21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Tel Çekme – Hadde Sabunları, Kaplama Kimyasalları, Flux ve Wax Üreticisi İtalyan PAN CHEMICALS S.p.A ve Türkiye Ofisi PAN CHEMICALS BOSPHORUS Hakkında

PAN CHEMICALS S.p.A Italy, temel olarak; demir, demir-dışı, çelik ve paslanmaz çelik tel üretim proseslerinin hadde ya da kasetle tel çekme üretim aşamalarında kullanılan Sabun (Toz, Sıvı) ve Kaplama Kimyasallarını, bununla birlikte sıcak daldırma galvanizleme işlemi esnasında kullanılan Fluxu ve galvanizlenmiş tele koruyuculuk özelliği veren Wax’ ı üreten dünya çapındaki lider üretici firmalardan biridir.

Aynı zamanda PAN CHEMICALS, Tel Çekme Haddeleri, telin yüzeyindeki tufal ya da sabun artıklarını temizlemeye yardımcı Spiral Fırçaları ve Galvanizleme işlemi ardında kullanılan Sıyırıcı Padlerin tedariğini de sağlamaktadır. Ayrıca, Tel Endüstirisine yardımcı bir çok makina ve ekipmanla beraber, üretimi iyileştirici teknik destek ve mühendislik hizmetlerini de Tel üreticilerinin bilgilerine sunmaktadır. Firma, 1987 yılında, konusunda tecrübeli ve uzman kişiler tarafından dünya tel endüstrisinin taleplerini karşılamak ve taleplere daha iyi çözümler üretmek üzere kurulmuş ve UNI EN ISO 9001:2008 belgesi ile sertifikalandırılmıştır. PAN CHEMICALS’ ın Kuzey İtalya’ da bir üretim tesisi, bu üretim tesisine bağlı 2 ayrı ülkede ofisi, 10 farklı ülkede distribütörlük faaliyeti ve 20 ülkede temsilcilik birimi bulunmaktadır. Bu şekilde ürünlerinin tedariğini 80’ den fazla ülkeye sağlamaktadır.

PAN CHEMICALS, işbirliği yaptığı firmalar için teknik olarak en iyiyi hedefleyerek; yüksek teknoloji çözümlerini geniş bir yelpazede sunup, müşteri ihtiyaçlarına yönelik sürekli yeni ve yüksek kaliteli ürünleri hızlı bir şekilde tedarik etmeyi kendisine misyon edinmiştir. PAN CHEMICALS, global düzeydeki pazar takipleri doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarını yıldan yıla arttırarak devam ettirmektedir. Ar-Ge çalışmalarıyla Dünya Tel Endüstirisi ihtayaç ve taleplerini daha hızlı ve daha verimli bir şekilde karşılamaktadır. Tüm bu detaylar sayesinde pazarda kendisine önemli bir rol üstlenmiştir.

PAN CHEMICAS, yeni yüzyılın en önemli ve hızlı büyüyen ülkelerden biri olarak Türkiye’yi görmesinden dolayı; 2014 yılında kendi şirket oluşumu ‘PAN CHEMICALS BOSPHORUS’ ile Türkiye pazarındaki varlığını daha da arttırmaya karar vermiştir. Dolayısıyla, ürün tedariği ve teknik destek hizmetleriyle 2014 yılından bu yana, Türk Tel Üreticileriyle işbirliklerini arttırarak sürdürmektedir.

Türkiye’ de bulunan Şube, tüm işbirliği içerisinde olduğu firmalara daha iyi Ticari ve Teknik hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda iş birliği yaptığı firmaların ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamak adına ana ürünleri içeren bir stok birimi kurmaya karar vermistir.

2017, Ocak ayı itibariyle İstanbul Avrupa Yakasında bulunan depo-ofis biriminden anında tedarik prensibiyle iş birliği içerisinde olduğu ya da olacağı firmaların taleplerini karşılamaya başlayacaktır. Bizler, PAN CHEMICALS olarak, yüksek performanslı tel çekme sürecinin her noktası doğru uygulandığında kalitenin elde edilebilir olacağına inanıyoruz. Bu yüzden, Tek Tedarikçi Sorumluluğunu hedefliyoruz.

Bu bağlamda; Sizlere, sunduğumuz ürün ve hizmetler kısaca şu şekildedir;

– TEL ÇEKME SABUNLARI (Toz ve Sıvı)
– KAPLAMA KİMYASALLARI (Fosfat Kaplama, Reaktif Olmayan Kaplama, Polimer Kaplama)
– YARDIMCI KİMYASALLAR (İnhibitörler, Yağ Alma Kimyasalları, Nötrleyiciler ve Pas Önleyiciler)
– GALVANİZLEME İŞLEMİ İÇİN KÖMÜRLER
– GALVANİZLEME İŞLEMİ İÇİN ORTAM SICAKLIĞINDA ÇALIŞABİLEN ÖZEL FLUXLAR
– SICAK DALDIRMA GALVANİZ İŞLEMLERİ İÇİN SIYIRICI PADLER
– HADDELER (TC [Karbür], PCD [ELMAS], Döner Haddeler, Basınç Haddeleri)
– HADDE TEKNOLOJİLERİ (Döner Hadde Kutuları, Hadde Yenileme Makinaları)
– PAN MÜHENDİSLİK EKİPMANLARI (Mekanik Pas Kırıcılar, Zımparalama Üniteleri)
– TUFAL KIRICILAR
– TELİN YÜZEYİNİ TEMİZLEYİCİ FIRÇALAR (Spiral Brushes)
– SIYIRICI PADLER (Wiping Pads)
– YENİLİKÇİ PROSESLER
– TEKNOLOJİ VE MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Saygılarımızla,

Dr. Luigi VAGO
PAN CHEMICALS – GENEL MÜDÜRÜ

Hakan TANIŞ
PAN CHEMICALS – TÜRKİYE MÜDÜRÜ

ÖNEMLİ NOT:

Türk Tel Sanayisine daha iyi hizmet verebilmek adına; 23 – 25 Mart 2017 Tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’ de (CNR Fuar Alanı Yanı), organizasyonu gerçekleşecek olan İstanbul Tel Fuarı’ nda Hall 9, E3-D Numaralı Standımızda Bütün Teknik Ekibimizle birlikte yer alacağız. Gerekli gördüğünüz tüm konuları görüşmek adına sizleri standımıza davet ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?