17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SIKORA Wire 2022 fuarında: Yenilikçi ve sürdürülebilir ölçüm ve kontrol teknolojileri (hall 9, stand A41)

SIKORA Wire 2022 fuarında: Yenilikçi ve sürdürülebilir ölçüm ve kontrol teknolojileri (hall 9, stand A41)

X-ray ölçüm sistemi X-RAY 6000 PRO, yüksek maliyet verimliliği ve sürdürülebilirlik için kablo et kalınlıkları ve çapının hassas bir şekilde ölçülmesini ve kontrol edilmesini sağlar.

Kaliteyi, verimliliği ve sürdürülebilirliği artırmak için kabloların üretim esnasında kalite kontrolünü yapıyoruz.

En gelişmiş ölçüm tekniği X-ray ölçüm ile maksimum malzeme tasarrufu sağlıyoruz.

İlk Sunum: Optik fiberlerin çok Hızlı bir şekilde gerilim ölçümü için FIBER TENSION 6003

“Çözüm Köşesi”nde etkileşimli işbirliği – geleceğin ölçüm teknolojileri için sektörden herkesin vizyon ve düşüncelerini dinliyoruz. 20-24 Haziran 2022 tarihlerinde Düsseldorf’ta düzenlenecek olan Wire 2022’de SIKORA, tel ve kablo, optik fiber ve plastik endüstrileri için verimli ve sürdürülebilir bir kalite kontrolü için geniş bir ürün yelpazesinde geleceğe yönelik ölçüm ve kontrol sistemleri sunacaktır.

Et kalınlığı, Merkez kaçıklığı ve kablo çapının online ölçümü gibi çok sayıda akıllı teknoloji ile SIKORA küresel kablo pazarı için yenilikçi ve sürdürülebilir ölçüm çözümleri geliştirmeye devam etmektedir. Neredeyse elli yıldır, SIKORA ölçüm sistemleri kalite kontrolüne ve kablo üretimi sırasında plastik malzemenin kullanımının azaltılmasına da katkıda bulunmuştur. Bu sayede maliyetlerden tasarruf sağlanmış ve kaynaklar otomatik olarak korunmuştur.

Fuarda ziyaretçilerimiz, kablo üzerinden kapsamlı ürün tanıtımları sırasında ölçüm cihazlarının performansını deneyimleyebilirler. Bunun yanısıra standımızda izolasyon ve kılıf hatlarında, üç farklı malzeme katmanına sahip kabloların et kalınlığı, Merkez kaçıklığı, çap ve ovallik ölçümü için kullanılan X-ray ölçüm sistemi X-RAY 6000PRO’yu da görebilirler. Kablo ekstrüzyonu için X-ray ölçüm teknolojisinde öncü olan SIKORA, 30 yıldır trendleri belirlemektedir. X-RAY 6000 PRO’nun gösterge kontrol paneli ECOCONTROL 6000 ile kombinasyonu ile Kablo et kalınlığının otomatik olarak kontrol edilmesi sağlanmaktadır. Et kalınlığının örneğin %5 oranında azaltılmasıyla, yalnızca ham madde tüketimi azalmakla kalmaz, aynı zamanda maliyet açısından da altı basamaklı tutarda plastik malzeme tasarrufu da sağlanabilmektedir. Bir kablonun kalitesi, plastik hammaddenin saflığı ile başlar. Bu nedenle SIKORA, plastik granüller için online ve offline olarak inceleme, ayıklama ve analiz sistemleri de sunmaktadır.

SIKORA’nın PURITY serisi kontrol ve ayırma sistemleri kullanılarak kontaminasyon önlenebilir, arızalar ortadan kaldırılabilir ve malzeme maliyetlerinden tasarruf edilebilir. Ekonomik avantajlarının yanı sıra daha az atık nedeniyle aynı zamanda çevre korunabilir. FIBER TENSION 6003’ün prömiyeri ile SIKORA, optik fiberlerin kalite kontrolü için ürün ailesini genişletiyor. FIBER TENSION 6003 ölçüm kafası, son derece hızlı, güvenilir ve hassas bir gerilim ölçümü ve kontrolü sunmaktadır. 10 kHz’e kadar olan yüksek ölçüm hızı ve çift kırılma ilkesinin uygulanması nedeniyle bu ölçüm kafası özellikle üst düzey Optik fiber üreticileri için önemli bir çözüm olacaktır. FIBER TENSION 6003, çıplak fiberin hem sıcak hem de soğuk ölçümü için kullanılabilir. SIKORA’nın amacı Tel ve kabloda olduğu kadar plastik endüstrisinde de en yüksek kalitede üretim, sürdürülebilirlik ve maliyet etkinliğini sağlayacak yenilikler oluşturmak ve bu doğrultuda ürünler geliştirmektir. Şirketimiz, “Çözüm Köşesi” ile WIRE fuarında bunun önemini vurgulayacaktır. Sektörden herkes, yaratıcı bir atmosferde ölçüm teknolojisinin geleceği için kalite kontrol sistemleri hakkındaki fikirlerini, vizyonlarını ve teknik gerekliliklerini SIKORA uzmanlarıyla görüşmek üzere standımıza davetlimizdir. SIKORA WIRE 2022’de de yüksek hassasiyette ve doğrulukta ölçüm, yüksek kalite, ve aynı zamanda sürdürülebilirlik vaat ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ