01.10.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

TOKSEL VARGEL DOĞRUSAL HAREKET SİSTEMLERİ

TOKSEL VARGEL DOĞRUSAL HAREKET SİSTEMLERİ

1972 yılından beri süregelen endüstriyel tecrübesini, uzun yıllardan bu yana doğrusal hareket sistemleri konusunda ihtisaslaştıran Toksel Makina, ürettiği Vargel® ürünü ile tüm dünyaya 1. Kalite hizmet verebilmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Doğrusal hareket sistemleri konusunda tek yerli üretici olan Toksel Makina, Kocaeli Dilovasın’ da 12bin metrekare kapalı alanda üretim, satış ve ihracat çalışmalarını sürdürmektedir. TOKSEL MAKİNA aşağıda ki sektörlerin ihtiyaçlarını giderme adına ürettiği VARGEL® ürünü ile, endüstriye pratik çözümler sunmaya devam etmektedir.

Vargel Ürününün Kullanıldığı Sektörler;

• Kablo, hortum, tel ve iplik sarımında,
• Hidrolik ve pnömatik mekanizma yerine,
• Programlı sanayi robotlarında,
• Otomasyon makinelerinde,
• Güneşlik, perde ve sürgülü kapı açıp kapama da,
• Büyük adımlı vida açma da,
• Özel polyester boru imalatında,
• Matbaa makinelerinde,
• Bobinaj makinelerinde,
• Her türlü makinede uzunluk takipçisi olarak kullanılabilir.

Satış Pazarlama Müdürü Samet Şahin, birçok sektörde kullanılan VARGEL ürünlerini senelerden beri üreterek piyasa ihtiyaçlarını gidermeye devam ettiklerini belirtti.

“Ürünümüz tek bir mil üzerinde hareket etmekte olup, milin dairesel hareketini, doğrusal harekete dönüştürmeye yaramaktadır. VARGEL®’ in üzerinde hareket ettiği mil daima aynı yönde dönmeye devam ederken, VARGEL® doğrusal olarak git-gel hareketi yapmaktadır. Örnek gösterirsek, bu da sarılacak herhangi bir malzemenin ya da püskürtülecek herhangi bir sıvının istenilen aralıklar da uygulanabilmesine neden olur. Bu aralıklar anında değiştirilebilir. Bu işlem tamamen mekanik olup, git gel hareketi otomatik olarak gerçekleştirilir. Elektrik ve elektronik herhangi bir takviye gerektirmez (sürücü, elektronik kart vb).”

VARGEL.NET YAYINDA

“VARGEL® ürünümüz yurtiçi pazarına hâkim yerli bir ürün. Kullanımı pratik Türk Malı VARGEL® ürünlerimizin varlığından tüm dünyayı haberdar etme vizyonu ile 2016 senesi içerisinde pazarlama ve bayilik faaliyetlerine ağırlık verme kararı aldık. Yurtiçi ve yurtdışında ki müşterilerimizi, kalitesiz, pahalı ve satış sonrası hizmet kalitesinin çok düşük ya da hiç olmadığı benzeri ürünlerden almaya iten tek faktörün aslında ürünlerimizin sesini tam duyuramayışımız olduğunu fark ettik. Bu aslında bir özeleştiri idi ve vakit kaybetmeden pazarlama adına nasıl adımlar atmamız gerektiğini tespit ederek, stratejik hamleler gerçekleştirdik. Bunun ilki vakit kaybetmeden www.vargel.net web sitesini devreye almamızın gerekliliği idi. Satış Pazarlama Departmanımız içerisinde VARGEL® ürünümüz ile ilgili özel bir birim oluşturarak, ürünümüz ile ilgili stratejik pazarlama faaliyetlerine başladık. www.vargel.net web sitemizi devreye aldık ve ürünümüzü diğer tüm ürünlerimizden soyutlayarak, aynı zamanda kişiselleştirdik.”

BAYİLİK GÖRÜŞMELERİ

“VARGEL.NET te yer alan bayilik başvurusu kısmı üzerinden, ürünlerimizi kendi bölgelerinde pazarlamak isteyen, dünyanın farklı bölgelerinden gelen ciddi talepler bulunmakta. Satış yapmak istediğimiz bölgelerde bayilik verme hususunda, gelen talepleri değerlendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Elbette amacımız ihracatımızı arttırırken, ithal ürünlerinde kullanımını tamamen ortadan kaldırmak. İthal ürünlerin üretildiği pazarlardan gelen başvuruları değerlendirme sürecimiz bizim için çok hassas.

Ürünlerimizin tercih edilme sebepleri; Hızlı geri dönüş ve verdiğimiz kısa terminler, satış sonrası hizmet garantisi, 1. Sınıf malzeme kalitesi ve uygun fiyat…”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ