01.10.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SIKORA X-Ray teknolojisi kılıf hatlarında kablo kalitesini güvence altına almaktadır.

Kılıf hatlarındaki kalite kontrolü için, X-RAY 6000 istenilen et kalınlığı, merkezcillik, çap ve ovaliteye ulaşılmasını sürekli kontrol sistemi ile güvence altına almaktadır.

Kılıf hatlarında, the X-RAY 6000, tipik olarak soğutma tankının iki bölümü arasına monte edilir. Bu konumda cihaz, kablonun dış kılıfını ölçer. Hat sonundaki bir ek çap ölçüm kafası ile büzüşmeyi de hesaplayarak mükemmel bir şekilde sıcak-soğuk kontrolü yapar.

X-RAY 6000 X-ray ölçüm sistemleri, hem genelde hem de detaylarda benzersiz ve çok üstün özelliklere sahiptir. 3 katman gibi çoklu katman kablo üreticilerinin tercihi X-RAY 6000 PRO dur. Sadece izole, kılıf vb. tek katman ölçümü yapılan üretim hatlarında ise X-RAY 6000 kullanılabilir.

Çok Katmanlı Ürünler için X-RAY 6000 PRO

X-RAY 6000 PRO üç kata kadar farklı kablo katmanlarının et kalınlığı,merkezcilik,çap ve ovalliğini ölçer. Tipik olarak tandem ekstrüzyon hatlarında kullanılır. Sistem standart olarak dikey tip 22“ TFT monitore sahip ECOCONROL 6000 gösterge kayıt ve kontrol ekranı içermektedir. ECOCONTROL 6000 hat kontrol kabinetine, X-RAY 6000 ölçüm kafası üzerine veya ayrı bir ayaklı stand şeklinde kullanılabilir.

The ECOCONTROL 6000 kullanımı kolay bir dokunmatik ekran üzerinden çalıştırılır ve ölçülen tüm değerlerin sayısal ve grafiksel gösteriminin ve kaydının yanısıra istatiki ve trend değerlerin gösterimi sağlanmaktadır. Bağlı cihazların simgesel gösterimi sayesinde kolay anlaşılır. Cihaz opsiyonel hat hızı veya extruzyon kontrolü ile daha verimli bir hal almaktadır. Makara ve metraj bazlı data kaydı standard olarak sunulmaktadır.

Tek Katmanlı Ürünler İçin X-RAY 6000

The X-RAY 6000,tek katmanlı kabloların dış çapını,et kalınlığını ve eksentrisitesini ölçer. The X-RAY 6000 sadece dış kılıf veya izole et kalınlığı ölçümü yapılmak istenen noktada idealdir. Üretim verileri standard olarak sunulan cihazın üzerinde entegre 7“ bir monitorden görüntülenir.

ECOCONTROL serisi işlemcili paneller ile birlikte hattın otomatik kontrolü mümkündür. Hat hızı veya ekstruder devri kontrol edilerek, kablonun nominal değerde üretimi sağlanabilir. X-RAY 6000, X-RAY 6000 PRO’ya ekonomik ve güçlü bir alternatiftir . Kalite kontrolü için önem arzeden fonksiyonları tam olarak sağlamaktadır. Operasyonun ilk gününden itibaren, her iki X-ray cihazı, X-RAY 6000 PRO ve X-RAY 6000, istikrarlı bir şekilde önemini gösterir ve sürekli olarak kalite kontrolü sağlar. Cihazlar aynı zamanda et kalınlığını minimum seviyeye indirir. Kalite güvencesi ve ham madde kullanımındaki azalma verimlilik ve maliyet tasarrufuna önemli bir artış sağlar ve daha rekabetçi hale getirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ