28.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Termo Kimya İthalat İhracat San. Ve Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Uğur Şahin: Markalarımıza değer katan; ürünlerimiz ve firmamızın güvenirliliğidir

Termo Kimya İthalat İhracat San. Ve Tic. Ltd. Şti Genel Müdürü Uğur Şahin: Markalarımıza değer katan; ürünlerimiz ve firmamızın güvenirliliğidir

Son iki yılımızı işimizi geliştirmeye adadık, bunun sonucu olarak bu yılın son çeyreğinde üretim hacmimizi %50 oranında arttırma kararı aldık. Makine parkurumuza yeni ilaveler ve seri üretime uygun proses eklentileri söz konusu oldu. Termo Kimya olarak 2020 ye büyüyerek gireceklerini belirten Şahin sektör ile ilgili sorularımızı yanıtladı

Termo Kimya firmanızın kurulumu ve bugünlere geldiği aşamadan bahsedebilir misiniz?

Plastik kimya alanında aldığım mühendislik eğitimi sonrası uzun yıllar profesyonel olarak bu sektörde çalıştım, 12 yıl önce bu alandaki çalışmalarımı kendi firmamla sürdürmeye karar verdim. Termo Kimya böylece doğmuş oldu. Bu süre zarfında soft pvc compound granül ve ısı stabilizatörleri alanında pek çok sektörde aranılan ve güvenilen tedarikçi konumuna yükseldik.

Sektörde ayakta durmak gerçekten dışarıdan bakılınca zor görünüyor bu konuda siz neler söylemek istersiniz?

İmalat alanında çalışmak dün de bugün de zorluklarıyla birlikte devam ediyor. Zor dönemlerde hedeflerimizi gözden geçirip, stratejilerimizi yeniden belirledik. Enerji ve kaynaklarımızı gelişmeye ve işimizi doğru yapmaya ayırıyoruz. Biliyoruz ki biz işimizi iyi yapar, sabırlı, akıllı adımlar atarsak, başarıya ulaşırız. Bu dönemde gelişmeye yönelik attığımız adımlar sayesinde büyümeye başladık bu da bizim doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi sanıyorum.

Ürünlerinizin kulanım alanları hakkında neler söylemek istersiniz. Ürünlerimiz; kablodan pencereye, ayakkabıdan hayvancılığa, sağlıktan inşaata kadar çok geniş bir yelpazede kullanım alanı buluyor. Biz hem Soft PVC Granül hem de Stabilizatör üreticisiyiz. Dolayısıyla bu alanda çok geniş bir mühendislik kabiliyetimiz var, taleplere hızlıca çözüm getirebiliyoruz. Her türlü teknik sorunuyla müşterilerimizin birebir ilgileniyoruz. Müşterilerimiz, üretimlerini en verimli hale getirinceye kadar ürünü geliştirmeye devam ediyoruz. Dolayısıyla dinamik bir ürün geliştirme sürecimiz var. Siparişlerimizi; hammadde girdisinden, üretim ve ürün sevkiyatına, oradan da müşteri memnuniyetine kadar izlenebilir bir takip süreci içerisinde ele alırız.

Termplast® ve Thermstab® ürünleriniz ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Termplast® bizim PVC Compound Granül markamız. Kablo Sanayi özelinde yanıtlayacak olursak 70°C den 125°C dereceye kadar PVC olarak tüm ihtiyaç test ve beklentilere karşılık verebilecek bir ürün gamına sahibiz. Var olduğumuz diğer sektörleri de başta pencere, ayakkabı ve otomotiv sektörü olarak sıralayabiliriz. Ürünlerimizin tamamı REACH VE RoHS standartlarına göre üretilir ve güncellemeler takip edilir. Her üretim lotumuz titizlikle kontrol edilir, müşteriye gönderilmeden önce testleri yapılır ve müşterilerimizle paylaşılır.

Thermstab® ise bizim Stabilizatör markamızdır. Termplast gibi yine aynı sektörlere yönelik geliştirmiş olduğumuz one-pack ısı stabilizatörleridir.

Bu üretimlerimizin dışında diğer PVC katkı maddelerinin de ticari olarak satışını, ayrıca tüm PVC hatlarının kurulum ve ÜR-GE ihtiyaçlarıyla ilgili pek çok firmanın danışmanlığını yapmaktayız.

Rekabetin arttığı bir ortamda sizce yılın son çeyreğinde firmanız ve sektörümüzü değerlendirebilir misiniz? 2020 yılında firmanızın hedefleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Az önce belirttiğim gibi, son iki yılımızı işimizi geliştirmeye adadık, bunun sonucu olarak bu yılın son çeyreğinde üretim hacmimizi %50 oranında arttırma kararı aldık. Makine parkurumuza yeni ilaveler ve seri üretime uygun proses eklentileri söz konusu oldu. Termo Kimya 2020’ye büyüyerek girecek kısacası. Hedeflerimiz; çalıştığımız tüm sektörlerde iş birliği içerisinde yeni mühendislik ürünleri geliştirmek, ihracat hacmimizi arttırmaktır. Ayrıca hazırlığını yaptığımız yeni yatırımlarımız olacak, yakaladığımız gelişim sürecini sürdürülebilir büyüme politikaları ile desteklemek istiyoruz

Sektörde iyi bir pazarlama ve satış stratejisi için, marka kavramına nasıl bakıyorsunuz? Firmanız marka bilinirliğinde pazarlama ve satış süreçlerinde nasıl bir yol izliyor?

Markalarımıza değer katan; ürünlerimiz ve firmamızın güvenirliliğidir. Ürünlerimizi optimum verimliliği verebilecek, uluslararası standartlara sahip, rekabet edilebilir bir fiyatla piyasaya sunuyoruz. Ürün tarafından desteklenemeyen markanın uzun vadeli yaşama şansı yoktur. Biz referans teşkil eden firmaları öncelikle hedefledik, müşteri deneyimi odaklı bir satış stratejisi izledik, müşteri memnuniyeti arttıkça bilinirliğimiz de sektörde arttı.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Müşteri memnuniyetinin ardındaki en önemli etmenlerden biri bizce çalışanlarımızın başarı ve mutluluğudur. Firmamızın başarıları ve hedeflerinde de ön önemli paydaşımız da çalışanlarımızdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ