21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Nexans Türkiye Ar-Ge Laboratuvarı TÜRKAK tarafından Akredite Oldu

Nexans Türkiye Ar-Ge Laboratuvarı TÜRKAK tarafından Akredite Oldu

Nexans Türkiye bünyesindeki Denizli Fabrikası Ar-Ge Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TURKAK) tarafından TS EN ISO/IEC 17025’e göre akreditasyonunu tamamladı. Bu akreditasyon ile Nexans, kullandığı çok yönlü test ekipmanları ile, CPR (Yapı Malzemeleri Yönetmeliği) testleri de dahil olmak üzere, uluslararası geçerliliğe sahip, farklı alev ve yangın testlerini gerçekleştirebilecek.

“Hayata enerji verir” sloganıyla müşterilerine yüksek performanslı kablo ve kablo çözümleri sunan, kablo endüstrisinin lider oyuncularından Nexans, bu sayede, müşterilerinin alev performansı tip testleri ile ilgili taleplerini, üçüncü parti kuruluşlara gerek kalmadan, kendi bünyesinde, daha kısa sürede gerçekleştirebilecek tescilli bir kuruluş olurken, aynı zamanda Nexans’ın yurt dışındaki diğer üniteleri içinde Lyon ve Nürnberg ile birlikte, bu konuda hizmet verebilen üç üniteden biri haline gelmiş oldu.

Akreditasyon ile birlikte Nexans Türkiye laboratuvarında yapılabilecek test tipleri:

•Yangına Tepki Testleri,
•Alev ve Yangın İlerleme Testleri,
•Duman Yoğunluğu Testleri,
•Zehirli Gaz ve Halojen Tayini Testleri,
•Yangına Dayanım Testleri

Konuyla ilgili konuşan Nexans Türkiye Teknik Ar-Ge Direktörü Ömer Eren: “Bir süredir üzerinde çalışmakta olduğumuz süreçte sona gelmekten ve Nexans Türkiye bünyesinde gerçekleştirdiğimiz alev ilerleme ve yangına dayanım teslerinin, bu konuda yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TURKAK tarafından, tescillenmiş olmasından dolayı mutluyuz. ISO 17025 akreditasyonu sayesinde, müşterilerimizin taleplerini karşılamak anlamında bir adım daha ileri gitmiş bulunuyoruz. Özellikle, CPR ile ilgili daha da aktif olarak Ar-Ge faaliyetlerimizi yürüteceğimiz önümüzdeki dönemde, Türkiye’de bulunan sınırlı sayıdaki akredite alev test performansı laboratuvarından birisi olmak gurur verici. Sürecin tamamlanmasına, gerek Nexans Grup içinden gerekse Nexans Türkiye bünyesinden, katkıda bulunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kapsamda bulunan ilgili tüm testlere TÜRKAK web sitesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ