28.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

VIPA (1969 yılından bu yana Kalite, Tecrübe, Güvenilirlik ve Hizmet)

KABLOLAR İÇİN PVC, PE ve HFFR MALZEMELERİ VIPA, termoplastik malzeme üretimi yapan ve yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 45.000 ton olan İtalyan menşeli bir şirkettir. Şirket merkezi ile üretim tesisi, İtalya’nın Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Ancarano şehrindedir. Geniş ürün yelpazesi arasında birçok alanda kullanılan sert ve esnek malzemeler de bulunmaktadır. Bu malzemeler arasında kablo sektöründe kullanılan ve şirketin tedarik ettiği PVC, PE ve HFFR malzemeleri öne çıkmaktadır. PVC, PE ve HFFR malzemeleri Avrupa’daki önemli kablo üreticilerine temin edilmektedir.

Tesis tam otomasyon altında çalışmakta ve 9 adet üretim hattından oluşmaktadır. Laboratuvar Bölümü (kalite kontrol ve araştırma/geliştirme), tüm araç gereç ihtiyaçlarına karşı modern cihazlarla donatılmıştır.

Kalite Sistemi 1995 yılından bu yana ISO 9000 belgesiyle tasdiklenmiştir.

Şirket “Responsible Care – Sorumlu Bakım” (güvenlik, sağlık ve çevrenin korunmasına yönelik uluslararası kimya endüstrisi tarafından başlatılan gönüllü bir inisiyatiftir) projesine katılım göstermiştir.

PVC malzemeleri kapsamında şirketin veri tabanında yüzlerce formül bulunmaktadır. Bu formüller arasında örneğin düşük duman emisyonlu, düşük HCl emisyonlu, yüksekdüşük sıcaklık direnci, alev dayanımı, yağ dayanımı, düşük geçirgenlik, vb. özelliklere sahip birçok kablo türü bulunmaktadır. Ayrıca VIPA olarak uluslararası standartlara ve/veya müşteri ihtiyaçlarına ya da özel taleplere uygun yeni ürünleri de çalışmaya ve tedarik etmeye hazırız.

POLİETİLEN maddeler açısından öne çıkan VIPA ürünleri aşağıdaki gibidir:

• BPD 7100 NATURAL: Haberleşme kablolarının izolasyonuna uygun yüksek yoğunluklu polietilen malzeme (gaz enjeksiyon işlemi);

• BPD 4077 NATURAL: Fiber optik kablolar ile güç kablosu (doğal renkte veya renkli) montajı başta olmak üzere telekomünikasyon sektöründe dış alanlardaki uygulamalarda hava şartlarına dayanıklılığı sağlayabilmek amacıyla yapılan dış kılıf işlemlerine uygun MDPE malzemesi);

• VIPA LDE 35 BLACK: Kablo yalıtımına (doğal renkte veya renkli) uygun LDPE kopolimer bazlı malzeme Şirket HFFR malzemeleri için çeşitli HM2 sınıfında ürünü (farklı özelliklerde ve fiyat aralığında) ve ayrıca çeşitli sınıflarda (özel performans değerine sahip) esnek HFFR aralığında birçok HM4 ürünü tedarik edebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ