23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Testmaksan Makine Genel Müdürü Metin Korkmaz: Testmaksan Test makineleri olarak kablo fişli kablo ve granül üretimi yapan plastik firmalarına gerek laboratuvar test cihazları gerekse üretim ve kalite kontrol alanında danışmanlık yapmaktadır.

Testmaksan Makine Genel Müdürü Metin Korkmaz: Testmaksan Test makineleri olarak kablo fişli kablo ve granül üretimi yapan plastik firmalarına gerek laboratuvar test cihazları gerekse üretim ve kalite kontrol alanında danışmanlık yapmaktadır.

Kalite kontrol laboratuvarları üretici firmaların bel kemiğidir bizce bir firma kurulurken önce laboratuvardan başlamalıdır aksi halde kendi ürettiği ürünlerin kalitesini anlayamaz ve kanıtlayamaz tamda bu yüzden bu alanda yapılan doğru yatırımlar kayıp değil kazanç olduğunu belirten Metin Korkmaz sektör ile ilgili sorularımız yanıtladı:

Firmanız ticari faaliyetlere ne zaman ve nasıl başladı? Faaliyet konusunda neler söylemek istersiniz? Firmanızı tanıtır mısınız?

42 yıldır kablo sektöründe hizmet vermekteyiz sektörün üretim kalite departmanlarında çalışmalarız sırasında sektörün bu alanlarındaki eksiklerini bire bir sahada görme sansına sahip olduk şans diyorum çünkü bugün Testmaksan’ ın kurulumunda ve kısa sürede birçok kablo firmasına doğru hizmet verebilmesinde burada kazanılan tecrübeler etken oldu.

Firmanız hangi sektörlere ürün vermekte ve ürün çeşitleriniz nelerdir?

Testmaksan: kablo fişli kablo ve granül üretimi yapan plastik firmalarına gerek laboratuvar test cihazları gerekse üretim ve kalite kontrol alanında danışmanlık yapmaktadır. Firmanızın sektörler açısından konumu ve pazardaki gücü hakkında neler söylemek istersiniz. Firmamız öncelikli olarak müşteri memnuniyetini temel alarak iyi niyetli rakiplerimizi tenzih ediyorum ama sektörümüzde aynı hizmet ve ürünlerle fahiş fiyatlar uygulayan firmalarda mevcut rekabetin her zaman hizmet ve ürün kalitesini artıracağının inancındayız.

Mevcut piyasa şartlarında ülkemiz ve dünyanın etkilendiği pandemi sürecini değerlendirirsek neler söylemek isterseniz?

Tabikî bu pandemi süreci her sektörü etkilediği gibi bizim sektörümüzde çokça etkiledi diyebilirim ama temennimiz biran önce ülkemizden ve dünyadan bu hastalığın el çekmesidir umarım bir daha bu türlü hastalıklar vb. olaylar yaşanmaz.

Her sektörde olduğu gibi sizin sektörde de başarılığı sürdürebilmek büyük önem taşımakta bu alanda ne gibi çalışmalar yapmaktasınız.

Basarımız:3 temel esasa dayalıdır
1.Kolay ulaşılabilir olmak
2.Sektörde 42 yıllık bilgi birikimimiz
3.Ürettigimizi en uygun fiyatla ve en kaliteli şekilde sunmak

Firmanız 2022 yılı için yatırım düşünüyor musunuz?

Firmamız 2022 yılında birçok partneriyle yeni anlaşmalar yapmış bulunmakta mevcut ürettiğimiz ürünler arasında hızlı satılan ürünler diye tabir ettiğimiz ürünlerin stogunu daha da artırmayı ve bu ürünlerde sürekli iyileştirmeye gitmeyi hedefliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?