01.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

SAMPSISTEMI Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ekstrüzyon teknolojisi

SAMPSISTEMI Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ekstrüzyon teknolojisi

İletişim kurarken en önemli şey aynı dili konuşmaktır. Bu kural yeni bir projede başkalarıyla birlikte çalışırken de geçerlidir. Bundan dolayı kablo ve tel makinaları üretiminde pazar liderlerinden biri olan Sampsistemi bünyesinde çalışanlar dakikadaki devir sayısı ile doğrusal hızı konuşmakla kalmıyor, aynı zamanda son üründe hedeflenen kaliteye, kaliteli ürün çıktısına yönelik etkin süreçlere ve üretim hattında istenen verim seviyesine odaklanıyor.
Aynı dili konuşabilme becerisi 20 yıllık bilgi birikiminden kaynaklıdır. Bu süre zarfında Sampsistemi Grup iştiraki olan Sampsistemi Ekstrüzyon firması dünya genelinde 500’den fazla çekme makinesi kurulumu gerçekleştirmiş ve birkaç milimetreden 200 mm üzerine kadar değişen çapta kılıflı yüksek gerilim kabloları, eş eksenli mikro kablolar ile LAN kablolarına yönelik farklı yalıtım malzemeleri ve süreçleri geliştirmiştir.

Sampsistemi ekstrüzyon hatları, 2 katmanlı (köpük/kılıf) ve 3 katmanlı (kılıf/köpük/kılıf) şerit şeklinde polietilen (PE) ve florlanmış etilen propilen (FEP) tür yalıtım köpükleri aracılığıyla performansı yüksek LAN kablolarının üretiminde mümkün olabildiğince maksimum hıza erişebilmek amacıyla çekme ve tavlama makineleriyle birlikte hassasiyetle tasar-lanmıştır.

Sampsistemi Ekstrüzyon firması yıllar içerisinde “sıfır telef” hedefiyle otomatik ve hızlı renk değişimi sağlayabilecek bir sistem geliştirmiştir. Bu sistem otomotiv sektöründe halen birçok müşterimiz tarafından kullanılmaktadır. İtalyan şirket diğer taraftan çeşitli bileşenlerle birlikte yalıtım tellerinin sertleşmesini sağlayan bir dizi çözüm geliştirmiştir. Sampsistemi Ekstrüzyon firması hem silan uygulaması hem de peroksit bazlı ürünler aracılığıyla çapraz bağlı maddeleri işleyebilmektedir.

Çapraz bağlı PE (XLPE) maddelere yönelik silan eklenmesiyle tıpkı yerleşik çekme makinelerine sıvı silan enjekte eden hacim ve ağırlık bazlı dozaj sistemleri gibi müşterilerin uygulamalarına ve ihtiyaçlarına göre farklı teknolojilerden yararlanılmaktadır. Tüm bu çözümler piyasa taleplerine göre doğru kablo türünü müşterilere temin edebilmek adına dikkatlice tasarlanmıştır.

Ayrıca kesintisiz sertleşme hattına (CV tüp) yönelik çapraz bağlı peroksit bileşikler (peroksit XLPE) için piyasadaki en hızlı özel çözümler de geliştirilmiştir. Sampsistemi Chameleon, bunun en temel örneğidir. Hat duruşu olmaksızın kablonun sıyrılmasından diğer proseslere geçiş amacıyla tasarlanmış patentli bir çözümdür. Böylece müşterilerin nakit, hammadde ve zamandan tasarruf etmesini sağlar.

CV hattı, yalıtım malzemelerinin kürlenmesi için Sampsistemi Ekstrüzyon şirketi tarafından geliştiri-len tek çözüm değildir. Doğal ve silikonlu kauçuk maddelerine giderek artan talepleri karşılayabilmek adına tuz banyosu bulunan basınçlı ve basınçsız ortamda birçok ürün üretilmiştir. Bu sayede maksimum hızda üretim garanti altına alınmıştır.
Şirket aynı zamanda yüksek ısıya dayanıklı kablo alanında da faaliyet göstermektedir. X-ETFE (çapraz bağlı etilen tetrafloroetilen), FEP, PFA ve PEEK gibi reçineler en fazla rağbet gören türlerdir. Sampsistemi, bu tür maddelerin işlenmesini basitleştirecek çözümler üzerinde çalışmış ve son ürün kalitesinden ödün vermeden bu çözümleri geliştirmiştir. Köklü İtalyan şirket De Angeli’nin (Sampsistemi tarafından 1997’de satın alınmıştır) en önemli prosesi kaplama hatları için de 5 metre ve 70 ton makara kapasiteli yüksek gerilim kablolarına yönelik ağır PT 5000 portalı gibi çözümler geliştirilmiştir.

Yukarıda belirtilen tüm uygulamalar için Sampsistemi Ekstrüzyon şirketi, vida çapı 35mm ile 160mm aralığında değişen 25d ve 32d çekme maki-nelerini dikkatlice tasarlayıp imal etmektedir. Bu makinelere 250mm ile 5000mm çapta değişen çalışmalar, yüksek hızlı ve çift yönlü otomatik başlat-malar, yatay ile dikey akümülatör grupları, vinçler ve iş makineleri dahildir. Tüm bu araçlarda detaylara önem verilerek ihtiyaçlarınıza hizmet edecek “İtalya’da üretilmiş” ünlü ve özel çözümler sayesinde maksimum kalite seviyesi garanti edilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?