21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Vatan Kablo Zayıf Akım Kablo Üretim Tesisini Devreye Aldı

Vatan Kablo Zayıf Akım Kablo Üretim Tesisini Devreye Aldı

Kurulduğu günden bu yana yatırımlarında hız kesmeyen Vatan Kablo, yapmış olduğu yeni yatırımlar ile adından tüm dünyada söz ettirmektedir. Ürün portföyüne zayıf akım kablolarını ekleyen firma, son olarak üretmiş olduğu Lan ( Data ) Kabloları ve Sinyal Kontrol Kabloları ile müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

Vatan Kablo LAN Veri Kabloları, yerel alan ağında (LAN) yüksek hızlı veri, dijital ve analog ses ve video RGB sinyalleri iletmek için kullanılan gelişmiş bir performans sağlarlar. CAT 5e U/UTP LAN Veri Kablosu Gigabit Ethernet (1000 baseT) standardını destekler ve 100MHZ’ye kadar bant genişliklerinde çalışır. Cat5 genellikle anahtarlara, yönlendiricilere, masaüstlerine, IP telefonlara ve interneti kullanan ağ cihazına bağlanır. Cat 5e kablosu ise genel olarak iş telefonları için kullanılır.CAT 6 U/UTP LAN Veri Kablosu 10 Gigabit Ethernet standardını destekler .PBX, V.11, X.21, ISDN, Ethernet (10Base-T), ATM25/52/155 Mbit / s, 100VG-AnyLAN, Token Ring 16/100 Mbit / s, Hızlı Ethernet (100BASETX), 1000BASE -T, 2.5GBASE-T, 5GBASE-T, PoE, PoE +, 4PPoE. Binalar, istasyonlar, yapılar ve ekipmanların içine sabit kurulum için 250 MHz’e kadar olan frekans aralığında çalışırlar. Cat 6, düşük sinyal kayıpları ve daha yüksek frekansta daha iyi iletim performansı nedeniyle geniş bant video ve dijital video uygulamaları için uygundur. CAT 7 S/FTP LAN Veri Kablosu 10 Gigabit veri transfer hızına ve 600-900 mhz arası bant genişliğine sahiptir. Cat 7 kabloda her kablo çifti metal folyo ile kaplanmıştır. Plastik muhafazadan önce de koaksiyel kablo tarzı sarma ile bütün perler örtülmüş bu sayede minumum veri hız kaybı sağlanmıştır. Yeni ürünlerimizden olan LIYCY kablolar, dahili ortamlarda sinyal iletim kablosu olarak kullanılır. Esnek ve ince yapıları sayesinde dar alan uygulamalarında avantaj sağlar.

Elektronikte, bilgisayarlarda, bina içi haberleşme, ses ve güvenlik sistemlerinde kullanılır. Üretim teknolojisi ile Türkiye’nin sayılı tesislerden biri olan Zayıf Akım kablo üretim tesisinin açılmasıyla ürün çeşitliliğini arttıran firma, hizmet ve sürdürebilir kalite anlayışıyla tüm ürün gruplarında küresel ölçekte yarışabilen marka haline gelmiştir.

Yüksek kalite standartları, Ar-Ge faaliyetleri, ileri teknoloji ile kurmuş olduğu Alçak Gerilim, Orta Gerilim, Yüksek Gerilim ve Bakır Tel Üretim Tesisleri içeren entegre üretim tesisi ile ulusal ve uluslararası birçok firmanın tercih ettiği bir marka olan Vatan Kablo, Zayıf Akım Kablo üretim tesisini de devreye alarak bugün dünyanın 103 ülkesine yapmış olduğu ihracat ile bir dünya markası olma yolculuğunda hedefine emin adımlarla ilerlemektedir. 2018 yılında devreye aldığı RES yatırımı ile kendi enerjisini üretme kapasitesine ulaşan firma, yenilenebilir enerji kullanımı ile Karbon Ayak İzinde yıllık 5 bin 500 ile 6 bin ton CO2 salınımının önüne geçmiştir. Küresel ısınmanın, iklim değişikliğinin ve enerji verimliliğinin öneminin arttığı günümüzde, yenilenebilir enerji kullanımı ile firma “Çevreci Şirketler” listesine ismini yazdırmıştır.

Ali Tümkaya
Vatan Kablo Pazarlama ve Marka Müdürü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ