25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Türk Prysmian Kablo’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel dijital film

Türk Prysmian Kablo’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel dijital film

Prysmian Group, üretim sahasında kadın gücünü destekliyor
Türk Prysmian Kablo’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel dijital film

Türk Prysmian Kablo, erkek iş gücünün baskın olduğu kablo sektöründe yıllara oranla artan kadın çalışanları için yeni fırsatlar yaratmaya devam ediyor. Bu konuya dikkat çekmek üzere Kadınlar Günü’ne özel bir film hazırlayan marka, “Birlikte Yarınlara Bağlıyoruz” sloganıyla erkeklere atfedilen meslek gruplarına çarpıcı bir üslupla dikkat çekiyor.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, kadın çalışan oranıyla da sektöre öncülük ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde iş dünyasındaki rollere ayna tutan “Birlikte Yarınlara Bağlıyoruz” sloganıyla duyurduğu dijital filmini izleyicilerle buluşturan Türk Prysmian Kablo, seyircileri fabrikasına konuk ediyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak çekilen film, üretim sahasında çalışmanın cinsiyetten bağımsız olduğunu, toplumsal kodların insanların algılarını nasıl etkilediğini vurguluyor.

Makarayı yuvarlayan, telleri kesen, vinç kullanan eller…

Türk Prysmian Kablo, Kadınlar Günü filminde, emeğin vücut bulmuş hali olan ellere odaklanıyor. Makine kontrol panelini kullanan, makarayı yuvarlayan, makaraya tel saran, telleri kesen, vinç kullanan, kabloları bağlayan ellerle toplumsal önyargıların kırılmasını amaçlıyor. Başrolde erkeklerin olduğunu düşündüren görüntülerin sonunda aslında hepsinin kadın emeği olduğuna vurgu yapan marka, her iş aslında kadın işi mesajı vererek, kadınların üretimden teknolojiye her alanda söz sahibi olduğunun altını çiziyor.

Prysmian Group olarak her alanda fırsat eşitliğini teşvik etmenin bilincinde olduklarını söyleyen Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan; “Ben de aslında “erkek işi” olarak görülen “kablo” sektöründe kadın bir CEO olarak görev alıyorum. Bu sektörde görev yapmaktan büyük bir gurur duyuyorum çünkü kadınların masa başında olduğu kadar, sahada, teknik alanlarda ve fabrikalarda farklı görevler alabileceğine tüm kalbimle inanıyorum. Çektiğimiz bu filmde de Prysmian Group olarak üretim süreci de dahil olmak üzere her alanda kadınların tüm iş süreçlerimizde var olduklarına ve şirketimize değer kattıklarına dikkat çekmek istedik” dedi.

Kadınlar Günü filmini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:
www.youtube.com/watch?v=H8K4VNxUPQo

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ