25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

STARRETT Bytewise Tel profiller için ölçüm çözümünüz Lazer Ölçüm Sistemleri

STARRETT  Bytewise Tel profiller için ölçüm çözümünüz Lazer Ölçüm Sistemleri

L.S. Starrett Şirketi, 1880 yılından beri, dünya çapında endüstriyel pazarlar için Hassas Alet, Mastar, Ölçü Aleti, Testere Bıçağı üretmekte ve bulunduğu sektörlerde dünyanın sayılı markaları arasında yer almaktadır.

140 yılı aşkın süredir endüstride hassas takımların standardını belirleyen lider şirket olan Starrett,”Dünyanın En İyi Takım Yapıcısı’’ (World’s Greatest Toolsmaker) unvanını kazanmıştır.

Starrett-Bytewise; Hassas ölçüm aletleri, Seviye tespit cihazları, Elektronik göstergeler, Kadran göstergeleri ve özel mühendislik cihazları üretmektedir. Starrett ürünleri, ölçüm doğruluğu ile hassasiyetine, sistem güvenilirliğine ve kullanımı kolay yazılım sistemlerine sahiptir. Özellikle güvenlik, dayanıklılık ve performansın öne çıktığı sektörlerden Kauçuk ve Profil Sanayilerinde önemli bir yere sahiptir.

Kaucuk ve PVC bazlı ürünlerde, bileşen hazırlama (ekstrüzyon, kalenderleme, kayış ve tepe), lastik yapımı (karkas, kayış / sırt ve şekillendirme), son kaplama (çıkıntı ve çökme, inceleme) ve Ar-Ge (boncuktan damağa profil, lastik muayenesi ve diş aşınma ölçümü) cihazları ile yer almaktadır.

Starrett, gerçek Zamanlı Profil Ölçüm Sistemleri, Büyük Çaplı Borular için Hat İçi Profil Ölçüm Sistemleri, Köpüklü PVC, Sert PVC ve Perdahlanmış Lastik Levhalar için On-Line Profilometreler (OLP), Tel ve Kablo Profilleri için 3D Yüzey Kusur Tespit Sistemleri ile Türkiye pazarında fabrikalara özel çözümler sunabilmektedir.

Gerçek Zamanlı Profil Ölçüm Sistemi; Kauçuk, plastik, seramik ve ahşap-plastik kompozit ekstrüzyonlar, haddelenmiş metal profiller ve profilli tel gibi karmaşık şekillerde hassas ölçüm yapabilmektedir. Anahtar profil boyutlarını sürekli olarak izlemek için, hat içi gerçek zamanlı bir ölçüm sistemi olarak profil çevresinde binlerce veri noktası elde eder ve bunları genişlik, kalınlık, yarıçap ve açı gibi temel ölçüm parametrelerinin çıkarıldığı bir CAD şablonuyla eşleştirir. Tüm bu hassas işlemler Bytewise tarafından üretilen CrossCheck lazer çizgi sensörlerini kullanır.

Starrett Bytewise, 2020 yılı pandemi sürecinde bile üretim zincirinin devam etmesi için gerekli tüm önlemleri almış Türkiye’ye hizmet vermeye devam etmiştir.

Kauçuk sektöründeki lider firmalar üretim hatlarında Starrett Bytewise Lazer kontrol ürünlerini kullanmaya başlamıştır.

Hat üzerinde üretim hataları %0.01 – %0.05 aralığında tespit edilip gerektiğinde hat durdurularak önlemler alınabilmektedir. Ayrıca üretim log dosyalarıyla ürün üretim hassasiyet dataları kolay bir yazılım ile takip edilebilmektedir.

Starrett Bytewise, Türk sanayisine hassas üretim kabiliyetleri kazandırarak, üreticilerimizin dünya standartlarında rekabet edebilen kaliteli ürün üretimi, test ve verimlilik süreçlerini sürekli iyileştirmeyi hedeflemektedir.

Starrett Bytewise’ın, tüm sektörlerdeki faaliyetleri, Türkiye temsilcisi Siarente Teknik Danışmanlık ofisi tarafından yürütülmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ