23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

TÜRK PRYSMIAN KABLO “EKONOMİYE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ”NDE SEKTÖR BİRİNCİLİĞİ VE İHRACAT DALLARINDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen Ekonomiye Değer Katanlar 2015 Ödülleri’nde sektör birinciliğini kazandı. Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından verilen Ekonomiye Değer Katanlar 2015 Ödülleri’nde sektör birinciliği ve ihracat dallarında ödüle layık görüldü.

BTSO’nun, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcilerini ödüllendirdiği tören Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ekonomiye Değer Katanlar – 2015 Ödül Töreni’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, Oda Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekilleri, sanayici ve işadamları katıldı. Türkiye’nin kalkınma hedeflerinde öncülük rolünü üstenen Bursa’da 42. kez gerçekleştirilen törende 7 kategoride toplam 72 ödül dağıtıldı. Prysmian Group Türkiye, sektör birincileri kategorisinde Elektrik-Elektronik sektötörü birincisi olarak ödüle layık görüldü.

Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Prysmian Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kongur, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:”Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuz doğrultusunda her gün daha sağlam adımlarla ilerliyoruz. Kurulu kapasitemiz, ulusal pazarın tüm ihtiyacını tam olarak karşılayabileceği gibi uluslararası pazarlarda da rekabet edebilecek seviyededir. Prysmian Group öncelikle ihracat merkezli bir firmadır. 2014 yılında toplam 961 milyon TL olan ciromuzun yüzde 30’unu ihracattan elde ettik. Yenilikçi ürün ve yüksek teknolojili üretim süreçleri Prysmian Group’un rekabette güçlü olduğu temel noktalar arasındadır. Ayrıca müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiği büyük önem dolayısıyla sektöründe haklı bir liderliğe sahiptir. BTSO’nun ‘Ekonomiye Değer Katanlar’ ödüllerinde sektör birinciliğini almamız bizi son derece gururlandırmıştır.” Prysmian Group bünyesinde, aynı anda enerji, haberleşme ve fiber optik kablo üretimi yapabilen ender fabrikalardan biri olarak öne çıkan Prysmian Group Türkiye’nin Mudanya fabrikasında bugün 22.000 farklı kablo üretimi yapılabiliyor. Bu ürünler, Türkiye pazarının yanında, çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?