25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Vatan Kablo’ya Siemens’ten Yılın En İyi Tedarikçisi Ödülü

Vatan Kablo’ya Siemens’ten Yılın En İyi Tedarikçisi Ödülü

Vatan Kablo, Siemens Türkiye’nin her yıl gerçekleştirdiği Siemens Tedarikçi Günü’nde, proje kategorisinde “Yılın En İyi Tedarikçisi” ödülü-ne layık görüldü.

Siemens Tedarik Zinciri Yönetimi Tedarikçi Günü “Sınırları Aş” mottosuyla 22 Ocak 2019’da tüm tedarikçi firma temsilcilerinin katılımı ile Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi.

2018 mali yılında dünya genelinde yaklaşık 42 milyar avroluk satın alma hacmine imza atan ve büyük çoğunluğu Türkiye’den olmak üzere yakın coğrafyayı da kapsayan bölgeden 320 milyon avronun üzerinde satın alma yapan Siemens, Türkiye’nin en büyük tedarikçilerini ağırladı.

Siemens’in, uzun yıllardan bu yana iş ortaklığı yaptığı Vatan Kablo’ya bu kıymetli ve anlamlı ödülü vermesine ilişkin açıklama yapan Vatan Kablo Pazarlama ve Marka Müdürü Ali TÜMKAYA: “Yüksek teknolojili ürünler ve projeler üreten, dünyanın en köklü ve güçlü markalarından biri olan Siemens’in tedarikçileri arasında yer alıyor olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Yüksek kalite standartlarımız, ARGE faaliyetlerimiz, ileri teknoloji ile kurmuş olduğumuz Alçak Gerilim, Orta Gerilim, Yüksek Gerilim ve Bakır Tel Üretim Tesislerimizi içeren entegre üretim tesisimiz ile Siemens gibi ulusal ve uluslararası birçok firmanın tercih ettiği bir marka olan firmamız, bir dünya markası olma yolunda ilerlediği hedefe ulaşacağından emindir. Bu bağlamda bu ödülü almada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.” Konuşmasına son yıllarda yapmış oldukları yatırımlar ile devam eden TÜMKAYA : “ Üretim teknolojisi ile dünyada sayılı tesislerden biri olan Yüksek gerilim kablo üretim tesisimizin açılmasıyla ürün çeşitliliğini arttıran firmamız; hizmeti ve sürdürülebilir kalite anlayışı ile tüm ürün gruplarında küresel ölçekte yarışabilen bir marka durumuna gelmiştir. Ayrıca 2018 yılında devreye aldığımız RES yatırımız ile kendi enerjisini üretme kapasitesine ulaşan Entegre Tesisimiz, yenilenebilir enerji kullanımı ile Karbon Ayak İzinde yıllık 3.500 ile 4000 ton CO2 salınımının önüne geçmiştir. Küresel ısınmanın, iklim değişikliğinin ve enerji verimliliğinin öneminin arttığı günümüzde, yenilenebilir enerji kullanımı ile firmamız “ Çevre Dostu Şirketler “ içindeki yerini almıştır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ