21.02.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Ömerler Hadde, Türk Tel Endüstrisinde sorunların çözüm adresidir

Ömerler Hadde, Türk Tel Endüstrisinde sorunların çözüm adresidir

ÖMERLER’i kısaca tanımlamak gerekirse, tel endüstrisinin hizmetinde olmaktan gurur ve mutluluk duyanların firmasıdır diyebiliriz. ÖMERLER, Ağustos 1989’da tel endüstrisine yönelik olarak bir mühendislik, danışmanlık ve temsilcilik firması olarak kurulmuştur. ÖMERLER’in kuruluş amacı,
– Tel endüstrisinde Dünya’da kaydedilen ilerlemeleri, gelişmeleri ve yenilikleri yurdumuza kazandırmak ve
– Mühendis istihdam etme olanağı bulunmayan küçük ve orta ölçekli tel işletmelerine mühendislik desteği sunmak ve böylece Türk tel endüstrisinde verimliliğin ve istihdamın artmasına katkıda bulunmaktır.

ÖMERLER’in faaliyet alanlarını kısaca,
– Tungsten karbür hadde üretimi ve onarımı,
– Sert metal nervür tabakları ve ezme diskleri üretimi ve onarımı,
– Hadde sabunu ithalatı ve satışı,
– Tel endüstrisinde kullanılan muhtelif teknik malzemelerin ithalatı ve satışı,
– Tel endüstrisine tedarikçi olan bazı yabancı firmaların Türkiye

Temsilciliklerinin yürütülmesi ve
– Tel işletmelerinin muhtelif üretim, kalite ve verimlilik sorunlarına çözümler üretilmesi şeklinde özetleyebiliriz.

NEREDE TEL ÜRETİLİYORSA, ÖMERLER ORADADIR.

Ağustos 1989’da kurulan ÖMERLER, başlangıç yıllarında temsilciliklerini yaptığı firmaların bilgi birikimleri ve deneyimlerinden yararlanarak Türk tel endüstrisinin sorunlarına çözümler üretmiş, daha sonra bu alanda edindiği deneyimlerden aldığı güçle, 1995 yılında Ankara’da tungsten karbür tel çekme haddeleri üretimine de başlamıştır. ÖMERLER 1995 yılından bu yana tel endüstrisinin talebi olan kaliteli haddeleri üretmeye devam etmektedir.

Çelik hasır üretiminde kullanılan sert metal nervür tabakları ve ezme disklerinin 20 yılı aşkın bir süre tanıtımını ve pazarlamasını yapan ÖMERLER, bu alanda edindiği deneyimlerden aldığı güçle 2011 yılında kendi bünyesinde kurduğu profil taşlama atölyesinde aşınan sert metal nervür tabaklarının ve ezme disklerinin onarımını da yapmaya başlamıştır. Böylece, çelik hasır sektörünün önemli bir talebi karşılanmış ve önemli bir döviz tasarrufu sağlanmıştır. ÖMERLER sert metal nervür tabakları ve ezme disklerinin yalnızca onarımını yapmamakta, aynı zamanda bu ürünleri kendi markasıyla da yeni olarak üretmektedir

Türk tel endüstrisine 30 yıldır hizmet vermekle gurur duyan ÖMERLER, sektördeki deneyiminden ve bilgi birikiminden aldığı güçle bugün de yine ilk günkü heyecanı ve şevkiyle Türk tel endüstrisinin sorunlarına çözümler üretmeye devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?