09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE YENİ TEKNOLOJİLERİYLE EURASIA RAIL FUARI’NA DAMGASINI VURDU

Sektördeki öncü çalışmaları ile lider olan ve yatırımlarıyla başarılarını her zaman daha ileriye taşıyan Prysmian Group Türkiye, dünyanın üçüncü büyük demiryolu fuarı olan Eurasia Rail’de yeni ürün ve teknolojilerini tanıttı.

Avrasya Bölgesinin tek ve dünyanın en büyük 3. büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyan fuarın resmi açılışı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirilirken, Prysmian Group Türkiye ve Prysmian Group Global firma yetkilileri, ziyaretçilerini ağırladı. 6. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na katılımlarıyla ilgili olarak, Prysmian Group Türkiye OEM&Özel Kablolar Satış Direktörü İlhan Öztürk, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Prysmian Group Türkiye olarak, ülkemizde gelişmekte olan tüm sektörlerde olduğu gibi demiryolu sektöründe de lider ve tercih edilen kablo tedarikçisi hüviyetimizi koruyoruz. Bu noktaya gelmemizdeki en büyük etkenin; müşterilerimize sadece bir malzeme veya ürün tedarikçisi gibi yaklaşmayıp, demiryolu sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi, tecrübelerimizi, çözümlerimizi ve ürünlerimizi bir partnerlik çerçevesinde sunarak, onlara değer katma ve bu sorumlulukla sektörün sağlıklı büyümesi yönündeki çalışmalarımız olduğu kanaatindeyim.

Prysmian Group Mudanya fabrikamız, dünyadaki 89 fabrikamız içinde en geniş ürün yelpazesine sahip fabrikalardan biridir. Son zamanlarda sektörün gelişmesi ile birlikte, demiryolu alanında yaptığımız yeni yatırımlarla Mudanya fabrikamızın üretim kapasitesini ve ürün gamını artırarak bir demiryolu sisteminde olabilecek tüm kablo tiplerini Türkiye’de üretebilir hale getirdik. Şu anda enerji kablosundan fiber kabloya, sinyal ve haberleşme kablolarından balise kablolarına kadar bir demiryolu sisteminde olması gereken tüm kabloları üreterek hem müşterilerimize maliyet, stok, lojistik, tek noktada heyet kabulu gibi avantajlar sağlıyor, hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bununla birlikte, rolling stock alanında da grubumuzun üretim kapasitelerinin avantajını kullanarak, gerek EN normlarına, gerekse yeni nesil düşük duvar kalınlığına sahip, dolayısıyla bir metro ve raylı sistem aracında aranan en büyük özelliklerden birisi olan ağırlık konusunda avantaj saglayan ürünlerle şu andaki en prestijli rolling stock projelerine tedarik yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Son zamanlarda yaptığımız yatırımlarla, TÜRKAK’tan akredite olmus laboratuvarlarımız, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylı ilk ve tek kablo Ar-Ge Merkezimiz ve Prysmian Group dünya mühendislerinin eğitildiği Mudanya Üretim Akademimiz ile farklılık yaratmaya devam ederken, bu avantajları müşterilerimizin ve teknik ekiplerinin eğitimine de açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte uzun ömürlü, güvenilir, kullanım kolaylığı sağlayan ve yüksek kaliteli ürünlerimizle de uzun ömürlü sistemler oluşmasına ve sektörün sağlıklı gelişmesine katkıda bulunuyoruz.” Prysmian Group Türkiye “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu çerçevesinde, katıldığı fuarlar, düzenlediği seminerler ve sektöre sunduğu yenilikler ile pazardaki güçlü liderliğini sürdürüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?