23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Setakim ; Pasta Boyalar, PE Wax’lar ve kablo Jelleri olmak üzere 3 ana kalemde üretimler gerçekleştirmektedir.

PASTA BOYALAR :
Polimerler arasında renklendirilmesi en zor olan PVC kablo sektörünün başlıca polimeridir.
PVC polimerini toz boya ile boyamak veya renklendirmek günümüzde sadece kablo üreticilerinin değil, PVC bazlı hammadde kullanan tüm üreticinin başlıca problemidir.

Toz boyanın işletme şartlarına kirlilik anlamında yaptığı olumsuz etkilerin yanı sıra ürün kalitesi ve işletme şartlarına yaptığı diğer olumsuz etkiler başlıca şu şekildedir: Toz boyanın ezilmemesinden kaynaklanan homojen dağılım problemi, kablo yüzeyinde sivilcelenme delinen küçük pürüzler ve çizikler oluşması, özellikle siyah renkte yoğun işletme ve işçi kirliliği, işçi sağlığına zararları, tartım ve dozaj lama zorlukları gibi özetlenebilir.

Firmamız SETACOLOR adı altında üretimini yaptığı ‘PASTA BOYALAR ’ ile toz boyaya ve masterbatch boyaya muadil bir ürün olarak sektörde yerini almıştır. PVC Compound ve Kablo üreticilerinin özellikle toz boya kullanımında yaşamış olduğu problemlerden yola çıkarak geliştirilen ürünümüzün başlıca avantajları şu şekildedir; daha parlak ve daha pürüzsüz kılıf yüzeyi sağlar, özel ezilme işlemi sayesinde yüksek örtücülük ve homojen dispersiyon sunar, toz boya kaynaklı işletme ve işçi kirliliğine son verir, kullanımı pratiktir ve dozajlaması oldukça kolaydır. Pasta Boyalarımız 20 kg.’lık standart kovalarda satışa sunulmaktadır. Ayrıca müşterilerimiz ile birlikte tespit ettiğimiz net kullanım miktarına göre özel olarak hazırladığımız ‘’kapsül poşetler’’ ile direk mikser içerisine atılacak şekilde üretimler gerçekleştirmekteyiz. Başta siyah olmak üzere müşterilerimizden gelen özel renk talepleri doğrultusunda üretim yapmaktayız. PVC granül ve kablo sektörü dışında bir çok PVC ürünün imalatında renklendirici olarak ürünlerimiz kullanılmaktadır.

PE Wax’lar :
Üretimini yapmış olduğumuz Pe Wax’lar piyasaya SETAWAX Markası adı altında sunulmaktadır.
Kalıp ayırıcı özelliklere sahip dış kaydırıcıdır. Ayrıca her türlü PVC uygulamalarında kaydırıcı olarak kullanılır. Yüksek dispersiyon özelliklerine ve bağlayıcılığa sahiptir. Yüksek dolgulu compoundlarda ve masterbatchlerde en temel katkı malzemesi olarak kullanılmaktadır. Homojen dispersiyon özellikleri sağlayarak prosese yardımcı olur.

Kalsiyum Karbonat dolgularda, renkli masterbatchlerde, kablo dolgu ve kılıf uygulamalarında, fitil ve profil üretiminde yardımcı ajan olarak kullanılır.
Kimyasal yapıları, viskoziteleri, yoğunlukları, damlama noktaları ve penetrasyonlarına göre sınıflandırılırlar.

Kablo Jelleri :
SETAKİM; dolgu jeli üretiminde uzun yıllara dayanan tecrübesini SETAJEL markası adı altında toplamıştır. SETAJEL kablo jelleri kablo bileşenleriyle uyumlu, mükemmel su iticiliğe ve sıcaklık performansına sahip dolgu jelleridir.

Ülkemiz ve bölge ülkelerdeki Telekomünikasyon kablosu üreticilerinin genel olarak ithalat yolu ile tedarik ettiği dolgu jelleri ve şişen jeller firmamız tarafından 20 yılı aşkın bir tecrübe ile üretilmektedir. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel olarak ürettiğimiz jeller Kablo üreticilerine ; yüksek kalite, müşteri odaklı hızlı üretim ve tedarik, düşük stok maliyeti, rekabetçi fiyatlar gibi bir çok olumlu katkılar sağlamakta ve üreticilerimizin ithalat yükünü ortadan kaldırmaktadır.

Bugün SETAJEL, SETAWAX ve SETACOLOR markaları adı altında 50’nin üzerinde ürün çeşidi ile girişimci ekibimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı üretim politikamız sayesinde sektörün lider firmalarının tedarikçisi konumunda bulunmaktayız. Sektörün ihtiyaçlarına ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacında olan SETAKİM, değerlerinden taviz vermeden, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak için, kaliteli mal ve hizmetler üreterek yeni yatırımlar yapmaya devam edecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?