işbirliği sayesinde sürdürülebilirlik çıtasını yukarılara taşımaya hazırlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?