28.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Türk Prysmian Kablo’dan KAÇUV 2. Aile Evine Destek!

Türk Prysmian Kablo’dan KAÇUV 2. Aile Evine Destek!

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olan Türk Prysmian Kablo, KAÇUV’un 2. Aile Evi’ne kablolarıyla destek oldu. Topluma fayda sağlayan sosyal sorumluluk projelerine destek olmayı sürdüren şirket, KAÇUV 2. Aile Evi’nin de yangına karşı güvenli kablolarının tedarikini üstlendi. 22 Ocak Çarşamba günü İstanbul Pendik’te düzenlenen açılış törenine Türk Prysmian Kablo CEO’su Cinzia Farisè, İnsan Kaynakları Direktörü Aysun Kalmık, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Tamer Yavuztürk ile Pazarlama ve İletişim Müdürü Seda Babaoğlu da katıldı.

“22 çocuk ve ailesine ‘ev’ olacak”

Maddi zorlukları bulunan ve kanser hastası olup tedavi olamayan daha fazla çocuk ve aileye umut olmak amacıyla hizmete açılan KAÇUV 2. Aile Evi’nde aynı anda 22 ailenin konaklayabileceği 22 oda yer alıyor. Her katta 4 aile odası ve en üst katta da büyük bir oyun odasının yer aldığı KAÇUV 2. Aile Evi’nde, atölye alanı ve sınıflar da bulunuyor. Türk Prysmian Kablo, KAÇUV 2. Aile Evi’ne yaptığı katkı ile, çocuklara ve ailelerine umut veren böylesine anlamlı bir projeye destek olmaktan mutluluk ve gurur duyuyor.

“Psikolojik destek hizmeti de veriliyor”

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) İstanbul Valiliği’nin desteğiyle 2012 yılında açtığı KAÇUV Aile Evi, kanserli çocuklarının tedavisi için İstanbul’a gelen ve maddi açıdan dezavantajlı olan ailelerin ücretsiz şekilde konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılıyor. Aile Evi’nde çocuklara ve ailelerine psikolojik destek hizmeti de veriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ