21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Tel çekme ve kablo ekstrüzyon teknolojisinin küresel lideri Sampsistemi, öndegelen iki İtalyan şirketi Euroalpha ve Euro Extrusion’u satın aldığını duyurmaktan gurur duymaktadır

80 yıllık geçmişi boyunca, Sampsistemi’nin temel taşı, küresel müşterilerinin büyüyen ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen tutarlı ve sürekli araştırma ve geliştirme faaliyetlerine odaklı yenilikçi kültürü olmuştur. Bu satın almalar Sampsistemi’nin stratejisi ile uyumlu olup faaliyet gösterdiği üç pazar segmentinin her birindeki faaliyetlerine odaklanıyor: Bunlar tel ve kablo endüstrisi için metalürjik, döner ve ekstrüzyon ekipmanlarıdır. Birleştirilmiş kaynaklar genel teknik bilgi birikimini, ürün yelpazesin ve hizmet yeteneklerini genişletecektir ve uzmanlaşmış ekipler dünya çapında lider yüksek katma değerli çözümler sağlayacaktır. Müşteriler tel ve kablo imalatçıları bakımından ekipmanların toplam edinme maliyetini azaltabilecek daha odaklı bir yaklaşım, daha yüksek hizmet seviyesi ve teknolojik gelişmelerden yararlanacaklar.

Euroalpha RM bölümünü de içeren Euroalpha yaratıcı ve güvenilir teçhizat ve derin süreç bilgisi ile iyi tanınan demir dışı sanayine yönelik tel çekme ve bükme makineleri imal eden son derece tecrübeli ve saygın bir imalatçıdır. Şirket Sampsistemi’ni çok iyi bir şekilde tamamlayan kayda değer bir teknik-bilgi geliştirmiştir. Her iki şirketin ürün hatları kanıtlanmış mühendislik tasarımlarının çapraz-kullanımı ve paylaşılan kaynakları artırma yetenekleri sayesinde geliştirmeler, teknolojiler ve modellerin gelişiminden fayda sağlayacaktır. Genişletilmiş ve sinerji katılmış küresel bir platform üzerinde, küresel pazarlara hizmet edebilme kapasitesi büyük ölçüde artacaktır.

Elektrik kablolarının kaplanması, lastik dişi ekstrüderleri ve fiber optik kablo hatlarındaki engin tecrübesi sayesinde, Euro Extrusion, ekstrüzyon sektöründe Sampsistemi’nin hali hazırda iyi yapılandırılmış kapasitesini ve uzmanlığını geliştirmeye katkı sağlayacaktır. Sonuç olarak, ekstrüzyon uygulamaları ile ilgili tüm Ar&Ge ve üretim faaliyetleri Milano bölgesinde konumlandırılmış yepyeni 7,500m²’lik birTeknoloji Merkezine taşınmıştır.

Her bir üretim hattı ve markasının ayırt edici ve eşsiz değerlerine bakıldığında, Sampsistemi küresel temelde Euroalpha, Euroalpha RM ve Euro Extrusion ürün portföyünü pazarlama ve servis kapasitesini güçlendirmeyi hedefliyor.

Yerel desteği ile kilit pazarlara hizmet edebilmek için ayrı bir yetenek sağlayan, şirketlerin on-yıllara dayanan deneyimlerini birleştirerek Sampsistemi’nin küresel platformunu daha da güçlendirmiş, Brezilya ve Güney Amerika pazarında tanınan ve güvenilir bir oyuncu olan Cortinovis do Brasil’in satın alınmasını müteakip yukarıda bahsedilen stratejik girişim başlatılmıştır. Sampsistemi, Euroalpha ve Euro Extrusion müşterileri şimdi aşağıda belirtilen ülkelerdeki müşterilerine destek sağlayacak daha geniş bir küresel organizasyondan yararlanacaklardır:

• İtalya’nın Bologna kenti yakınında konumlu Sampsistemi şirket merkezi ve ana tesisi;
• Vicenza, İtalya yakınlarındaki Euroalpha tesisi;
• Milano bölgesinde Sampsistemi Extrusion yeni Ar&Ge ve üretim tesisi;
• Şangay Çin’de Sampsistemi Şangay;
• Sao Bernardo do Camp (Sao Paolo) Brezilya’da Cortinovis do Brasil tesisi;
• Williamsport, MD’de SAMP ABD tesisi.

Sampsistemi 1.2 milyar Euro ciro, dünya genelinde 58 üretim tesisi ve 4,600 çalışanı bulunan 6 ana sektörde faaliyet gösteren uluslararası bir holding olan Maccaferri Industrial Group’un bir şirketidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?