25.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Ok Elektronik Elektrik San İç ve Dış Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ok: Şu anda kapasitemiz %90 oranında dolu ve 2015 ilk yarısı için belirlemiş olduğumuz hedeflerimize ulaşmış durumdayız

Kapasitesinin %90 oranında dolu olduğunu ve 2015’in ilk yarısı için belirledikleri hedeflere ulaştığını belirten Ok Elektronik Elektrik San İç ve Dış Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ok firmalarına ait sorularımızı yanıtladı.

2015 yılı firmanız için nasıl geçiyor, ilk altı ay sonrasında kapasite kullanım oranı nedir ?

2015 yılı ilk aylarda durgun başladı, beraber müşterilerimizin siparişleri çoğalmaya başladı ve 3. Aydan sonra oldukça yoğun bir çalışma içerisine girdik. Halen aynı yoğunlukla devam ediyoruz. Şu anda kapasitemiz %90 oranında dolu ve 2015 ilk yarısı için belirlemiş olduğumuz hedeflerimize ulaşmış durumdayız. Yeni işler ve yeni üretimler hedeflerimizde var, sene sonuna kadar tüm planlarımızı uygulayacağız. Yoğun olarak otomotiv sektörüne çalışıyoruz, Beyaz Eşya üretimimiz düzgün bir üretim şeklinde devam ediyor. Kablo üretimimiz çok yoğun şekilde devam ediyor, ihracat görüşmelerimiz sonrasında 2016 yılında kablolarımızı ihraç etmeye başlayacağız. PVC Makaron üretim hatlarımızda , üretimi aralıksız çalışıyor.

Bu yıl yaşanan Euro / Dolar kur artışları çalışmalarınızı nasıl etkiledi? Hedeflerinize ulaşabiliyor musunuz ?

2015 yılı ekonomideki Euro/Dolar dalgalanmaları firmamızı için çok fazla olumsuz geçmedi, planlı ve kararlı çalışmalarımız sıkıntı yaşamadan rahat aşmamızı sağladı. Şu an için müşterilerimizle olumlu çalışmalar içerisindeyiz.

Yurtiçi ve yurt dışı malzeme ve hammadde temininde olumsuzluk yaşamadık, alternatif tedarikçilerimiz bizi çok fazla sıkıntıya sokmadı. Kaynaklarımızı düzenli ve planlı bir şekilde yürütüyoruz, kullandığımız tüm hammadde ve malzemeleri peşin olarak alıyoruz, çalıştığımız çok eski müşterilerimizle halen birlikteliğimiz olduğu gibi firmamızı çalıştıkları diğer firmalara tavsiye ediyorlar, onların sayesinde yeni müşterilerimiz oluyor. İnternet sayesinde müşteri portföyümüz oldukça genişledi. Müşterilerimiz de piyasadaki dalgalanmaları yaşıyorlar, bu nedenle maliyet artış isteklerimize olumlu cevap veriyorlar.

Kablo sektörü, karsız veya minimum karlarla devam eden bu süreci nasıl aşacak ? Görüşlerinizi paylaşır mısınız ?

Kablo sektöründe bir çok firmanın çok zor dönemler geçirdiği haberlerini alıyoruz, bu olumsuzluklar olsun istemeyiz, bu nedenle çok dikkatli bir şekilde ekonomik stratejilerimizi planladık, şu anda firmamız bu olumsuz gelişmelerden etkilenmeden çalışmasına devam ediyor. Gelişmeleri ve ekonomik bilgileri sıkı bir şekilde takip ediyoruz.

Yılın 2. Altı ayı için beklentileriniz nelerdir ?
Kablo sektörü ülkemizin ekonomik olarak can damarlarından biridir. Olumsuzlukların bir an önce düzelmesini, bilhassa ihracatın büyümesini istiyoruz, ekonomik olarak kur artışlarının çok fazla dalgalı seyretmesini arzu etmiyoruz.

Seçim sonuçlarının. ülkemizi çok daha güzel günlere götürecek şekilde sonuçlanmasını arzu ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ