01.12.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Plast Eurasia İstanbul 2015; Birlikte ve daha güçlü…

Avrupa’da her yıl yapılan ve en büyük plastik fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 25. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı, 3 – 6 Aralık, 2015 tarihleri arasında, Pagev (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) işbirliği ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece, İstanbul‘da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Plast Eurasia İstanbul Fuarı 25. Yılında Yeni rekorlar Peşinde!

2014 yılında 98.000 m2 kapalı alanda 41 ülkeden 1067 firma ve firma temsilcisinin katılımı ile açılarak 43.756 profesyonel ziyaretçinin gezdiği Plast Eurasia İstanbul Fuarı 25.yılında 120.000 m2 kapalı alan ve 50.000 üzerinde ziyaretçiyi hedefleyerek, yılın ilk altı ayında toplam alanın %80’inin satışını gerçekleştirmiştir. Bu yılda Plast Eurasia İstanbul fuarına, milli katılım yapmak isteyen Kore, Tayvan, Çin ve İngiltere’nin plastik federasyonları ile temasa geçilip gerekli anlaşmalar sağlanmış ve fuarın çok uluslu yapısı daha da renklendirilmiştir. Bu gelişmeler ışığında, plastik fuarları arasında 25 yıllık bir geçmişi olan Plast Eurasia İstanbul, başarısının sürpriz olmadığını bir kez daha kanıtlamıştır.

Sektörün Devleri Burada, Siz Neredesiniz?

Fuara doğru heyecanlı bekleyiş sürerken Avrupa, Çin, Uzakdoğu ve Türkiye’nin büyük plastik firmalarını aynı çatı altında toplayacağını göstermiş ve böylelikle rakiplerinden bir adım daha öne çıkmıştır. Plast Eurasia İstanbul 2015 fuarına hazırlanılırken, yapılan B2B görüşmelerin ardından, müşterilerin beklentileri ve talepleri göz önüne alınarak, yurtdışı satış politikası ve fuar ziyaretleri programlanmış, hali hazırda yapılan profesyonel ziyaretçi çalışmalarına daha da ağırlık verilmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, Türkiye’nin diğer ülkelerle ihracat- ithalat verileri büyük bir özenle incelenmiş ve bu ülkelerin plastik dernekleri, ticaret odaları ile irtibata geçilip fuar davetleri gerçekleştirilmiştir. Plastik sektörü için gerek ihracatta gerekse ithalatta önemli konumda olan ülkelerden alım heyeti çalışmalarına başlanmıştır. Geçen yıl 21 ülkeden yapılan alım heyeti sayısı, bu yıl katılımcıların beklentileri doğrultusunda yeniden belirlenmiş ve hedef ülkelere dair temaslar sonuç vermeye başlamıştır. Plast Eurasia İstanbul, 25. yılına yakışacak şekilde büyümeye devam etmektedir.

Plast Eurasia İstanbul’un tanıtım faaliyetlerine hem yurtiçinde hem de yurtdışında yoğun bir şekilde ağırlık verilmiştir. Bu doğrultuda Plast Eurasia İstanbul ekibi mayıs ayında gerçekleşen Milan Plast 2015 fuarında katılımcı olarak bulunmuştur. Fuar esnasında yapılan görüşmeler ve tanıtım faaliyetleri oldukça başarılı ve etkili geçmiştir. Dört bir koldan devam eden tanıtım faaliyetlerine, Tüyap Yurtdışı Ofislerimiz ve Tüyap Yetkili Temsilciliklerin de iş birliğiyle, Asya, Orta Doğu, Balkanlar, Rusya ve Avrupa‘da başarılı çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir. Bütün bu göstergelerin ışığında Plast Eurasia İstanbul fuarı her sene olduğu gibi bu sene de çok renkli geçeceğinin sinyallerini vermiştir.

25 yıllık geçmişi ile sektörün yapı taşı olan ve her yıl istikrarlı büyümesiyle plastik fuarları arasında rakipsiz olmaya doğru ilerleyen Plast Eurasia İstanbul 2015 fuarı hakkında daha detaylı bilgi için lütfen web sayfamızı ziyaret ediniz: www.plasteurasia.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?