28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Prysmian Kablo, Bursa’nın kent ekonomisine ışık tutuyor BTSO 250 listesinde dev isimler yer aldı

Prysmian Kablo, Bursa’nın  kent ekonomisine ışık tutuyor  BTSO 250 listesinde dev isimler yer aldı

Erkan Aydoğdu Prysmian Kablo CEO’su

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen “BTSO’nun kent ekonomisine ışık tutan ‘İlk 250 Büyük Firma” araştırmasının sonuçları açıklandı. Kablo sektörünün dünya çapındaki lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, araştırma sonuçlarına göre 1 milyar 312 milyon 488 bin 260 TL cirosu ile listenin 9. sırasında sektör 1.’si olarak yer aldı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Kablo, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından gerçekleştirilen, Türkiye’nin önde gelen saha çalışmalarından biri olan ve kent ekonomisine ışık tutan “İlk 250 Büyük Firma – 2017” araştırmasının sonuçlarına göre 9. sırada sektör 1.’si olarak yer aldı. Listede yer alan Bursa’daki ilk 250 firma, toplam ciro, katma değer, öz sermaye, net aktifler, dönem karı, ihracat değeri ve istihdama katkılarıyla rekor seviyeye ulaştı.
‘‘Ekonomiye katkı sağlayarak ilerleyeceğiz’’

Türkiye’nin ileri teknolojideki üretimini ve ihracatını arttırması gerektiğini vurgulayan Prysmian Kablo CEO’su Erkan Aydoğdu, “2017 yılını hem ekonomik hem de siyasi açıdan oldukça zorlu koşulların ardından Türkiye’de ve dünyada olumlu gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak tanımlayabiliriz. Devreye alınan ekonomik tedbirler sayesinde, Türkiye ekonomisi hızlı bir toparlanma sürecine girdi. Prysmian Kablo olarak, biz de 2017 yılını başarılı bir şekilde tamamladık. Bu başarımızı “BTSO 250” ile bir nevi kanıtlamış olduk. Geçtiğimiz yıl 14.sırada yer alırken bu sene sektör 1.’si olarak 9. sıraya yükseldik” dedi.

Elektronik ortamda ve 1.000’i aşkın firmanın katılımıyla gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre, Bursalı devlerin iç ve dış satışları toplamı 2017 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 34 artarak, 116,6 milyar TL oldu. Geçtiğimiz yıl 250 firma tarafından oluşturulan katma değer yüzde 30 artışla 19 milyar TL’nin üzerine çıkarken, firmaların öz sermaye toplamları ise yüzde 28’lik artışla 26,5 milyar TL’ye yükseldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?