06.07.2022 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Termoplastik HFFR ve Çapraz Bağlı HFFR Çözümler

Termoplastik HFFR ve Çapraz Bağlı HFFR Çözümler
Reklam

SOLAR & FOTOVOLTAİK ENERJİ OPTİK FİBER OTOMOTİV T3/T4

Cabopol, Dolguya gereksinim duyulmadan çok iletkenli kablolarda kılıflık olarak kullanıldığında düşük duman emisyonu ve minimum alev yayılmasıyla nitelendirilen Sofiplus HZ05GGC ve HZ02JND gibi CPR’a uygun kompaundlar geliştirmektedir.

Hızlı ağ yayılımı, etkin kentsel planlama ,büyük veri ve dijitalleşmenin tümü Fiber Optik ağların geliştirilmesinde anahtar konulardır.. Cabopol , kolay sıyrılabilen ,sıkı arabellek ve jel direnci için Sofiplus ONE 010FG ‘yi ve ISO 4892-2 standardına uygun 720 saatte düşük büzülme özelliği, yüksek eriyik dayanımı ve UV dayanımlı kılıflık malzeme olarak da HZ01OF önermektedir.

Fotovoltaik sistemler alanındaki talepleri karşılamak için, BS EN 50618 ‘e göre özel talepleri karşılamak için kötü hava şartlarına dayanıklı , fleksibil özelliği yüksek ve değişik metotlarda çapraz bağlama işlemi yapılabilen Moisture Silane Sofiplus HZ01ST, E-beam Sofiplus SOL-X veya CV peroxide Sofiplus HZ01SP gibi yüksek standartlı kabloluk kompaundlar geliştirmektedir,

SOFIPLUS AT kompaundlar ISO 6722 standardına göre otomotiv sanayisinde kullanılan tek veya çok damarlı kablolar için uygundur. Termoplastik ve Çapraz bağlı her iki çözümde uzun dönem yaşlandırma testinde -40 C’den + 150 C’e kadar mekanik ve aşınma direncine uygundur.

DEMİRYOLU ELEKTRİKLİ CİHAZ ŞARJ KABLOLARI MADEN SANAYİ KABLOLARI OTOMOTİV T3/T4

LACOFLEX TEC , TPE-U,TPE-E, TPE-O ve TPE-S bazlı kabloluk kompaundlardır. Bu kompaundlar,müşterinin taleplerine ve standartları bağlı olarak düşük halojenli, Alev Geciktirici Halojensiz hatta alev geciktirmesiz olabilirler. Terzi usulü (Taylor made) çözümlere odaklı : E Mobilite ve düşük toksisiteli kompaundlar.

TPU ve TPE-E düşük duman, düşük toksisite için çözümdür, Cabopol’un güvenlik performansı artırılmış yenilikçi kompaundların geliştirilmesine ilişkin verdiği taahhüdün sonucu olarak demiryolu, maden sanayi ve şarj kabloları gibi uygulamalarda kullanılmaktadır.

Mükemmel yağ direnci, yüksek esneklik ve düşük sertliğe sahip özel TPE-E düşük yoğunluklu halojensiz alev geciktirici sınıfları, cihaz kablolama malzemelerinde kullanılmak için 105 C’den 150 C’ye kadar değişen yüksek sıcaklık derecesine ve mükemmel kimyasal dayanıma sahiptir.

TPE-S ve TPE-O yelpazesindeki mevcut çözümler, bir kimse bu iki özelliği birleştirmeye ve fiyat ve performansı dengelemeye ihtiyaç duyduğunda, mükemmel düşük sıcaklık performansı ve esnekliği sağlar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ