30.11.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SIKORA, 2016 Tel Fuarında yerini alıyor (stand no: 9A41)

SIKORA, Mükemmeliyete Yönelik Teknoloji iddiasını sürdürmekte: Bremen merkezli şirket tel ve kablo endüstrisinin önde gelen Fuarı ‘Tel’ 2016’da tel, kablo, optik fiber ve plastik sektörlerinde kalite güvencesi ve maliyet azaltmaya yönelik kanıtlanmış ve yenilikçi temassız ölçüm, kontrol, denetim ve sınıflandırma cihazlarını içeren tam bir program sunacak.

Harry Prunk, Sikora Yönetim Kurulu Üyesi:

“Yenilikçi teknolojimizi tanıtırken müşterilerimiz, arkadaşlarımız ve konuya ilgi duyan fuar ziyaretçileriyle bir araya gelip görüşmeyi ummaktayım. Diğer ürünlerimiz arasında iletken üzerindeki PE veya diğer plastiklere optimum yapışma sağlayan ısı kontrollü iletken ön ısıtma cihazımız PREHEATER 6000 TC’de bulunmakta. Bu bağlamda yine üretimine başladığımız 50mm çapa kadar işlev gören ve bu nedenle CV hatlarında montaj için uygun bir sistem olan TEL-TEMP 6000 adlı temassız iletken ısı ölçüm sistemini de sunacağız.

Önemli bir ürünümüz de -örneğin elektrik kabloların izolasyonu için- kullanılan plastik materyal için çevrimiçi muayene ve sınıflandırma sunan PURITY SCANNER olacak. Sistem ekstrüzyon işlemine ve nihai ürün sadece saf malzemenin girmesini sağlamakta. Ayrıca, PURITY CONCEPT Sistemleri de ‘Tel’ Fuarında ilk defa yer alacak. Bu teknolojik yeniliklerle birlikte granül, pul ve bantların/filmlerin çevrimiçi veya çevrimdışı inceleme ve analizini gerçekleştiren modüler olarak tasarlanmış cihazlar da gösterime sunulacak. Sistemler uygulamaya bağlı olarak X-ray, infrared veya optik teknolojiler bazında çalışmakta.

Buna ek olarak, ziyaretçiler çizim kulesinde fiber optik kalite güvencesine dair sofistike sistemlerimizi öğrenecekler. Ürün serisi şimdi kaplama konsantrikliği hakkında bilgi veren yenilikçi bir cihazın yanı sıra lif ısısını ölçen bir gösterge kafası ile tamamlanmakta. SIKORA tarafından üretilen bu ve diğer birçok yenilikleri yaşayın. Görüşme ve teknik tartışmalar için standımıza gelin ve ikinci kattaki kokteyl barımızda taze hazırlanmış yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarın.”

SIKORA standında seçme teknoloji harikaları:

PREHEATER 6000 TC

o İzolasyonun optimal yapışması için ısı kontrollü iletken ön ısıtıcı WIRE-TEMP 6000
o İletken için temassız sıcaklık ölçümü
o W I R E – TEMP 6050 adlı yeni cihazımız: 50 mm’ye kadar iletken çapları için PURITY SCANNER
o XLPE peletleri için muayene ve sınıflandırma sistemi

Çiftli kontrol:

En yüksek malzeme kalitesi için metalik ve organik kirlenmenin tespiti için pelet yüzeyinde ve pelet içinde 50 μm’den başlayan X-ışını ve optik teknolojileri

Yeni:

PURITY CONCEPT Sistemleri

o Granül, pul ve bantların/filmlerin çevrimiçi veya çevrimdışı inceleme ve analizini gerçekleştiren modüler olarak tasarlanmış sistemler
o X-ray, kızılötesi veya optik teknolojiler bazında
o 50 μm’den başlayan kontaminasyon algılama FIBER Serisi 6000
o Kaplama öncesi ve sonrası çap ölçümü
o Fiber pozisyonun, titreşim frekansı, gerginlik ve dönmenin belirlenmesi
o Havayolu algılama
o % 100 yumru tespiti
o Önemli: Fiber optiğin sıcaklık ölçümü ve kaplama konsantrikliği değerlendirmesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?