09.06.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Türkiye ile birlikte 22 ülkeden 300’ün üzerinde firmanın katıldığı 15. Uluslararası Asansör İstanbul’u, 76 farklı ülkeden 28 bin 629 profesyonel ziyaret etti. Fuarın bir sonraki buluşması ise 2019’da…

Reklam

Dünya asansör sektörü yine Uluslararası Asansör İstanbul’da buluştu!

IFO Fuarcılık tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Dernegi) destegi ile Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen Uluslararası Asansör Istanbul’da, 22 farklı ülkeden 300’ün üzerinde firma, en yeni ürün ve teknolojilerini sergiledi. Açılısını T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlıgı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu, AYSAD Baskanı Izzet Güven, ELA (Avrupa Asansör Dernegi) Kalite, Güvenlik, Çevre ve Egitim Komitesi Baskanı Christophe Isaac Castiau, Asansör Istanbul Fuar Komitesi Baskanı Sefa Targıt, Türk Standartları Enstitüsü Genel Sekreteri Mehmet Bozdemir ve IFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur birlikte yaptıgı fuar, yine dünya asansör sektörünü Istanbul’da buluşturdu. 15. Uluslararası Asansör Istanbul fuarını ziyaret eden T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, yerli üretim yapan firmaların standlarına ugrayarak, faaliyetleriyle ilgili kendilerinden bilgi aldı.

Dört gün boyunca 1 milyar liraya yakın ticaret anlaşmasına ev sahipligi yapan Uluslararası Asansör Istanbul 2017’yi; asansör taahhüt firmalarının yanı sıra montaj ve bakım firmalarından asansör aksam üretici ve tedarikçilerine, belgelendirme kuruluslarından, taahhüt ve danışmanlık firmalarına, insaat ve yapı sektörü temsilcilerinden, proje mimarlık, mühendislik firmalarına kadar 76 farklı ülkeden 28 bin 629 profesyonel ziyaret etti. Organizasyona bu yıl yurt dısından toplam 5.037 profesyonel geldi. Basta “güvenlik” olmak üzere asansör gündemleri masaya yatırıldı.

Asansör Istanbul 2017’nin etkinlikleri kapsamında AYSAD ve ELA (Avrupa Asansör Derneği) destegiyle düzenlenen ve uluslararası konuşmacıların söz aldıgı program kapsamında; Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Baskanlıgı’ndan Elif Özlem Babaoglu “Asansör Sektöründe Belge Zorunluluğu” sunumu yaptı. Fuarın ikinci günü VDMA’dan Ebru Gemici Loukas “Asansör ve Yürüyen Merdiven Istatistikleri”ni anlatırken, diger oturumda ise ELA’dan Christophe Isaac Castiau “Küresel Asansör Endüstirisi”ne iliskin bilgi verdi.

Fuarın, AYSAD Baskanı Izzet Güven’in moderatörlügünde gerçeklestirilen “Asansör Periyodik Kontrolleri Paneli” konulu özel oturumunda ise T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlıgı’ndan Ilyas Menderes Büyüklü, AYSAD’dan Aziz Bilge ve Oguzhan Bulgurluoglu, Asansör Danısmanı Serdar Tavaslıoglu, EAYSAD’dan Oguz Yanık ile Battal Öztürk konusmacı olarak söz aldı. Türkiye’de 450 bin, Avrupa’da 5,8 milyon, Dünya genelinde ise 10 milyon asansöre dair teknolojilerin sergilendigi fuarda, sektör güç tazeledi!

Dünya genelinde her gün milyarlarca yolcu tasıyan 10 milyon civarındaki asansöre iliskin en yeni teknolojileri çatısı altında bulusturan Uluslararası Asansör Istanbul, sektörün kendisinden bekledigi basarıyı sürdürmeye devam ediyor. 23-26 Mart 2017 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde 15.’si düzenlenen fuarda katılımcılar, farklı pazarlara açılma, mevcut müsterileri ile bir araya gelme ve yeni isbirlikleri yapma imkanı bulurken, dört gün boyunca toplamda yaklasık 1 milyar liralık ticaret anlasması gerçeklestirdi.

Asansör ve ISG konusu da fuara tasındı! 15. Uluslararası Asansör Istanbul Fuarı’nın ISGDER Is Güvenligi Uzmanları Dernegi tarafından organize edilen Asansör ve Is Saglıgı & Güvenliği konulu oturumlarda ise ana gündem, “asansörlerin montajı, bakımı ve servisi sırasında çalışan güvenligi ve saglıgı” idi. Ayrıca fuar alanına kurulan platform üzerinde yapılan yüksekte çalısma egitilerinin yanı sıra katılımcı firmaların organize ettigi çözüm sunumları da Asansör Istanbul ziyaretçilerinden yogun ilgi gördü.

Dünya asansör sektörünü iki yıl arayla bir araya getiren Uluslararası Asansör Istanbul Fuarı’nın sonraki bulusması 2019 yılında olacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ