25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Toksan İhracat Müdürü Recep ÖzToprak: Firmamız zayıf akım kablo sektöründe başarısını devamlı hale getirebilmek için ürün kalitesine ve müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir.

Toksan İhracat Müdürü Recep ÖzToprak: Firmamız zayıf akım kablo sektöründe başarısını devamlı hale getirebilmek için ürün kalitesine ve müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir.

Toksan Kablo firmanızı ve sizleri tanıyabilir miyiz?

Bizler Toksan Kablo olarak Ocak 2021 yılında faaliyete başladık. Firma olarak yeni olmamıza rağmen, gerek idari kadro gerekse üretim personellerimiz uzun yıllardır sektörün içinde bulunmaktadır.

Hitap ettiğimiz yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda oluşmuş bir müşteri portföyümüz vardır. Özellikle yurtdışı müşterilerle yapılan görüşmelerde bizimle çalışmaları konusunda olumlu geri dönüşler alınmıştır.

Ürün gruplarınız ve kullanım alanları ile ilgili bilgi alabilir miyiz?
CCTV Kamera Kabloları, Sinyalizasyon Kabloları, Telefon Kabloları, Hoparlör Ses Kabloları, Yangın İhbar Kabloları üretimiz yanında özellikle yurtdışı için gelen özel üretim kablo talepleri de karşılanmaktadır.

• CCTV Kamera Kabloları; Kapalı devre TV ve kamera sistemlerinde kısa mesafeli video, ses ve sinyal iletiminde kullanılır.
• Sinyalizasyon Kabloları; Elektrik ve elektronik cihazlar arasında bilgi alışverişini sağlamak için kullanılan kablolardır. Otellerde, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinden apartmanlara kadar her alanda kullanılmaktadır.
• Telefon Kabloları; Bina içlerinde sabit tesisatlar da telefon hatlarında abone dağıtım kablosu olarak kullanılır. Haberleşme ve bilgi iletişim amaçları için kullanılan kablolardır.
• Hoparlör Ses Kabloları; Mekanik zorlanmanın olmadığı kuru yerlerde, Cihaz bağlantılarında, Ses sistemleri, Aydınlatma ve İrtibat kablosu olarak kullanılır.
• Yangın İhbar Kabloları; Bina içerisinde olası yangın durumlarında alarm cihazlarına sinyal gönderen kablolardır.

Ülkemizde ve dünya çapında pazarlarda sektörünüzün içinde bulunduğu genel durumu, sektörün geleceğini ve sektörün sorunlarını bizim için değerlendirir misiniz?
İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde global anlamda yaşanan belirsizlikler ve dövizdeki dalgalanmalar sadece sanayicileri değil tüm insanları olumsuz yönde etkilemektedir. Bu belirsizliklerden kaynaklanan dalgalanmalar gerek hammadde fiyatlarını gerekse satışları etkileyerek pazardaki rekabet gücünü negatif yönde etkilemektedir. Ortaya çıkan bu olumsuz durumda yurtdışında bulunan firmalar global ve lokal alanda yaşanan olumsuz gelişmelerden ağır bir şekilde etkilendiği için yoğun bir durgunluk döneminde olduğu gözlemlenmektedir.

Yurtiçi piyasasında ise inşaat sektörü kendisiyle birlikte diğer alanları da etkileyen sektörler arasında bulunmaktadır. Kentsel dönüşüm projeleri Ülkemizde gelişme gösterdikçe içerisinde bulunduğumuz kablo sektörü ve faaliyette olan diğer sektörler de bu gelişmelerden pozitif yönde etkilenecektir. Bu projelerde yer alan konut ve yapılar her anlamda (güvenlik ve teknolojik) daha dayanıklı tasarlanmaktadır. İnşa edilmesi planlanan bu yapılarda kullanılacak kablo ve diğer yan mamuller daha da nitelikli ve kaliteli olmak zorundadır. Bu nokta da TOKSAN KABLO olarak üzerimize düşen kalite ve müşteri memnuniyetini en önde tutuyoruz.

Nitelikli çalışanlar ile kablo kullanıcılarının ürün hakkında bilinçlenmesi ve bu duruma paralel olarak kurumsallaşmayan firmaların eleneceği pazarda rekabet ve karlılık noktasında makul seviyeler geldiği görülmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de markalı ve güvenilir kablo tercihi kablo sektörünün gelişimini de olumlu anlamda destekleyecektir

Her sektörde olduğu gibi sizin sektörünüzde başarıyı sürdürebilir kılmak büyük önem taşıyor bu alanda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?
Firmamız zayıf akım kablo sektöründe başarısını devamlı hale getirebilmek için ürün kalitesine ve müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir. Üretilen kablolarımızda her daim birinci sınıf malzeme kullanılmakta ve kalitemizden kesinlikle taviz verilmemektedir. Yurt içi ve yurt dışına yapılan tüm satışlarımızda firmamız satış sonrası müşteri taleplerini karşılamaya da büyük önem vermektedir. Alışveriş esnasında veya sonrasında oluşabilecek aksaklıklar en çabuk şekilde çözülmekte ve çözülmeye devam edilecektir. Bu sayede de müşterilerimizin taleplerine gerçekleştirmek ve memnuniyetlerini kazanmak sürdürebilirlik noktasında en temel kuralımızdır.

Günümüzde yatırım çok önemli firma olarak kısa ve uzun vadede ne gibi yeni yatırımlar ve ürünleriniz olacak?
6 aylık bir zaman diliminde makine parkurumuzu artırdıktan sonra yeni yapılacak istihdamlarla vardiyalı çalışma sistemine geçmeyi planlamaktayız.
Solar kablo imalatı için de bir Ar-Ge ekibi kurarak laboratuvar ve üretim alt yapısını oluşturmayı hedefliyoruz.

Son olarak, Toksan Kablo olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?
Toksan Kablo olarak, Ülkemizde ve Dünyada yaşanan Covid-19 salgınının en kısa sürede kontrol altına alınarak yaşanan ve yaşanacak bütün sorunların en kısa zamanda son bulmasını temenni ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ