01.10.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu: “Başarılarımıza başarı katan her bir çalışanımıza teşekkür ediyoruz. ”

Prysmian Group Türkiye, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı, 2015 yılı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu geçen yıla göre, 26 sıra yukarı tırmanarak Türkiye’nin en büyük ilk 100 şirketi arasında yer aldı.

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında, 2015 yılı sonuçlarına göre 96. sırada yer aldı. Bir önceki yıl, İSO 500 sıralamasında 122. sıradaki yerini 26 basamak yukarı taşımayı başaran Prysmian Group Türkiye’nin, geçen sene itibariyle üretimden net satışları 928 milyon 625 bin 248 TL olarak açıklandı.

Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu, “ISO 500 sıralamasında ilk 100 içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. Prysmian Group Türkiye’nin yeni teknolojilerle katma değeri yüksek projelere imza attığını, toplam cironun yüzde 30’unu ihracattan elde edildiğini belirten Aydoğdu, şunları söyledi: “Fabrikamızda, şantiyelerimizde, ofislerimizde görevli her bir çalışanımızla birlikte, ‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’ misyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı, büyük bir heyecan ve istek ile sürdürüyoruz. Dolayısıyla da, attığımız her adımın olumlu sonuçlarını alıyoruz. Bugün, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı bu raporda 96. sırada yer alıyor oluşumuzda, özveriyle çalışan tüm çalışanlarımızın payı var. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Üretimimiz, teknolojimiz, yarattığımız istihdam ve ülke ekonomisine sağladığımız yüksek katma değerle Türkiye’nin en güçlü ilk 100 kuruluşu arasında yer almak bizi son derece gururlandırmıştır.” Prysmian Group Türkiye, Prysmian Group bünyesinde yer alan toplam 89 üretim tesisi içerisinde, aynı anda enerji, haberleşme ve fiber optik kablo üretimi yapabilen 9 fabrikadan biri olarak öne çıkıyor. Prysmian Group Türkiye’nin Mudanya fabrikasında bugün 22.000 farklı kablo üretimi yapılabiliyor. Bu ürünler, Türkiye pazarının yanında, aralarında Azerbaycan, Barbados, Çin, Fransa, İngiltere, Kuzey Afrika, Ortadoğu ülkeleri, Papua Yeni Gine, Sri Lanka, Şili, Türkmenistan ve Ürdün gibi çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Prysmian Group Fabrika

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ