21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

PREHEATER 6000 TC

Kablo Extruzyon hatları için entegre temassız tel sıcaklığı ölçüm sistemli ön ısıtıcısı.
Özellikle otomotiv ve data kablolarının üretiminde güvenilir bir tel önısıtması istenir, ancak bu sayede izolasyon malzemesinin optimum bir şekilde telin üzerine yapışması sağlanabilir. SIKORA yüksek kalitede kablo üretimi ve kontolü için en doğru ve kararlı önısıtmayı sağlayacak son teknoloji ürünü olan PREHEATER 6000 TC (Temperature Controlled) cihazını sunar.

Sadece bazı kısıtlı uygulamalarda iletken çapı ve tipine göre ön ısıtıcının çıkış gücü ile onayarak sıcaklık kontrolü sağlanabilmektedir. Fakat iletken sıcaklığını değiştiren ortam sıcaklığı, telin giriş ısısı, kısa devre sağlayan metal kaplı kasnaklar, ileteken çapındaki dalgalanmalar, gibi sayısız etken vardır.

PREHEATER 6000 TC extruder’den önce teli endüktif olarak istenilen sıcaklık değerine ısıtmaktadır. Cihaza entegre IR kamera telin cihazdan çıkış noktasında temassız sıcaklığının ölçülmesini sağlamaktadır.

PREHEATER 6000 TC cihazın kontrol modülü telin çıkış noktasında ölçülen sıcaklık doğrultusunda ön ısıtıcının gücünü telin çapı, cinsi ve hat hızından bağımsız bir şekilde teli çıkışında tam istenilen sıcaklık değerine getirecek şekilde ayarlamaktadır. PREHEATER 6000TC üzerindeki LED Ekran telin çıkışında ölçülen ısısını göstermektedir, cihaza sadece çıkışta istenilen tel sıcaklık değeri set edilir, bunun haricinde başka bir ayara gerek yoktur.

Yenilikçi kontrol sistemi
Entegre temassız sıcaklık kontrolü PREHEA-TER 6000TC cihazını benzersiz yapmaktadır. PREHEATER 6000 TC, 150°C ‚ye kadar (opsiyonel olarak 250°C ) ısıtma yapabilir, 0,32-2,8 mm (0,08 – 6 mm²) ürün çapı aralığında ve 2.500 m / dk hat hızlarına kadar uygundur.

Online PREHEATER 6000 TC güç hesaplayıcısı SIKORA web sitesindeki www.sikora.net/powercalc adresinden 10,20 ve 30kW lık 3 güç modelinden en uygun olanı seçilebilmektedir.

SIKORA temassız sıcaklık ölçüm systemi ayrı bağımsız ünite olarak WIRE-TEMP 6000 adı altında sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?