21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Talat Yenipınar Chs Endüstriyel Ürünler San Tic. A.Ş Fabrika Müdürü; KİMYA ENDÜSTRİSİNDE 25.YIL

Talat Yenipınar  Chs Endüstriyel Ürünler San Tic. A.Ş Fabrika Müdürü; KİMYA ENDÜSTRİSİNDE 25.YIL

CHS Endüstriyel Ürünler San. Tic. A.Ş., 1993 yılında özel endüstriyel kimyasallar ve yardımcı malzemelerin temini konusunda faaliyete başlamıştır.Zaman içerisinde ürün yelpazesini genişleterek, gıda, ilaç, kimya, petrokimya, enerji, elektrik, elektronik ve yapı sektörlerine yönelik özel endüstriyel kimyasalların temini ve dağıtımını da faaliyet konuları arasına almıştır diyen Talat bey kısaca firmaları ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler.

Chs Endüstriyel ürünler firmanız hakkında bilgi verir misiniz? Firmanızın dünü ve bugününden bahseder misiniz? Ve İleriye dönük beklentilerinizi anlatır mısınız?

CHS Endüstriyel Ürünler San. Tic. A.Ş., 1993 yılında özel endüstriyel kimyasallar ve yardımcı malzemelerin temini konusunda faaliyete başlamıştır. Zaman içerisinde ürün yelpazesini genişleterek, gıda, ilaç, kimya, petrokimya, enerji, elektrik, elektronik ve yapı sektörlerine yönelik özel endüstriyel kimyasalların temini ve dağıtımını da faaliyet konuları arasına almıştır.

Bu faaliyetlerinin yanısıra, 2005 yılında bitkisel yağ esaslı endüstriyel kimyasalların üretimini gerçekleştirmek üzere CHS OLEO tesisi kurulmuştur. Tesisimiz ve reaktörlerimiz üniversal amaçlı dizayn edilmiş olup, ağırlıklı olarak bitkisel bazlı oleo kimyasalları üretecek şekilde tasarlanmış ve kuruluş amacımızdaki oleo kimyasallarının üretimine geçilmiştir. Yapılan piyasa araştırmaları ve müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesinden sonra ürün çeşitliliğine gidilmiştir. Halen bu çalışmalarımız devam etmektedir. Ürün gruplarımız arasında epokside yağlar ve türevleri, muhtelif yağ asidi esterleri ve özel endüstriyel kimyasallar bulunmaktadır.

Firmanızın Türkiye ve Uluslararası pazardaki yeri ve öneminden bahseder misiniz?

Piyasadaki ana müşteri portföyünüz kimlerdir? Ürünlerimiz ağırlıklı olarak PVC sektörü olmak üzere, kablo, metal, deri, tekstil, madeni yağ, boya ve diğer endüstriyel uygulamalara yönelik sektörlere hitap etmektedir. 2018 yılında firmanızın hedefleri doğrultusunda önümüzdeki dönem ne gibi yenilikler ve atılımlar yapmayı planlıyorsunuz ?

Ar-Ge faaliyetlerimiz devam etmektedir. Belirttiğimiz faaliyet alanlarındaki yeni ürünler geliştirmekte ve müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Kapasitemizden bir kısmını ihracata ayırarak mevcut ihracatımızı arttırmayı planlamaktayız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ