09.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Plast Eurasia İstanbul % 90’lık Doluluk Oranına Ulaştı

Plastik sektöründe yaşanan pozitif gelişme-ler, sektörün gün geçtikçe büyümesi ve elde edilen ihracat rakamları Plast Eurasia İstanbul Fuarı’nı yurtiçinde ve yurtdışında daha da ilgi çekici hale getirmiştir. Fuarın açılışına 4 ay kalmasına rağmen, şimdiden Plast Eurasia İstanbul %90’lık bir doluluk oranına ulaşmıştır. 27 yıllık tecrübesiyle ve her zaman en üst değeri yaratmayı ilke edinen Plast Eurasia İstanbul 6 – 9 Aralık 2017 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenle-necek.
Sektöre Değer Katan…

Plast Eurasia İstanbul Fuarı, 2016 yılında 41 ülkeden 957 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile 84 ülkeden 48.725 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Plastik sektör profesyonellerine en yüksek kaliteyi 27 yıllık bir deneyimle sunarak, sektörde en üst değeri yaratmayı ve bu değeri korumayı kendisine en büyük ilke edinen Plast Eurasia İstanbul Fuarı, 2016 yılında elde ettiği başarının tesadüfî olmadığını bir kez daha kanıtlamıştır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kendi rekorunu kırmayı amaçlayan Plast Eurasia İstanbul Fuarı elde edilen veriler ışığında plastik sektörünün her zaman yanında olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Plastik Sektörüne Yakından Bir Bakış Plastik sektörü Türk ekonomisinin en önemli dinamo taşlarından biridir. Plastik sektörü, 35 milyar dolarlık üretim değeri ile 2016 yılında mükemmeliyette ilerlediğini göstererek, 2017 yılında daha yüksek değerlere ulaşaca-ğına göz kırpmıştır.
Pagev’in yapmış olduğu sektörel araştırmalar göstermiştir ki; “2016 yılın aynı dönemindeki seviyeler korunurken miktarda 4,7 milyon ton, değerde 17,7 milyar dolarlık plastik mamul üretimi yapıldı. Gelişimin aynı trendle sürmesi halinde 2017 sonunda üretimin 9,4 milyon ton ve 35,5 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Dış ticaret fazlası verdiğimiz plastik mamulde ihracat ise Haziran ayı sonu itibariyle miktarda yüzde 1,8 artışla 798 bin tona ulaşırken değerde 2 milyar 86 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.”

Araştırmalar göstermektedir ki; Türk plastik sektörü yıllar içerisinde hızlı bir büyüme ivmesi kazanarak ve her yıl bu ivmeyi arttırarak, gelişimine devam etmektedir. Türkiye’nin plastik sektöründe yakalamış olduğu bu başarılı grafik neticesinde Avrupa ve Ortadoğu’nun dikkati üzerimize çevrilmiştir. Bu durum plastik sektöründeki ticari atılımların artışını sağlamıştır.
Plastik Sektörü Tüyap’ta…

Tüyap ve Pagev (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile düzenlenen Plast Eurasia İstanbul, 27 yıllık deneyimi ile sektörde olan tüm yenilikleri, gelişmeleri ve son teknoloji ürünleri 100.000 m2 sergi alanında, 6 – 9 Aralık 2017’de, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektör mensupları ile buluşturmaya hazırlanıyor. Fuar hakkında detaylı bilgi almak ve güncel katılımcı listemizi görmek için lütfen www.plasteurasia.com adresini ziyaret ediniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?