23.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Prysmian Group Türkiye, TÜMKAF’da mühendis adaylarının ilgi odağı oldu

Prysmian Group Türkiye, mühendislik mesleğine özel ilk ve tek ulusal ölçekli kariyer fuarı olan Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı’nda (TÜMKAF) bu yıl da genç mühendisler ve mühendis adaylarının yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Mühendislik, sanayi ve teknoloji alanında faaliyet gösteren firmaları, kamu teknoloji kuruluşlarını, meslek odalarını, STK’ları, ülkenin nitelikli mühendis adaylarını ve deneyimli mühendisleri bir araya toplayan Türkiye Mühendislik Kariyeri Fuarı’nın üçüncüsü, 16-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. TÜMKAF Fuarı bu yıl, Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği tarafından, Beşiktaş Jimnastik Kulübü ev sahipliğinde Vodafone Park’ta düzenlendi.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, genç mühendisler ve mühendis adayları ile yüzyüze görüşme imkanı bulduğu bu fuarda, kablo sektörüne kalifiye eleman kazandırılması konusunda çaba göstermeyi sürdürdü. Prysmian Group Türkiye’nin kalabalık bir ekiple, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 2 gün boyunca hazır bulunduğu organizasyona, farklı sektörlerden 62 firma ve 91’i İstanbul dışından 136 farklı üniversiteden 145 farklı bölümden 6133 mühendis ve mühendis adayı öğrenci katıldı.

129 Etkinliğe 10 Bin 762 Başvuru Yapıldı Fuar süresince stant ziyaretleri dışında; örnek olay/atölye çalışmaları, Tea&Talk oturumları, mülakat simülasyonları ve iş/staj mülakatları gibi birbirinden farklı 129 etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklere 10 bin 762 başvuru yapıldı. Yine düzenlenen 6 sunuma 1463 kişi başvurdu. Fuarı en çok ziyaret edenler sırasıyla makina mühendisliği, endüstri mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği bölümü öğrencileri idi. Üniversiteler bazında ise sırasıyla Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri etkinliğe en yoğun katılımı sağladılar. Bu etkinlikler kapsamında, Prysmian Group Türkiye de, üniversiteden yeni mezun olan gençlere, Prysmian Group bünyesinde uluslararası kariyer yapma şansı tanıyan ve son dönemde adı sıkça duyulan ‘Graduate Program’ hakkında düzenlediği oturumlarda, hem firma hem de program hakkında detaylı bilgi verme şansına sahip oldu.

Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz Türk kablo sektörünün öncü ve en köklü firması olarak, sadece ticari faaliyetlerle değil, gençlere verdikleri destekle tanınan Prysmian Group Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Levent Özçengel, “Bu tür etkinliklerde yer alarak bilgi paylaşmanın önemine inanıyoruz. ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz çerçevesinde, grup olarak, gençlere mesleki gelişim fırsatları sunarak kaliteli insan kaynağı yetiştirmeye büyük önem veriyoruz. Bu genç profesyonellerin potansiyellerini tam olarak gerçekleştirmeleri için gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. 2 yıldır katıldığımız TÜMKAF’ta firmamıza gösterilen ilgiden çok memnunuz. Gerek tecrübemizi gerekse imkanlarımızı genç mühendisler ve mühendis adayları ile paylaşmış olmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?