25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SIKORA ölçüm ve kontrol sistemleri: CENTERVIEW 8000

SIKORA ölçüm ve kontrol sistemleri: CENTERVIEW 8000

1973 yılında kurulan SIKORA, bugün yenilikçi ölçüm, kontrol, inceleme ve ayırma teknolojilerinin lider üreticisi ve tedarikçisidir. Ürün portföyü, kalite kontrol, proses optimizasyonu ve maliyet tasarrufu için geniş bir sistem yelpazesinden oluşur.

CENTERVIEW 8000, eksantriklik, çap ve ovallik ölçümünün yanı sıra kabloların et kalınlığının hesaplanması için temassız hat üzeri bir cihazdır. CENTERVIEW 8000 ile telefon kabloları, LAN kabloları, otomotiv kabloları ve bina kabloları gibi her tür yuvarlak, tek iletken ve tek damarlı iletken veya çok telli iletkenli kablolar ölçülür..

Cihaz, bitmiş ürünün kalite bilgisini almak için ekstrüzyon hattındaki soğutma havuzundan sonra veya ekstrüderden hemen sonra kurulur. Bu pozisyonda kullanıcı ürün hakkında hızlı bilgi alır. Bu şekilde üretim hattı, belirtilen minimum değerlere ulaşmak için ekstrüder çıkışı veya hat hızı ile kontrol edilebilir.

ECOCONTROL gösterge ve kontrol sisteminde veya CENTERVIEW 8000’deki entegre ekranda ölçüm değerleri görselleştirilir. Eşsiz dağılım grafiği, eksantrikliğin kısa süreli varyasyonlarının dağılımını gösterir. 5.000 noktadan oluşur, burada her nokta eksantrikliğin gerçek tek bir değerini temsil eder. Dağılım grafiğinin genel dağılımı, eksantrikliğin standart sapmasını kolayca gösterir. Bu bilgilerle, çapraz kafa ayarlanarak yüksek kaliteli kablolar ve optimize edilmiş bir üretim prosesi sağlanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ