21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Sabiha SEZER / Genel Müdür; Monomex 2019 yılı yatırım yılı oldu. Yeni Fabrikamıza taşındığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz…

Sabiha SEZER / Genel Müdür; Monomex 2019 yılı yatırım yılı oldu. Yeni Fabrikamıza taşındığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz…

Hedef; yatırımların hakkını vererek pazar payını arttırmak.

Türkiye de 2018-20 yıllarında yaşadığımız döviz ve borç krizi uluslararası yansımaları olan bir ekonomik kriz iken Monomex yaşanan krize inat yatırımlarını arttırarak devam ettirmektedir. Bu kapsamda Monomex 5.000 m2 ye yakın sanayi imarlı arsa satın alarak daha kaliteli ve ekonomik imalat yapmak için Akıllı Fabrikasını kurmuştur. 2018-2020 yılları arasında 50.000.000 TL ye yakın yatırım harcaması yaptık. Bu ülkemizin ekonomik olarak gelişeceği ve insanımızın pratik zekâsına olan güvenin verdiği cesarettir. Ülkemizin tartışmasız Dünya nın en iyi doğal kaynaklarına sahip olduğu aşikârdır. Bu anlamda eksiklerimizi doğru tesbit ederek bunları tamamlamak bu ülkenin evlatlarına düşmektedir.

Yaptığımız yatırımlar ile mevcut makine parkurumuzu arttırmakla beraber çalışan kadromuzda da artış ve görev değişiklikleri olmuştur. Bu konuda 5 yılı aşkın bir süredir çalıştığım Monomex firmasında bundan sonraki süreçte görevime GENEL MÜDÜR olarak devam edeceğim. Tasarım ve Ar-Ge faaliyetlerini bünyesinde bulunduran fabrikamız ergonomik yapısı ile Uluslararası pazarda önemli imalatçılar arasında olacaktır. Monomex sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesi ile en iyisi olmayı kendine hedef edinmiş bunu da tasarım odaklı çalışarak ve müşterilerine teknolojik gelişmeleri sunarak başarmıştır.

Pazarda bu kapsamda hizmet veren firmaların günümüzde daha önemli bir yere sahip olduğu aşikardır. Kuruluşumuzdan bu yana koyduğumuz hedefler üç katına çıkmış ve bu süreç dengeli bir şekilde oluşumuna devam etmektedir. Böylelikle Monomex in pazar payındaki artış da gözle görünür hale gelmiştir. Bunun da ana sebebinin hizmet kalitemize bağlı olduğunu düşünüyorum. Başarımızın bir diğer adımı da müşterilerimiz ile kurmuş olduğumuz güçlü güven duygusudur. Bu güven duygusunu sağlamak için Monomex çözüm odaklı çalışmayı kendine hedef haline getirmiştir. Müşterilerimizi Monomex ailemizin bir parçası olarak görüp onlara her konuda yanlarında olduğumuzu hissettirmek bizim için önemli ve değerlidir.

Firmamızın en önemli özelliği, yeni teknolojik gelişimleri müşterilerimize özel tasarımlarımız ile sunmaktır. Bu konuda hem TÜBİTAK hem de KOSGEB projeleri yaparak 20 den fazla Patent başvurusu yaptık. Pazar trendlerini takip edip müşterilerimize en yeni ve gelecek vaad eden ürünleri sunabilmek en önemli hedefimizdir. Böylelikle firmamız müşterilerimizin yanı sıra ülkemizin de ekonomisine katkı sağlayarak ve ithalatın önüne geçerek markamızın yurt dışı pazarında hatırı sayılır bir yerde olmasını sağlar.

Türkiye plastik hammadde dış ticaretinde sürekli açık veren bir ülkedir. 2019 yılının ilk 6 aylık döneminde plastik hammadde dış ticaret açığı 3 milyon ton ve 4 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. Aynı sürecin devam etmesi halinde 2019 sonunda plastik hammadde dış ticaret açığının 6 milyon ton ve 8,1 milyar dolar olarak gerçekleşmesi beklenmektedir. Bu açığı kapatmanın en iyi yolu ürün gamımız çift vidalı extruder ve ekipmanlarının kullanımıdır.

Plastik hammadde sektörü yatırıma ihtiyaç duyan bir sektördür. Bu konuda Dünya nın çeşitli yerlerinden yeni yatırımcılar bizim ile irtibata geçerek yatırım yapmak istemektedir. Şu anda 35 ülke ye ihracatımız olmasına rağmen 2020 yılındaki hedefimiz 70 ülke ye ihracattır. Bunun için Dünya nın çeşitli yerlerinden bizim ile irtibata geçen birçok distiribütör firması bulunmaktadır.

Ayrıca sektörümüzde Dünya da hatırı sayılır bir firma ile ortaklık görüşmelerimiz devam etmektedir. Görüşmelerin sonunda şirket evliliğini mutlu bir şekilde tamamladığımızda kutlamaları fabrikamızda yapacağız. Personelimize çeşitli alanlarda konusunda profesyonel firmalar tarafından eğitimler vererek uzmanlaşmalarını sağlamaktayız. Fabrika yönetimi konusunda yaptığımız yatırımlar ERP, PLM ve PDM ile üst seviyede verimlilik sağlamış olduk. Monomex tecrübeleri ve deneyimleri ile müşterilerimize en iyisi olana kadar hizmet vermeye devam etmektedir.

Katılım sağladığımız fuarlarda müşterilerimizin ürünlerimize olan yoğun ilgisinin sebebi, firmamızın tasarımı ve teknolojiyi beraber kullanmasıdır. Böylelikle müşterilerimize avantajlı fiyatlar vererek müşterilerimizin sektörlerinde rekabet edilebilecek düzeyde olmasını sağlıyoruz. Ayrıca dünyanın neresi olursa olsun satış sonrası kurulum, teknik servis hizmeti, proses danışmalığı ve her daim yedek parça temini noktasında çözümler sunabiliyoruz.

En önemli ve firmamıza farklı kılan özelliğimiz müşteri odaklı tasarımlar ile imalat yapıyor olmamızdır. Böylelikle katma değeri yüksek makinalar üretebilmekteyiz. Amacımız yeni firmalara ulaşabilmek, mevcut müşterilerimize yeni makinalar sunmak onların geri dönüşlerini dinlemek ve çözümler geliştirebilmektir. Özellikle yerli yatırımcılarımıza buradan mesaj vermek istiyorum. Günümüzde ürün gamımızda olan makinaları üç veya dört katı bedeller ödeyerek yurt dışından makina ihraç etmenize gerek yok. Monomex, sizin ile aynı dili konuşarak satış öncesi ve sonrası sunduğu tüm hizmet ve çözümlerle yanınızdadır. “Görünenin Ötesinde” olan makinalarımızın imalat safhalarını görmeniz için sizleri yeni fabrikamızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ