21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Üntel Kablo’dan ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde dikkat çeken yükseliş

Üntel Kablo’dan ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde dikkat çeken yükseliş

Ürettiği kauçuk ve özel kablolar ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda adından başarıyla söz ettiren ve önemli projelerin kablo tedarikçisi olan Üntel Kablo başarısını 2019 yılı İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 84 basamak yükselerek ispatladı. Geçtiğimiz yıl listede 134. sırada yer alan Üntel Kablo bu yükselişiyle listenin 50. sırasında yer aldı. Üntel Mart ayı içerisinde açıklanan TET Elektrik-Elektronik İhracat Onur Listesinde de 7 basamak yükselerek bu alandaki başarısını göstermişti.

Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan ve 50 yıla varan üretim tecrübesi ile ülkemizin önde gelen kablo üreticileri arasında yer alan Üntel Kablo yeni yatırımları ile bu başarıyı daha da yukarıya taşımayı hedefliyor. Şirket Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ömer Alemdar “Bu başarıda en alt kademeden en üst kademeye kadar herkesin çok büyük emeği var ve hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz her zaman daha iyiyi hedefleyen bir firma olarak; gelişen dünyayı, teknolojileri ve insan kaynaklarını yakından takip edip ve uygulayarak kendimizi daha iyi yerler için hazırlıyoruz. Dinamik ve vizyoner felsefemiz ise bizim bu hedeflere ulaşmamızda bize kolaylık sağlıyor.”

Kısa süre içerisinde Dilovası’nda yer alan tesislerinde 2. etap fabrika inşaatına başlayarak kapasite artırımı ve yeni teknolojileri bünyesine katmayı planlayan Üntel Kablo önümüzdeki yıllar içinde de İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer almayı hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ