23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

‘Tel ve kablo sektörü ana pazarlarımızdan biridir.’ Harry Prunk ile Röportaj, SIKORA AG Yönetim Kurulu

‘Tel ve kablo sektörü ana pazarlarımızdan biridir.’ Harry Prunk ile Röportaj, SIKORA AG Yönetim Kurulu

Harry Prunk, SIKORA AG Yönetim Kurulu, fuarda öne çıkan konular, gelecek beklentileri ve ana pazarlar

Tel 2018, 16’dan 20 Nisan 2018’e kadar, kablo ve kablo için en büyük ticaret fuarı olan 70.000 ziyaretçi ile sektörde uluslararası pazar için önde gelen ticaret fuarı olarak tanınıyor. Bu yıl da, SIKORA bir stand ile katılıyor. Harry Prunk ile yaptığımız röportajda, SIKORA için fuarın önemi, Endüstri 4.0 açısından teknolojilerin ölçüm olanaklarının ve SIKORA tarafından sunulacak olan teknik özelliklerin önemini sorduk. Bay Prunk, ‘The Wire’, tel ve kablo için en eski önde gelen ticaret fuarlarından biridir.

Bu sergi SIKORA için ne kadar önemli?

Her yıl tel ve kablo sektörünün tüm paydaşları Düsseldorf’ta buluşuyor. Üreticiler, işlemciler, tedarikçiler ve ürün sağlayıcılar bu haftayı, teknolojinin, projenin ve sektörün eğilimlerini tartışmak için kullanıyorlar. SIKORA, 1976 yılından bu yana sergiye katılıyor ve bugün hala tel ve kablo ticareti ana pazarlarımızdan biri. Bu nedenle, “The Wire” bizim için dünya çapında tel ve kablo endüstrisi için en önemli ticaret fuarıdır. Düsseldorf’ta kısa sürede çok sayıda müşteriyle tanışma fırsatı buluyoruz. Dahası, yıllar boyunca ortaklarımızla birçok arkadaşlık geliştirdi. Bu yüzden, SIKORA teknolojileri hakkında sadece ilginç tartışmalar beklemekle kalmayıp, aynı zamanda arkadaşlarımı görmek için de sabırsızlanıyorum.

SIKORA’da, Endüstri 4.0 ne anlama geliyor ve müşteri için faydaları nelerdir?

Endüstri 4.0, insanların, teknolojilerin ve süreçlerin akıllı bağlantısı anlamına gelmektedir. Böylece üretim hatları daha esnek ve verimli bir şekilde çalıştırılabilir ve ürünlerin kalitesi artırılabilir. Elektrifikasyonun dünya çapında büyümesinden dolayısıyla kablolara duyulan ihtiyaç artıyor. Eşzamanlı olarak, müşterilerimizin ölçüm teknolojileri ile ilgili gereksinimleri daha çeşitli hale geliyor. Geçmişte, klasik bir kalite kontrol, yani online ürün parametrelerinin ölçülmesi, veri aktarımı ve teşhisi, yeterliydi, günümüzde teknolojilere olan talepler daha kapsamlı.Müşteriler sürece erken müdahale etmek ve sürekli olarak kontrol etmek isterler. Bu, üretim hattının otomatik kontrolü ve Sanayi 4.0 ile eş durumda gerçekleştirilir. Müşteriye SIKORA işlemci sistemleri veya doğrudan ölçüm sistemleri aracılığı ile ilgili bilgiler sağlanır. Ayrıca, SIKORA cihazları, tüm BT sistemlerinde veri aktarımını sağlayan isteğe bağlı bir OPC UA arayüzüne sahiptir. SIKORA sistemleri ile müşterilerimiz, en yüksek kaliteyi sunmak ve üretim hatlarını daha verimli hale getirmek için geleceğin akıllı teknolojilerini alırlar.

Müşteriler, SIKORA’nın sergi standından neler bekleyebilir?

Üretim süreçlerini daha da optimize eden birçok yenilikçi ölçüm, kontrol, inceleme, analiz ve sıralama sistemi bekleyebilirler. Modern Lazer ve X-ışını teknolojileri, çap, ovalite, çeper kalınlığı ve eşmerkezlilik gibi ürün parametrelerini doğru ve güvenilir bir şekilde ölçer. Ayrıca SIKORA’nın ürün portföyü, yalıtım hatalarının tespiti için kıvılcım test etme cihazları, ürün yüzeyindeki arızaların tespit edilmesi için topak detektörleri, kapasite ölçüm sistemleri ve güvenilir iletken ön ısıtma ve sıcaklık ölçümü ve kontrolü için cihazlar içerir. Ek olarak, ziyaretçiler, çizim kulesindeki optik fiberlerin kalite güvencesi için gelişmiş sistemlerimizi tanıyacaklar.

Diğer bir dikkat çeken nokta ise, PURITY SCANNER, plastik malzemelerin örneğin güç kablolarının yalııtımında kullanılan, çevrimiçi olarak incelenmesi ve sınıflandırılması için kullanılır. Sistem ekstrüzyon işlemine ve nihai ürüne sadece saf malzemenin girmesini sağlar. Ayrıca, PURITY CONCEPT Sistemleri ‘The Wire’da sunulacak. Bu teknolojik yenilikle, topakların, tanelerin ve şeritlerin / filmlerin çevrimdışı olarak incelenmesi ve analiz edilmesi için cihazlar bulunmaktadır. Sunulan sistemler, uygulamaya bağlı olarak X-ray ve optik teknolojilere dayanmaktadır.

SIKORA’dan bu ve diğer birçok yeniliği deneyimleyin. İkinci kattaki salonumuzda konuşmalar, teknik tartışmalar için standımıza gelin ve taze hazırlanmış yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?