21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Selim Şen / Şenmak Makine Genel Müdür Yardımcısı: Kabuğuna sığmayan Şenmak taşındı

Selim Şen / Şenmak Makine Genel Müdür Yardımcısı: Kabuğuna sığmayan Şenmak taşındı

Türkiye’nin lider vida ve kovan üreticisi Şenmak Makina, idari ve üretim faaliyetlerinin tamamını, Hadımköy’e taşıdı. Üretim ve yeni yatırımlarını 5000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde sürdürecek olan Şenmak yeni tesisleri ile birlikte gelecek 10 yılın yatırım planını da ortaya koydu.

Büyümekte olan plastik sektörü ile birlikte büyüyen iş hacmi karşısında İkitelli OSB’deki yerlerine sığamadıklarını ifade eden Şenmak Makine Genel Müdür Yardımcısı Selim Şen, “Eski fabrikamızda kapasite artırımı ve yeni makine yatırımları için genişleme alanı bulamıyorduk. Üretim faaliyetlerimizi aksatmadan taşınmamız bir gereklilikti ve taşınma sürecimiz yaklaşık bir ayda tamamlandı. Yeni tesislerimiz ile artık müşterilerimize daha hızlı ve verimli üretim sunma imkanına kavuşmuş olduk.” dedi.

Günümüz rekabetçiliğinin getirdiği mecburiyetlerin farkında olduklarını belirten Şen, “Taşınma sürecinde ve tesis içi makine parkuru yerleşimi konusunda birkaç ayrı kurumdan danışmanlık hizmeti aldık. Üretimini gerçekleştirdiğimiz vida ve kovanları otomotivden elektrik-elektroniğe, ambalajdan beyazkahverengi eşyaya, kauçuk, kablo, boru-profil üretimine kadar hem Türkiye’de hem de Avrupa’da kendi sektörlerinde marka olmuş bir çok müşterimize en uygun terminlerle sunmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Almanya Şubesi 2018’de hayata geçiyor

Almanya başta olmak üzere Avusturya, İsviçre, Fransa, Finlandiya ve birçok ülkede plastik makineleri üreticilerine vida ve kovanları tedarik ettiklerini bildiren Şen; “Avrupa pazarında her geçen gün bilinirliği artan ve kalitesi tescillenen Şenmak için 2018 yılı Almanya lokasyonunun da kuruluş yılı olacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ