25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SIKORA Wire China 2018’de (W1F62)

SIKORA Wire China 2018’de (W1F62)

X-RAY 8000 ADVANCED, CV hatlarındaki MV, HV ve EHV kablolarının çapını, et kalınlığını, ovalliğini ve eş merkezliliğini daha hızlı ölçüyor.

SIKORA, Wire China 2018’de çekme kulesindeki fiber optiklerin kalitesinin kontrol dilmesi için ölçüm cihazları tanıtıyor.

26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Şangay’da gerçekleşecek Wire China 2018’de SIKORA bir kere daha kapsamlı ürün portföyünün yenilikçi ölçüm, kontrol, denetleme, ayıklama ve analiz sistemlerini tanıtacak. Fuar standında ziyaretçiler, tel ve kablo ile fiber optiklerin yanı sıra plastik endüstrilerinde kalite kontrol ve proses optimizasyonu için geliştirilen en son teknolojik yenilikleri keşfedebilecek.

Tüm dünya genelinde SIKORA cihazlarını kullananlar, zamanla artan kaliteden, optimize edilen proseslerden ve imalat proseslerinin verimliliğinden faydalanacak. Modern LASER ve X-RAY teknolojileri, çap, ovallik, et kalınlığı ve eş merkezlilik gibi ürün parametrelerini hassas ve güvenilir bir şekilde ölçüyor. SIKORA buna ilave olarak, izolasyon hatalarının belirlenmesi için kullanılan SPARK test cihazlarını, ürün yüzeyindeki hataların belirlenmesi için kullanılan LUMP dedektörlerini, CAPACITANCE Kapasite ölçme sistemleri ve bunların yanı sıra güvenilir PREHEATER iletken ön ısıtması ile sıcaklık ölçümü ve kontrolü için kullanılan cihazları tanıtıyor.

SIKORA standında, yeni piyasaya çıkan X-RAY 8000 ADVANCED vurgulanacak. SIKORA, X-ışını tabanlı sistemle, MV, HV ve EHV kablolarının üretim taleplerine göre uyarlanan son teknoloji High Speed Technology’i (HST) de tanıtıyor. Bu ürün, köklü ve başarılı X-RAY 8000 NXT’ye bir alternatif olarak sunuluyor. Sistemde 16 adet ölçme sensörü bulunuyor ve bunlar, CV hatlarındaki kabloların çapını, et kalınlığını dış merkezliliğini X-RAY 8000 NXT’den 10 kata kadar daha hızlı ölçüyor. Bu nedenle, Endüstri 4.0 açısından çok daha verimli kontrol ve bilgi şeffaflığı sunuyor.

SIKORA aynı zamanda, farklı konumlardaki fiber optiklerin kalite kontrolü için geniş bir ölçüm sistemi portföyünü bir çekme kulesi modelinde canlı olarak sergiliyor. Çapın ölçülmesi, çıplak ve kaplanmış fiberin konumunun ölçülmesi ve bunların yanı sıra gerilimin belirlenmesi için sunulan sistemler olacak. Buna ilave olarak, çekme işleminin sıcak ve soğuk ucundaki fiber sıcaklığının ölçülmesi ile fırının kontrol edilmesi veya soğutma için kullanılan Helyumun dozunun ayarlanması ve dolayısıyla maliyetlerden tasarruf edilmesi amacı gösteriliyor. Buna ilave olarak, kaplamanın eş merkezliliğinin değerlendirilmesinin yanı sıra kaplanan fiberin yüzeyindeki lump’ların belirlenmesi için bir ölçüm kafası da sergilenecek.

Plastik alanında faaliyet gösteren SIKORA Çin’de deniz altı kabloların yanı sıra MV, HV ve EHV kablolarının izolasyonu için kullanılan plastik granüllerin extrudere girmeden önce temizlik kontrolü yapılması ve kirli granüllerin ayıklanması için PURITY SCANNER’ ı tanıtıyor. Bir X ışını kamerası ile bir optik kameranın benzersiz kombinasyonu şu anda plastik pellet’lerin yüzeyinin yanı sıra içindeki kirliliğin de güvenli bir şekilde belirlenmesini sağlayan tek teknoloji. Kirli granüller otomatik olarak ayıklanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ