21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Prysmian Kablo, Yapısal Kablolama alanındaki yeni teknolojileri ile Data Center 2018’de yoğun ilgi gördü

Prysmian Kablo, Yapısal Kablolama alanındaki yeni teknolojileri ile Data Center 2018’de yoğun ilgi gördü

Prysmian Kablo, 8 Mayıs günü, Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği’nin (BASİD) düzenlediği Data Center Türkiye 2018 Konferansı’na katıldı ve yapısal kablolama alanındaki yeni teknolojilerini ve OM5 yeni nesil fiber çözümlerini, konferansa katılan sektör yetkilileriyle paylaşma fırsatı buldu.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo’nun Altın Sponsor olarak katılım sağladığı Data Center Türkiye 2018 Konferansı, 08 Mayıs 2018 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent’de düzenlendi. Konferans kapsamında Fiber Optik Kablolamada Global Ürün Müdürü Tayfun Eren, “Yeni Nesil Fiber Çözümleri” başlıklı bir sunum yaptı.

Sektörün bir araya geldiği ve bu yıl 5. kez düzenlenen Data Center Türkiye 2018 Konferansı’nın ana teması, “Veri Merkezlerinin Geleceği ve Bulut Teknolojilerinde Hibrit Yapılanma” idi. Bu yıl, Bilişim Altyapı Sistemcileri Derneği (BASİD) ve Building Industry Consulting Service Industry (BICSI) iş birliğinde düzenlenen Data Center Türkiye Konferansı’nda, gün boyu, iki ayrı salonda hem ana temayla ilgili olarak teknik konular hem de geleceğin teknolojileri hakkında sunumlar yapıldı. Konferansa, teknoloji altyapısı sunan şirketlerin yöneticileri, bilgi işlem yetkilileri ve akademisyenler, veri merkezi entegratörleri ve yöneticileri, işletme müdürleri, BT yöneticileri, ağ, kablolama ve haberleşme mühendisleri, satınalma yöneticileri, mimarlar ve iş analistleri katıldı.

Gün sonunda, katılımcılara teşekkür plaketlerinin de sunulduğu Data Center Türkiye 2018 Konferansı kapsamında, Prysmian Kablo Telekom Kabloları Satış Direktörü Ufuk Çolak “Prysmian Kablo, Draka markası ile pazara sunduğu yapısal kablolama ürünleri ve OM5 yeni nesil fiber çözümleri ile sektörde fark yaratıyor. Veri merkezleri, ofisler ve endüstriyel alanlar başta olmak üzere, evlerde de tercih edilen yapısal kablolama sistemi ile her geçen gün daha fazla verinin iletilmesi ihtiyacını karşılamak üzere Prysmian Group tarafından geliştirilen OM5 yeni nesil fiber çözümleri, firmamızın telekom alanında sektöre sunduğu ürünlerin başında geliyor.

Günlük hayatta kullandığımız kabloların daha hızlı, daha ince olması ve daha az yer kaplaması üzerine sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmalarımızın bir sonucu olarak geliştirdiğimiz ürünlerin standartlarını global otoriteler ile belirleyerek, kendi tasarımımız olan patentli kabloları ve bilgi birikimimizi sektöre sunuyoruz.” dedi.

“Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu kapsamında ürün ve hizmet sundukları her alanda, çalışan eğitiminden ürün geliştirilmesine kadar her alanda yenilikçi çalışmalar yaptıklarını belirten Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu ise, “Telekom sektörünün en yeni yeni teknolojilerin konuşulduğu bu konferans, sektör profesyonellerinin bir araya gelmesi ve güncel teknolojiler konusunda bilgi alışverişi yapılabilmesi bakımından önem taşıyor. Draka markalı ürünlerimizle, yapısal kablolama ve data center altyapılarında kullanılan günümüz teknolojisini daha da ileri taşımayı hedefliyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ