25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

PAN CHEMICALS S.p.A. TÜRKİYE MÜDÜRÜ HAKAN TANIŞ: PAN CHEMICALS S.p.A. olarak ürettiğimiz sabun ve kimyasalların yanısıra Dünya Tel Endüstrisine çeşitli mühendislik ve danışmanlık hizmetleri veren, Dünya Çapındaki Lider Üretici Firmalardan biriyiz.

PAN CHEMICALS S.p.A. TÜRKİYE MÜDÜRÜ HAKAN TANIŞ: PAN CHEMICALS S.p.A. olarak ürettiğimiz sabun ve kimyasalların yanısıra Dünya Tel Endüstrisine çeşitli mühendislik ve danışmanlık hizmetleri veren, Dünya Çapındaki Lider Üretici Firmalardan biriyiz.

2018 Yılı itibariyle gerek Depo-Ofisimizden, gerekse anlaşmalı olduğumuz antrepolardan İş birliği içerisinde olduğumuz firmalara ürün tedariği konusunda bir hayli gelişme kat ettiğimizi belirtebiliriz. Dolayısyla PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY’ den Türkiye’ ye ürün tedariği konusunda pozitif ivmeli bir doğru ile yıla başladığımızı yılın ilk iki çeyreğini bu şekilde geçireceğimizi ön görmekteyiz

Öncelikle Firmanızı ve Sizi tanıyabilir miyiz?

PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY olarak bizler; Tel Çekme Prosesleri için Tel Çekme Sabunları, Kaplama Kimyasalları, Fluksları, Waksları ve Çeşitli Yardımcı Kimyasalları üreten, bunun yanı sıra Tel Çekme Haddeleri (TC, PCD, RND [PAN CHEMICALS ÖZEL HADDE]), Sıyırıcı Padler (Wiping Pads) ve Spiral Fırçaların (Spiral Brushes) da tedariğini sağlayan; bununla birlite Dünya Tel Endüstrisine çeşitli mühendislik ve danışmanlık hizmetlerimiz veren, Dünya Çapındaki Lider Üretici Firmalardan biriyiz.

Firmamız UNI EN ISO 9001:2008, OHSAS 18001, ISO 14001 kalite belgeleriyle sertifikalandırılmış özel firmalardan biridir. İtalya’da bulunan Fabrika-Genel Merkezimizle birlikte, biri İstanbul / Türkiye’ de PAN CHEMICALS BOSPHORUS adıyla olmak üzere, dünyanın 2 farklı ülkesinde ofisimiz, 10 farklı ülkede distribitörlük faaliyetimiz ve ve 20 ülkede temsilcilik birimlerimiz bulunmaktadır.

Bu şekilde ürünlerimizi 80’ den fazla ülkeye tedarik etmekteyiz. Ben ise, PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY ile Türkiye’ de bulunan Çelik Tel Çeken, iş birliği içinde olduğumuz ya da olacağımız firmalar arasındaki bütün iş akışını yönetmekteyim. PAN CHEMICALS S.p.A./İtalya’da bölgemizin bağlı bulunduğu bir bölge müdürlüğü ve bütün bölgelerin bağlı bulunduğu genel müdürlüğümüz bulunmaktadır.

Firma Misyonunuz ve Firma Vizyonunuzu bizilerle paylaşabilir misiniz?

Misyonumuz, iş birliği içerisinde olduğumuz ya da olacağımız bütün firmaların talep ve ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamak ve söz konusu firmalara gerek ürün kalitemiz, gerek rekabetçi fiyatlarımız, gerekse satış sonrası teknik destek hizmetlerimizle artı değerler katmaktır.

Vizyonumuz ise; Firmamızın Türkiye pazarında etkinliğini ve verimliliğini pozitif Ar-Ge çalışmalarımızla arttırmak ve bu bağlamda anında tedarik ‘just in time’ prensibimizinden ödün vermeden tek tedarikçi sorumluluğu ile sektörde öncü firma olmaktır.

Misyon ve Vizyonlarınız dahilinde Türkiye Pazarındaki iş akışı yönetiminizden biraz bahsedebilir misiniz?

Fabrika Genel Merkezimiz PAN CHEMICALS S.p.A. İtalya’ da üretilen ürünlerimizin Türkiye’ de iş birliği içinde olduğumuz firmalara ulaşımı için iki ayrı yöntemi esas almış durumdayız;

Birinci yöntem; Türkiye’ de iş birliği içerisinde olduğumuz firmaların gerekli talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sipariş verdikleri ürünleri PAN CHEMICALS S.p.A. dan direk olarak ithal etmelerini esas almaktadır. İkinci yöntem ise; PAN CHEMICALS S.p.A.’ nın Türkiye Ofisi olan PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak bizlerin; gerekli firmalarla iletişime geçerek, belli olan talep ve ihtiyaçları firmalar adına toplayarak PAN CHEMICALS S.p.A ITALY’ e ileterek, ithalatın PAN CHEMICALS BOSPHORUS adına gerçekleşmesi esasına dayanır. Bu şekilde, servis verdiğimiz firmalara tamamiyle PAN CHEMICALS BOSPHORUS tarafından gümrük işlemleri tamamlanmış ürünler teslim edilmektedir.

Ayrıca İstanbul/Avrupa Yakasında bulunan Depo-Ofisimizde bazı temel ürünlerin stoğununu da her daim tuttuğumuzu belirtebiliriz. Stoklarımız dahilinde hemen hemen önemli olan bütün ürünlerimizin ücretsiz numuneleri de bulunmaktadır. Türkiye’ deki Tel Çekme Firmalarıyla gerçekleştirdiğimiz iletişimler sayesinde; gerekli talep, ihyitaç ve potansiyel iyileştirmelere dayanarak en doğru ürünü seçip, firmaların hizmetine anında tedarik prensibiyle 7/24 sunabildiğimizi belirtebiliriz.

Ürünlerinizi Türkiye’ de hangi lokasyonlara ulaştırıyorsunuz, bilgi verebilir misiniz?

PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak satış ve satış sonrası destek operasyonlarımızın takip kolaylığı açısından Türkiye’ yi bazı il lokasyonları şeklinde ele aldığımızdan söz edebiliriz; şöyle ki; Başta İstanbul olmak üzere, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Karabük, Amasya, Kayseri, Bursa, Balıkesir, İzmir, Manisa, Denizli, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye illerini başlıca olarak sıralayabiliriz. Aynı zamanda PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak hedef Pazar çalışmalarımızı proje bazlı olarak devam ettirdiğimizden de söz edebiliriz.

PAN CHEMICALS BOSPHORUS’ un Resmi olarak 2014 yılında kurulduğunu biliyoruz. 2014 yılından itibaren geçen sürede Firmanız adına gerçekleştirdiğiniz gelişmeleri bizlerle paylaşabilir misiniz?

Evet belirttiğiniz gibi 2014 Yılında o zamanki şartlara dayanarak PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY’ nin Türkiye Ofisi olan PAN CHEMICALS BOSPHORUS’ u resmi olarak açmış bulunuyoruz. Geçen süre zarfında Türkiye’ de hemen hemen bütün Tel Çeken Firmalara temas edip, iletişimlerimizi geliştirmiş bulunuyoruz. 5. Yılımızdan gün almaya başladığımız bu günlerde gerek pazarlama faaliyetlerimiz gerekse Türk Sanayisine sunduğumuz hizmetlerle sektöre genç, dinamik ve sürdürülebilir değerler kattığımıza inanıyoruz. Gerekli vizyon, misyon ve prensiplerimizden asla vaz geçmeden bütün eforumuzu Türk Tel Sanayisinin daha da gelişmesi için kullanacağımızın garantisini veririz.

2018 Yılı fimanız adına nasıl başladı ve yılın sizler adına ne şekilde sürüp, biteceğini ön görüyorsunuz?

2018 Yılı itibariyle gerek Depo-Ofisimizden, gerekse anlaşmalı olduğumuz antrepolardan İş birliği içerisinde olduğumuz firmalara ürün tedariği konusunda bir hayli gelişme kat ettiğimizi belirtebiliriz.

Dolayısyla PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY’ den Türkiye’ ye ürün tedariği konusunda pozitif ivmeli bir doğru ile yıla başladığımızı yılın ilk iki çeyreğini bu şekilde geçireceğimizi ön görmekteyiz. Temmuz ayı ile başlayacak 3. ve Ekim ayı ile başlayacak 4. Çeyrek itibiariyle de artık Türk Tel Sanayi Sektöründe kendimizi daha da aktif olarak hissettirebileceğimizi siz değerli basın çalışanları aracılığıyla Türk Sanayisi ile paylaşmak isteriz. Dolayısıyla 5. Yılımıza gireceğimiz 2019 Ocak ayı itibariyle sektörde gerek hizmetimiz, gerek kalitemiz, gerekse rekabetçi birim fiyatlarımız ile sektörümüz dahilinde daha da ileride olacağımızı ön görmekteyiz. Bu şekilde Stratejik planlamalarımızı yaptığımız kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerimize basamak basamak kararlı bir şekilde ulaşacağımıza inanıyoruz.

Yakın gelecekte PAN CHEMICALS BOSPHORUS’un bünyesine yeni firmalar da katılabileceğinden söz edebilir miyiz? Bu şekilde çalışmalarınız da bulunmakta mıdır?

Bildiğiniz gibi gerekli Distribütörlükler ya da Temsilcilikler almak uzun vadeli proje bazlı çalışmaların meyveleri olarak gün yüzüne çıkmaktadır. Bizler de PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak elbette yakın gelecekte bünyemize bazı yeni distrübütörlükler ve temsilickler katma gayretindeyiz. Konular dahilinde gerekli fizibilite çalışmalarımız devam etmektedir. Gerekli anlaşmalar yapılıp imzalar atılır atılmaz yeni anlaşmalarımızı siz değerli basın mensupları huzurunda Türk Tel Sanayisi ile paylaşacağımızı deklare ederiz.

Son olarak; İtalyan Firması olduğunuz için sormak istiyoruz; Türkiye ile İtalya arasındaki Ticari Hacmi nasıl gözlemliyor ve yorumluyorsunuz, bizlerle paylaşabilir misiniz?

Osmanlı Devleti ile ileri gelen; Türkiye ile İtalya arasındaki Ticari ilişkilerin bu sene 162. Yılıdır. Türkiye ve İtalya, Akdeniz’ de stratejik olarak ortak çıkarları bulunan, ortak tarih ve değerleri paylaşan iki bölgesel güçtür diyebiliriz. İki ülkenin bölgesel ve küresel meselelere global bağlamda çözüm bulunması hususunda işbirliği içinde çalışma iradesi sürekli olarak mevcuttur. İkili ilişkilerde, her alanda farklı düzeylerde görüş alışverişine imkan veren Türkiye-İtalya Hükümetlerarası zirve toplantılarını zaman zaman gerçekleştirmektedirler.

AB’nin kurucu üyeleri arasında bulunan İtalya, ülkemizin AB üyelik sürecini güçlü ve görünür şekilde destekleyen Avrupa Ülkelerin başında gelmektedir. İtalya, yaklaşık olarak 8,5 milyar dolar ihracat ile Türkiye’nin ilk 5 içerisinde bulunan ihraç pazarını ve 10,2 milyar dolarlık ithalatı ile yine Türkiye’nin ilk 5 içerinide bulunan tedarikçi ülkesini oluşturmaktadır. Avrupa Birliği’nin en gelişmiş ekonomileri arasında yer alan İtalya ile Türkiye arasındaki ilişkiler birbirini tamamlar niteliktedir. Tekstil-konfeksiyon, deri, makine imalat, gıda işleme ve kimya sektörleri İtalyan firmalarının işbirliğine son derece açıktır.

Dolayısyla bütün bu veriler göz önünde bulunduğunda Türkiye ile İtalya arasındaki Ticari Hacmin artarak devam edeceği ön görülmektedir. Bizler; PAN CHEMICALS S.p.A. ITALY ve PAN CHEMICALS BOSPHORUS olarak iki ülke arasındaki ticari hacmi zirveye taşımak adına ve iki ülkenin de ekonomisini daha da kalkındırmak için payımıza düşen çalışmaları sürekli olarak yapacağımızı deklare ederiz.

Saygılarımızla,
HAKAN TANIŞ
PAN CHEMICALS BOSPHORUS TÜRKİYE MÜDÜRÜ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ