25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Türkiye’de faaliyet gösteren Gürfil, sektörün önde gelen fuarlarına katılmaya büyük önem vermekte

Türkiye’de faaliyet gösteren Gürfil, sektörün önde gelen fuarlarına katılmaya büyük önem vermekte

Kablo ve tel ürünlerinin üretimi için Folyo-Film-Bant malzemeleri ve makineleri üreterek Türkiye’de faaliyet gösteren Gürfil, kaçırılmaması gereken büyük endüstri fuarlarına katılıma büyük önem vermektedir. Ne de olsa, her sergi bir ayna gibidir ve endüstrinin eğilimlerini ve beklentilerini yansıtır. Her iki yılda bir, Almanya’nın Düsseldorf şehri, tüm kablo endüstrisi uzmanları için bir toplama merkezi haline gelmektedir. 2020 yılında, 17. Kez olarak, dünyanın dört bir yanından gelen kablo endüstrisi arz ve talebi, Uluslararası Wire 2020 Messe Düsseldorf fuarında bir araya gelecektir. Wire 2018 fuarındaki istatistiklere göre, fuara dünyanın 53 ülkesinden 1.440 katılımcı ve yaklaşık 42 bin ziyaretçi katıldı. Bu sayılar fuarın önemini ortaya koymaktadır.

Wire 2020 fuarında, Gürfil standında (9C39) ziyaretçileri bekleyen yeni gelişmeler var. İlk kez, malzemeler (Folyo-Film-Bant) ile birlikte ekipman (örgü ve bantlama makineleri) da sunulacak. Sergi konukları sadece geniş bir ürün yelpazesi ile tanışmakla kalmayacak, aynı zamanda ekipmanların çalışmasını “canlı” olarak görebilecek ve mühendislerimizden profesyonel tavsiye alabilecekler. Bizim için aynı öneme sahip başka bir etkinlik de, Moskova, Sokolniki Sergi ve Kongre Merkezi’nde yapılacak olan Cabex yıllık kablo ve tel fuarı. Sergide Gürfil’in uzman temsilcisi de bulunacak. Bu yılki fuarlarda kablo endüstrisinin temsilcileri tarafından ürünlerimize daha fazla ilgi beklemekteyiz; bir bütün olarak dünya genelinde kablo malzemelerine olan talepte ise önemli bir canlanma ve büyümenin olduğunu görmekteyiz.

Hâlihazırda sürekli artan yangın güvenliği taleplerini tam olarak karşılayan kablo ve tel ürünlerini üretmeyi sağlayan yüksek performanslı mika bantlama makinelerine odaklanmış durumdayız. 1981 yılında kuruluşundan bu yana, firmamız küçük bir laminasyon atölyesinden, kablo ve tel ürünleri üretimi konusunda güvenilir, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada sorumlu bir üretici ve malzeme ve ekipman tedarikçisi olarak kendini kanıtlamış modern donanımlı bir yüksek teknoloji şirketi olana kadar uzun bir yol kat etti.

Gürfil tarafından yangına dayanıklı kablo imalatında kullanılan ve birçok talebi karşılayacak şekilde tasarlanan farklı modellerdeki dikey mika bantlama makinelerimizin belli başlı bazı özellikleri şu şekildedir:

•Kolay kullanım ve yüksek güvenlikli makine – düşük maliyetli üretim sağlar.
•Geniş ürün çeşitliliği ile çalışabilme – örneğin ALU/PET, PET, Mika Bant ve bunun gibi bantlar ile çalışabilme özelliği.
•Spool sarım bant ile yüksek hızda çalışma – 2500 rpm’e kadar!
•Hem jumbo spool, hem mini spool sarım hem disk sarım bantlar ile çalışabilme özelliği.
•Esnek seçenek imkanı – ihtiyaç ve bütçeye uygun makine tasarımı.
•Tam kapsamlı servis imkanı: satış öncesi hazırlık – kurulum hizmeti – satış sonrası garanti, servis, bakım ve tamir hizmeti.
•Her zaman tüm parçaların stokta olma garantisi.

Müşteriler tarafından yoğun talep görmesini sağlayan en büyük özelliği: maksimum performans, kolay kullanım sağlayan tüm opsiyonlar ve minimum iş gücü gereksinimi, gururla belirtmek isteriz ki Gürfil marka makineler dünya çapında dalında en iyi bantlama makinelerinden biridir. Müşterilerden sürekli tekrar eden siparişler (Makine ve hammadde ürünlerde) GÜRFİL ürünlerini seçmenizde inandırıcı bir argüman olacağına inanıyoruz.

Wire Dusseldorf’un resmi sponsoru IWMA (Uluslararası Tel ve Makine Derneği)’nın üyesi olan Gürfil, ürettiği Folyo – Film – Bant ürünleri ve Makinelerle dünya çapında müşterilerine hizmet vermekten, satış sonrası teknik servis ve tüm profesyonel servis ekibi ile deposundan yedek parça sağlama hizmetleri sunmaktan gurur duymaktadır. Gürfil, müşterilerine üç grupta olmak üzere geniş bir yelpazeye yayılan kablo hammadde ve makineleri sunmaktadır.

1) Folyo,film,bant grubu ürünler;

ALU/PET, ALU/PET/ALU, ALU/PET/SY, ALU/COPOLİ, CU/PET, CU/PET/SY, PP tanıtma bandı, polyester film, bakır folyo, polyester non-woven bant, fiberglas bant, mika bant, PP köpüklü bant, kraft kağıt, krep kağıt, yari iletken bant, şişen bant, cam elyaf iplik, yırtma – açma ipleri, suda şişen yumuşak iplikleri.

2) Tel grubu;

Alüminyum alaşımlı tel (0,12 & 0,16 mm), 3 katmanlı fiziksel köpüklü iletkenler, bakır kaplı alüminyum tel, bakır kaplı çelik tel.

3) Makine grubu

•Yüksek hızlı mika bantlama makinesi,
•Yüksek hızlı dikey kablo orgu makinesi(16 ve 24 taşıyıcı).
•Yüksek hızlı dikey (Çelik tel) kablo orgu makinesi (16 ve 24 taşıyıcı)
•Yüksek hızlı yatay kablo orgu makinesi (24,32,36 ve 48 taşıyıcı),
•Tel sarma makineleri ve tansiyon kontrollü tel boşaltıcılar
•Açıcı ve Toplayıcılar,
•Kopolimer kaynak makinesi,
•Hava kurutma üniteleri ve ABS makaralar.

Yaklaşık 40 yıllık deneyimimiz ve kendi araştırma sonuçlarımızı temel alarak, kablo endüstrisine sadece makine değil, aynı zamanda müşterilerimizin kablo üretiminin tüm üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış karmaşık üstün teknolojik çözümler geliştiren ekipman ve teknolojiler sunmaktayız. 30 Mart – 3 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan Wire&Tube 2020 Fuarı, organizatörlerin açıklamasına göre tüm dünyayı etkileyen Coronavirüs sebebiyle ertelendi. Fuar 07-11 Aralık 2020 tarihler arasında düzenlenecek. Sizleri standımızda ağırlamaktan ve yeni gelişmeleri ve deneyimlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ