25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE ve SERGİSİ 16-19 EKİM’DE İZMİR’DE

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE ve SERGİSİ 16-19 EKİM’DE İZMİR’DE

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) adına EMO İzmir Şubesi tarafın-dan 2009 yılından itibaren her iki yılda bir olmak üzere beş kez düzenlenen Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nin altıncısı 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Kongre bünyesinde gerçekleştirilecek IV. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu, X. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu, V. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu, Binalarda Elektrik Tesisatı Sempozyumu ile birlikte ülkemizin en büyük mühendislik buluşmalarından birine ev sahipliği yapacaktır. İlki 2017 yılında gerçekleştirilen “Endüstri 4.0 Çözümleri ve Uygulamaları” başlıklı özel etkinliğin devamı açısından “Geleceğin Elektrik Tesisleri ve Dijitalleşme” ana temasına uygun olarak Endüstri 4.0-Dijitalleşme konulu özel oturum düzenlenerek yerli ve yabancı uzmanların, bu alana yönelik bilgi ve deneyimleri paylaşılacaktır.

Ayrıca Serbest Müşavir Mühendis (SMM) olarak faaliyet yürüten 4 binin üzerinde üyenin meslek hayatlarında yaşadığı sorunların tespit edilmesi, çözüm önerilerinin oluşturulması, çözüme yönelik girişimlerin başlatılması için SMM Forumu düzenlenecektir. Akademisyenleri, bilim dünyasını ve mühendisleri buluşturacak 4 günlük etkinlik boyunca ulusal ve uluslararası firmalar da Kongre ile eşzamanlı düzenlenecek sergide yeni teknolojileri ve hizmetleri-ne ilişkin katılımcılara bilgi sunacak.

Son olarak 2017 yılında gerçekleştirilen ve kamu kurum ve kuruluş-larından, üniversitelerden, elektrik, elektronik, inşaat başta olmak üzere taahhüt, sanayi sektörlerinden kayıtlı 5051 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, yerli ve yabancı özel çağrılı konuşmacıların yer aldığı bildiri oturumları, özel oturumlar, paneller ve söyleşiler gerçekleştirilmiştir. Katılımcılar, yalnızca akademik, teorik bildirilerin yanı sıra uygulayıcı mühendislerin bildirilerini ve firmaların projelerine ilişkin sunumlarını da içeren bir bilgi ve deneyim paylaşımı platformunun parçası olmuşlardır. Ülkemizde bilim ve mühendisliğin gelişimine kolektif bir katkı sağlamayı hedefleyen Kongre kapsamındaki sergiye 2017’de ulusal ve uluslararası 58 sektörel firma katılmış, sergi alanı 1650 metre kareye ulaşmıştı.

Etkinlik kapsamında düzenlenen ve tarihi nitelikleri olan geçmiş dönemlerde kullanılmış teknolojileri tanıma fırsatı veren Elektrik Müzesi’nde 110 civarında materyal sergilenmiştir. Önceki etkinlik-lerde olduğu gibi VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nde de ülkemizin birçok bölgesinden etkinliğimizi izlemek için gelen nitelikli katılımcı ve ziyaretçilerle sergi alanlarında yer alan firmalar için yeni iletişim olanakları yaratılacak, sergilenen ürün ve çözümlerin katılımcılarla buluşması sağlanacaktır.

Yıllar itibariyle zenginleşen içeriği ve katılım sayısındaki niteliksel artışla VI. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, mühendislik ve bilim camiasını 16-19 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir’de buluşmaya çağırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ