28.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

PRYSMIAN GROUP TÜRKİYE, YENİ TEKNOLOJİLERİYLE 7-9 NİSAN 2016 TARİHLERİNDE SOLAREX İSTANBUL FUARI’NDA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, 7-9 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Solarex İstanbul fuarında solar kabloların yanı sıra, yeni ürün ve teknolojilerini sergiledi.

Sektöründe öncü çalışmaları ile lider olan Prysmian Group Türkiye, 7-9 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Güneş Enerjisi ve Teknoloji Fuarı Solarex İstanbul’a katıldı.

Prysmian Group Türkiye, organizasyonda 2012 yılında hayata geçirdiği ve Prysmian Performans Testi’yle desteklediği “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin dördüncü aşaması olan “Dikkat! Her Solar (PV) Kablo Aynı Değildir…” projesi kapsamında katıldığı fuarda; ziyaretçilerine, kabloların ayrıcalıklı yapısı hakkında bilgiler aktardı. Ülkemizde güneş enerjisi konusunu ele alan ilk ve tek fuar olan ‘Solarex Fuarı’nda, Türkiye’nin güneş enerjisi alanında üretim merkezi olması yolunda büyük adımlar atılmasına da fırsat tanınıyor. Türkiye’de üretilen yeni ürünlerin bir arada sunulduğu bu ticari platformda, sektörün lider firmaları ve temsilcileri buluşuyor.

Dünyadaki son teknolojilerin ve Türkiye’de üretilen yeni ürünlerin sergilendiği Solarex İstanbul kapsamında gerçekleşen seminerler ile hem katılımcı firmalara, hem de fuar ziyaretçilerine temiz enerjinin önemi anlatıldı. Yerli ve yabancı güneş enerjisi dünyasının profesyonellerinin ve sektörün öncü kuruluşlarından üst düzey isimlerin verdiği seminerlerde üreticiler ve tüketiciler tek çatı altında bir araya geldi.

Solarex Fuarı’na katılımlarıyla ilgili olarak, Prysmian Group Türkiye OEM&Özel Kablolar Satış Direktörü İlhan Öztürk, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: Bu sene Solarex fuarına ilk kez katılıyoruz. Fuarda yarattığımız en büyük fark, “Dikkat! Her Solar (PV) Kablo Aynı Değildir…” girişimini tekrar sektörle paylaşmak oldu. Bu anlamda çevre faktörlerin kablo üzerindeki etkilerini gerçek simülasyonlarımızla sektörle paylaşarak yanlış kablo seçiminin risklerini görsel olarak farketmelerine destekte bulunduk. Bizim açımızdan güneş enerjisi sektöründe, grubumuzun başta Almanya fabrikası olmak üzere diğer ülkelerdeki tecrübelerimizi sektöre aktarmak çok önemli ve bu anlamda gerek Türkiye ekibi, gerekse uluslararası uzmanlarımızı gerekli her noktada devreye sokmak ve çözüm önermek birinci önceliğimiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?