21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Özreels Ambalaj Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kaan Özdemir: Firmamızı diğer firmalardan farklı kılan en önemli unsurların başında; tecrübe, bilgi birikimi ve üretime farklılık getiren düşünce yapımız gelmektedir

2017 Yılında Firmamız bünyesinde çalışmalarını yaptığımız ve seri üretimine geçtiğimiz; Su geçirmeme ve yanma özelliği olmayan Kontrplak ve Kontrplak Makaralarımızın beklentilerin üstünde bir karşılık görerek üretimlerine aralıksız devam edilmesinin ardından 2017 yılının ortalarında başladığımız ve Ar-Ge sürecini 2018 yılbaşı itibariyle bitirip seri üretimine girmiş olduğumuz KONTRAPLAK göbekli Kontrplak Makaralarımızın da istek talepleri bizleri memnun etmektedir. Türkiye’de ilk kez uygulanan KONTRAPLAK göbek ürünlerimizin Darbeye ve kırılmaya karşı durumları sıfıra indirmek adına planladığımız “Esnek Kontrplak” projemizinde yakın zamanda olumlu sonuçlarına ulaşmayı hedeflemekte olduklarını belirten Ozan Özdemir firması ile ilgili bilgileri paylaştı.

Kablo sektörüne yönelik faaliyetlerinizden, marka ve ürün çeşitlerinizden kısaca bahsederek üretim kapasiteniz, yıllık üretim ve satış miktarlarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Kablo sektörüne yönelik en önemli faaliyetlerimizin başında; Kontraplak Sevk Makaları gelmektedir. Muhtelif boy ve çaplarda aylık tüketim miktarı; 550 m3 olan Kontraplak Sevk Makaralarımızın taşıma kapasiteleri ; 170kg ile 1.450 kg arasındadır 2017 yılının başlarında yapmış olduğumuz projemizin sonucu olarak ; 12-24 ay suyun içinde kalmasına rağmen herhangi bir deformasyona uğramayan, aynı zamanda ağaç makaralarla kıyaslandığında %300 düşük dara ağırlığı ve %200 daha düşük ağaç kullanımı sağlayarak ülkemize de yeşili koruma adına ciddi kazanımlar sağlamaktayız.

Makaralarımızın oluşmasında ham madde olarak belirlediğimiz ve yine 2017 yılında yapmış olduğumuz projemiz sonucunda yanma ve su geçirmeme özellikleri bulunan ’’Kontraplak’’ ‘ larımızın aylık tüketim miktarı; 5.250 Adet olarak görülmektedir. Sevkiyat tercihlerini kargo yoluyla yapan tedarikçilerimiz için ise belirledikleri muhtelif boy ve çaplara göre daha korunaklı ve daha güvenirli yapmak adına tasarladığımız “Kontraplak Sandık”‘larımızında aylık tüketim miktarı : 1.000 adettir.

Türkiye’de daha önce hiç uygulanmamış ve şirketimiz olarak da 2018 yılbaşı itibariyle seri üretimine geçtiğimiz KONTRAPLAK göbekli Makaralarımızın da görmüş olduğu ilgi bizleri memnun etmektedir.

Firma olarak 2017 yılında ve 2018’nin ilk yarısında üretim satış, büyüme oranı bakamından nasıl bir performans sergilediniz? Bu dönemi ciro ve satış bakımından yüzde kaçlık bir büyüme ile geride bıraktınız? Üretim, ciro, büyümeye yönelik 2018 yılsonu ve sonrası için hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Şirketimizin verileri daha önceki yıllara göre kıyaslandığında 2017 yılında; Üretim, Makine-Teçhizat ve Ciro artışı olarak %250 büyüme gösterdiğini gözlemlemekteyiz. 2018 yılının başlarında olmamıza rağmen 2017 yılının sonunda yakaladığımız artışın üstünde bir performans göstereceğimizi gözlemlerken, gerek ürün satışı olarak gerekse de ciro bazında 2017 yılının oranlarını geride bırakmayı hedeflemekteyiz. 2017 yılı sonu ve 2018 yılı başı itibariyle şirketimizin hali hazırda yatırımı dışında 4.000.000 ₺‘lik makine ve teçhizat yatırımlarıyla üretim kapasitemize gün geçtikçe daha da arttırmayı hedeflemekteyiz.

Firma yüksek katma değerli üretime yönelik yaptığınız Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarınızdan kısaca bahsederek, varsa bu çerçevede geliştirdiğiniz yeni ürün veya ürün gruplarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız bünyesinde çalışmalarını yaptığımız ve seri üretimine geçtiğimiz; Su geçirmeme ve yanma özelliği olmayan Kontrplak ve Kontrplak Makaralarımızın üretimlerine aralıksız devam edilirken bunun yanı sıra 2018 yılının başında Ar-Ge planlaması tamamlanmış Kontrplak Göbekli Kontra Makaralarımızın sadece iç piyasa da değil yurt dışında da beğeni kazanması bizleri mutlu etmektedir. Kontrplak Göbekli Makaralarımızın oluşabilecek darbe ve kırılmayı en aza indirmek adına planladığımız ‘’ Esnek Kontrplak’’ projemizinde yakın zamanda olumlu sonuçlarına ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Firma olarak ihracat çalışmalarınızdan bahseder misiniz? Üretimizinin yüzde kaçını iç pazara, yüzde kaçını dış pazara sunuyorsunuz? Bu çerçevede 2016 yılı ile 2017’nin ilk yarısında ne kadarlık bir ihracat yaptınız (miktar ve değer olarak)? 2017 yılsonu ve sonrası için ihracata dair hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

İhracat olarak sadece Kayseri ilindeki Serbest Bölge’ye yapmış olduğumuz ihracatlarımız bulunsa da Firmamızın iç pazarda ürün vermiş olduğu 11 adet kablo ve çelik halat firmaları bütün ürünlerimizi ihracat piyasalarında kullanmaktadır. Üretimlerimizin %3 ‘ lük kısmı ihracat %97’lik kısmi ise iç pazarlarımıza sunulmaktadır.

Eklemek istedikleriniz:

Firmamızın diğer firmalardan farklı kılan unsurları ve misyonu:
Firmamızı diğer firmalardan farklı kılan en önemli unsurların başında; tecrübe, bilgi birikimi ve üretime farklılık getiren düşünce yapımız gelmektedir. Yapmış olduğumuz farklı projeler ve sorunları çözebilen düşünce yapımızla belirlediğimiz misyonumuz en güvenilir en kaliteli ve en üretken firma olarak benimsenmiştir. Şirketimize ürün çeşitliliği ve görsellik anlamında da değer katarak bu sektörde yıllardır olduğu gibi hem kalıcılığımızı hem de ülke ekonomisine katkı sağlamayı şirketimiz adına bir görev olarak görmekteyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ