30.11.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Polycab Kablo Sanayi Dış Ticaret ve Satış Müdürü Birkan GÜLGÜN Firmamız müşterilerine kaliteli ve çeşitli ürünler sunmakla kalmayıp; ürünlerimiz ile ilgili her türlü teknik bilgi ve desteği de beraberinde sağlamaktadır.

POLYCAB Kablo Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi; kablo uygulamaları için sektöre HFFR, XLPE ve PEX, Masterbatch vb. hammadde tedariğini sağlamak amacıyla 2004 yılında kurulmuştur. Kurucumuz Sayın Mehmet KAYA; 1988 yılında kariyerine başladığı kablo sektöründe üretim konusunda da edindiği tecrübeyi sektörümüzün hizmetine sunmayı bir borç bilmiştir.

Firmamız müşterilerine kaliteli ve çeşitli ürünler sunmakla kalmayıp; ürünlerimiz ile ilgili her türlü teknik bilgi ve desteği de beraberinde sağlamaktadır. Özellikle yüklü miktarlarda tuttuğumuz stok malzemeyle; üreticilerimizin makinelerinin bir an bile olsa durmamasını sağlamayı da kendimize amaç edindik.

Tedarikçilerimiz FAINPLAST, KKALPANA, EOX Masterbatches, ITCO ve POLYCAB India ve MAKWELL’in üretmiş olduğu tüm ham maddeler üretimin her aşamasında uzman kadrosu ile modern test cihazları kullanarak standartların gerektirdiği tüm kontrolleri kendi bünyelerindeki laboratuvarlarında gerçekleştirmektedir. Bunlardan bazıları gaz ve duman yoğunluğu testleri, yangına dayanıklılık testleri, UV dayanım, oksijen endeksi, yağ dayanımı ve diğer tüm elektriksel ve fiziksel testlerdir.

Tedarikçilerimizin hızlı teslimat, teknik ve ticari konularda yanıt verme süreleri; tutarlı, yetkin ve güvenilir müşteri temsilciliği; kaliteli ürün ve değişen endüstri ihtiyaçlarına uygun esneklik gibi avantajlar sunmaktadır. Ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetine büyük önem veren firmamızın ve tedarikçilerimizin başarısının anahtarını eğitim ve araştırma konularındaki süreklilik oluşturmaktadır.

Kablo piyasasındaki yeni trend ve talepleri takip ederek müşterileri yeni tip kablolar hakkında bilgilendiren firmamız, tedarikçilerimizin AR-GE çalışmalarını da bu talepler doğrultusunda yönlendirmektedir. Bunun yanı sıra, yeniliğe ve gelişime açık olan aktif ve uzman bir kadro ile çalışan tedarikçilerimiz standartlara göre ürettiği ürünler ile beraber özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre de tasarım yapmaktadır.

Günümüzde üretici firmaların büyük çaba ve maliyetlerle ürettikleri mal ve hizmetleri uygun zamanlama ile uygun pazar alanında müşterisiyle buluşturmasının zor olduğu artık herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. İşte tam burada POLYCAB olarak amacımız; bu önemli hizmet açığını gidermek amacıyla hem Türkiye pazarının; hem de Etiyopya, Azerbaycan, İran vb. ülkelerle de hali hazırda yaptığımız ticaretin verdiği güvenle sektördeki rolümüz sadece lokal değil; bölgesel bir distribütör olarak “Kablonuzda Fark Yaratmak” için doğru zamanda ve doğru ürünle daha fazla ihtiyaca ulaşmak ve en iyi hizmeti vermektir.

Ülkemizde sanayiinin gelişmesi, yurtdışına ürün ve hizmet satışımızdaki artış ve rekabetin uluslararası anlamda artması ile fuarlar bir hayli önem kazanmıştır. POLYCAB olarak çok dinamik, esnek, yaratıcı, uyumlu ve dünyayı takip eden bir sektör firması olarak bu fuarlarda yer almak, önceliklerimizden biri olmuştur. Bu sebeple, içinde bulunduğumuz Kasım ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen “The 15th Iran International Electricity Exhibition 2015” fuarına tedarikçilerimizin katılımına destek olmak; lokal müşterilerimize hizmet vermek amacıyla katıldık. Ayrıca her iki senede bir gerçekleştirilen “Wire and Cable Duesseldorf” fuarında da katılımcı olarak katılan tedarikçilerimizi aynı amaçla desteklemekteyiz.

Her sene olduğu gibi, geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen “PlastEurasia 2015” fuarına da POLYCAB olarak, tedarikçilerimizin teknik ve ticari yöneticileriyle katılımcıydık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?