25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Teknoloji uzmanlığının genişletilmesi LAPP Mobility GmbH kendi test merkezini açıyor

Teknoloji uzmanlığının genişletilmesi LAPP Mobility GmbH kendi test merkezini açıyor

Elektrikli mobilite gerçekten artıyor ve LAPP, şarj altyapısıyla ilgili ürün ve hizmet portföyünü stratejik olarak genişletiyor. On sekiz ay önce kurulan LAPP Mobility GmbH Genel Müdürü Frank Hubbert, “Pazarda daha fazla ilgi görmek ve pazar büyümesini teşvik etmek için bilgi ve deneyimlerimizi kullanmak istiyoruz” dedi. Bunu başarmak için, şirketin yapıları sürekli olarak pazar gereksinimlerine uyarlanmaktadır. Birkaç haftadan beri artık, LAPP Mobility GmbH (LMD), elektrikli mobilite için şarj ekipmanı alanında kapsamlı profesyonel ölçüm ve test tesislerine sahip kendi geliştirme laboratuvarına da sahip. Frank Hubbert “En son teknolojiye sahip laboratuvarımız IATF 16949 otomotiv standardına dayanmaktadır. Artık önemli test işleri ve incelemeleri kendimiz gerçekleştirebiliriz ve artık test işlemlerini üçüncü şahıslara yaptırmak zorunda değiliz. Bu, hızımızı ve müşterilerimize sağlayabileceğimiz bilgileri önemli ölçüde artırırken, ısıtma döngüsü testleri ve ISO 15118 veri yönetimi araçları gibi ilave imkanlar, otomotiv endüstrisindeki müşterilerimizle eşit şartlarda konuşmamızı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Şirket, yeni test ve geliştirme laboratuvarına toplam 6 haneli yatırım yapmıştır. Orada toplam altı test mühendisi çalışmaktadır. Bu mühendislerin ana görevleri, LAPP’ın mod 3 şarj kablosu, mod 2 şarj sistemleri ve duvar kutuları gibi kendi ürünlerinin çalışmasını, elektrik güvenliğini, soğuk ve ısı direncini ve mekanik mukavemetini sağlamak amacıyla geliştirmeyle ilgili, standartlara uygun testler yapmaktır. Özellikle ön geliştirme sırasında ve aynı zamanda daha sonraki geliştirme aşamalarında ve seri üretimden önce, her ürün kapsamlı fonksiyon ve güvenlik testlerine tabi tutulur. Örneğin, gerilim azaltma ve bükülme önleyici koruma açısından yeterli özelliklere sahip olduklarından emin olmak için şarj kabloları 20.000 bükülme döngüsüne tabi tutulur. Şarj sistemleri ayrıca -40 ila +90°C arasındaki sıcaklıklara dayanmaları gereken yüksek ve düşük sıcaklıkta çalışmalarda strese tabi tutulur. Ayrıca uOhm aralığındaki kontak sistemlerinin kontak dirençleri ölçülür ve araç ile şarj istasyonu arasındaki iletişimdeki arızalar ISO15118’e göre simüle edilir. Ancak, şebeke parazitinin ve tolerans dalgalanmalarının şarj işlevi üzerindeki etkisi de test edilir. Yeni test merkezi halihazırda DIN EN ISO/IEC 17025’e göre denetlenmiş olup IATF 16949 otomotiv standardına uygun denetime şu anda devam etmektedir. Bu, sürekli olarak yüksek ürün kalitesini ve güvenilirliğini güvence altına alır.

LAPP Mobility GmbH Ürün Geliştirme Müdürü Andreas Weinbrecht “Yeni laboratuvar ile teknoloji uzmanlığımızı artırmaya devam ediyoruz. Uzman ve profesyonel ürün test işlemlerini güvence altına almak istiyoruz. Ancak en son ekipman ve mevcut standartlara uygun yöntemlerin kullanımıyla kârlı sonuçlar elde edebiliriz” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Lapp Mobility GmbH’da şu anda toplam 75 kişi çalışmaktadır. Bağlantı çözümlerinde deneyimli otomotiv uzmanlarından ve uzun süredir sektörde çalışan LAPP uzmanlarından oluşan bir ekip oluşturulmuştur. Bu konfigürasyonda Lapp Mobility ekibi, şarjın kolay, esnek ve dijital olarak yapılmasını sağlayan ürünler ve şarj çözümleri üzerinde çalışmaktadır. LAPP zaten BMW i3, Hyundai Kona ve Abt firmasının e-Caddy aracının yanı sıra Kopenhag’daki araç paylaşım sağlayıcı firması Drive Now için isteğe özel şarj ürünleri geliştirmiştir. Şu anda Jaguar Land Rover için bir şarj sistemi de üretim aşamasındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ