23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SIKORA LASER 6000 Serisi ÇAP ÖLÇÜM ve LUMP dedekte sisteminin tek bir cihazda birleşimi

SIKORA Kablo-Tel & boru ve hortum üretim hatlarında dış çap ölçümü için yeni LASER 6000 serisi 2 eksen çap ve yumru ölçüm cihazlarını müşterilerinin kullanımına sundu. LASER 6000 serisinin akıllıca tasarımı ve yüksek hassasiyeti müşterilerin beğenisini kazandı.

Yeni SIKORA LASER 6000XY serisi birçok önemli extra özellik ile öne çıkmaktadır.
Bu özelliklerden ilki LASER 6000 serisinde her saniye alınan ölçüm sayısı 2.500 adete çıkmıştır, her saniye alınan 2.500 ölçüm ayrı ayrı değerlendirilebilmektedir. Ürün çapındaki küçük dalgalanmaların tespit edilebilmesi bu yüksek hassasiyette alınan birim ölçüm değerlerine bağlıdır. Ürün yüzeyindeki çap dalgalanmasından sadece daha yüksek değerde ve dolayısı ile sık aralıklarla ölçüm yapabilen cihazlar doğru ve hassas ölçüme olanak sağlar. LASER 6000 serisi optimum hat kontrolü ve güvenilir istatiksel veriler sağlamaktadır.
LASER 6000 serisindeki ikinci önemli nokta ölçüm kafası tarafından her saniye alınan 2.500 ölçüm içerisindeki her bir ölçüm ayrı ayrı değerlendirilebildiği için çap ölçümünün yanı sıra kablo yüzeyindeki LUMP ve NECKDOWN (yumru & göçük) tespiti de mümkündür. LASER 6000 serisi cihazlara hem Çap toleransı hem de Lump & Neckdown toleransı verilebilmektedir.

Ayrıca LASER 6000 serisinde ölçüm kafasına ölçüm değerlerinin okunabileceği ve tolerans değerlerinin girilebileceği küçük bir ekran entegre edilmiştir. Bu sayede operatör direk olarak anlık çap değerini okuyabilmektedir. Ve benzersiz bir özellikte LASER 6000XY serisi W-LAN kartı ile kablosuz bağlantıya olanak sağlamaktadır. W-LAN özelliği ile tüm akıllı telefon- tablet veya bilgisayarlar ile LASER 6000 cihazına kablosuz olarak bağlanabilecek, çap, ovalite,standart sapma gibi ölçüm değerlerini izleyebilecek, nominal ve tolerans ayarını yapabileceksiniz.

LASER 6000 serisi çap ve yumru tespit cihazlarının sektöre getirdiği yeniliklerden bir diğeri de LASER 6000 serisinde ölçüm değerlerinin alınabileceği Ethernet çıkış bedelsiz olarak sunulmaktadır ve ayrıca tüm LASER 6000 serisi cihazlarda garanti süresi 1 değil 2 yıldır.

LASER 6000 serisi ölçüm kafalarının ayrı bir özelliği de ölçüm kafasının aşağı doğru iniyor olması ve ölçüm kafalarının ağzının maximum ölçülebilecek çap değerinden iki kat büyük bir açıklığa sahip olmasıdır, bu sayede ürünler ölçüm kafasının içerisinden rahatça geçebilmekte ürün için geniş bir hareket alanı kalmaktadır. Tüm bağlantı çeşitlerine uygun Evrensel Haberleşme modülü ölçüm kafasının içinde entegre edilmiştir, bu sayede bağlantı soketleri su, kir, darbe gibi dış etkenlerden en iyi şekilde korunur.

LASER 6000 Serisi içinde hareketli parça olmadığı için cihaz tüm kullanım ömrü boyunca doğru ve hassas ölçümünü koruyabilmektedir. Ayrıca yine hareketli parça içermediği için Kalibrasyon ve bakım işlemlerine de gerek yoktur.

SIKORA nın LASER çap ölçüm serisi içerisinde 2 ve 3 eksenli 0,05mm den 500mm ye kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.

SIKORA TÜRKİYE Yetkili Servis Bölümü Hizmetedir;
SIKORA Türkiye’de müşterilerine daha yakın, daha hızlı ve aracısız direkt hizmet verebilmek için 2009 ortasında SIKORA TURKİYE adı altında satış ofisini kurmuştu. Çok başarılı 3 sene ardından 2012 senesinde SIKORA TURKIYE müşteri memnuniyetini daha da üst noktalara çıkarmak için tüm bakım – onarım kalibrasyon ve parça stok hizmetinin sunulacağı Servis bölümünü hizmete açmıştır. Tüm kablo üreticileri ve müşterilerine saygı ile duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?