17.04.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Nejdet Tıskaoğlu – Yönetim Kurulu Başkanı, Elcab Kablo Profil Sanayi Ticaret A.Ş.

Nejdet Tıskaoğlu – Yönetim Kurulu Başkanı, Elcab Kablo Profil Sanayi Ticaret A.Ş.

İstanbul, Zonguldak Ve Durban’daki üretim tesislerimizle, 3 farklı lokasyonda global olarak rekabet eden, sanayinin ihtiyaçlarına ekonomik çözümler üreten, müşteri memnuniyeti odaklı kalite anlayışı ile faaliyetlerimizi sürdürmekte, ana sanayiciler tarafından tercih edilen bir tedarikçi konumunda bulunmaktayız.

Silikon kablo, cam elyaf kablo, silikon conta, silikon makaron, silikon profil, kablo grubu, sinyal lambası, fişli kablo ve PVC kablo gibi beyaz eşya üretiminde kullanılan çeşitli ürünlerin imalatını gerçekleştirmekte olan firmamız 1998 yılında İstanbul’da faaliyetine başlamıştır. Silikon kablo ve beyaz eşya sektöründe ihtisaslaşmaya çok önem veren ve bu nedenle çok özel silikon kabloların üretiminde son derece iddialı olan Elcab Kablo olarak kalite konusunda iddialı, fiyat konusunda ise rekabetçi olduğumuz, bizi de bir adım öne çıkaran ve en belirgin kimliğimizi oluşturan ürünlerimizi iki grupta değerlendirebiliriz. Elcab Kablo denilince sadece kablo üretimi yapan bir firma izlenimi ortaya çıksa da firmamızın sadece kablo kimliği bulunmamaktadır. Diğer kimliğimizle silikon başta olmak üzere farklı kabloların gruplama üretimini yapmakta ve bu ürünleri beyaz eşya yan sanayine tedarik etmekteyiz.

Ürünlerimiz ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, ISO 10002:2018 standartları ile VDE, CE, TÜV, EAC, ROSH ve REACH ürün kalite belgelerinin sorumlulukları dahilinde, geniş makine parkurlarımızda çağın getirdiği teknolojik gereksinimlere uygun yöntemler kullanılarak üretilmektedir. Üretim süreçlerimizde modern test cihazları kullanılmakta olup ürünlerimiz üretim prosesinin her safhasında ve son kontrol aşamalarında test edilerek gerekli standartlar dâhilinde dokümantasyon ve raporlamalar yapılmaktadır. AR-GE yatırımlarının ürün kalitesinde artış yaratacağının ve ürün yapısının geliştirilmesi için ürüne katma değer katacağının bilincinde olan firmamız bu nedenle bu alanda daimi faaliyette bulunmakta, göstermiş olduğu etkin başarı ve performans neticesinde global olarak rekabet eden, sanayinin ihtiyaçlarına ekonomik çözümler üreten, müşteri memnuniyeti odaklı kalite anlayışı ile ana sanayiciler tarafından tercih edilen bir tedarikçi konumunda bulunmaktadır.

AR-GE, makine-teçhizat ve teknolojiye yaptığımız yatırımların sonucunu kalite, verimlilik ve inovasyon alanlarında elde ettiğimiz başarılarla almakta, yapılan AR-GE & ÜR-GE çalışmaları, kalite politikaları ve çağımızın getirdiği teknolojik gelişimleri üretim prosesine uygulayarak uluslararası ve yerli standartlara uygun üretim yapan, müşteri talep ve isteklerini önemseyen ve sürekli yenilik ve gelişim içinde olan, kalite, inovasyon ve rekabette öncü bir firma olarak kurulduğumuz günden bugüne her geçen yıl arttığımız büyüme ve gelişme ivmesini yükseltmeyi hedeflemekteyiz. Kapasite kullanım oranını en üst seviyede tutarak kaliteli ürün ve hizmeti daha ucuz maliyetle, hatasız ve zamanında, optimum kaynak ve avantajla müşterilerine temin edip çalışanlarının eğitim seviyesini arttırarak üretim prosesinde sürekli iyileştirme ve gelişim içinde olup, kurumsal yönetim anlayışı ile daha temkinli, yaptığı işlerde daha seçici ve karlılık konusunda daha hassas bir strateji içerisinde ilerlemekteyiz.

Elcab Kablo olarak satış faaliyetimizi kurmuş olduğumuz 2 ayrı profesyonel ekiple hem iç pazarda hem de dış piyasada sürdür mekte olup ürettiğimiz ürünlerin % 40’ını iç piyasada hizmet verdiğimiz önde gelen firmaların yanı sıra 56 farklı ülkeye ihraç etmekteyiz. İhracat ülke hacmini geniş bir yelpazede tutmayı ve üretmiş olduğu ürünleri dünyanın dört bir yanına kaliteden ödün vermeden uygun fiyat ve zamanında teslim avantajlarıyla ulaştırıp müşterilerinin istek ve taleplerini karşılamayı hedef edinmiş bir firma olarak mevcut müşterilerimize müşteri memnuniyeti odaklı kalite anlayışı ile hizmet etmekte ve mevcut müşterilerimizin yanı sıra fuar, pazar araştırması ve müşteri ziyaretleri kanalıyla bu pazarlardaki ihracat oranımızı daha üst seviyelere çekmeyi hedeflemekteyiz. Bu vesile ile küresel tedarik zincirleri kırılırken global anlamda yaşanan lojistik problemlerine getirdiği çözümlerle tedariki ayakta tutan ülkemizin geçtiğimiz sene büyük bir rekora imza attığı 225,4 milyar dolarlık ihracat hacminde katkımız olmasından kaynaklı büyük bir kıvanç ve mutluluk duymaktayız.

Kurulduğu günden bugüne daima ileriyi hedefleyen firmamız, başarısını onaylı tedarikçisi olduğu Arçelik’in, Güney Afrika’da bulunan beyaz eşya üreticisi Defy Appliances Pty (Ltd.) firmasını Franke Holding AG şirketinden alarak bünyesine katmasının ardından 2018 yılının Nisan ayında Elcab Cable And Profile (Pty) Ltd. adı altında Güney Afrika’nın KwaZulu-Natal eyaletinde bulunan Durban şehrinde kurduğu üretim tesisi ile ilk yurt dışı yatırımını hayata geçirerek taçlandırmış, ardından Başkanlık görevini yürüttüğüm Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİ-AD) tarafından başlatılan, gurbette yaşayan, farklı alanlarda bilgi, birikim ve tecrübe sahibi kişilerin memleketlerine dönerek yatırım yapmak suretiyle şehrin ekonomik ve sınai gelişimine katkı sağlamasını amaçlayan “EVE DÖNÜŞ PROJESİ” kapsamında Zonguldak, Çaycuma’da gerçekleştirdiği yatırım bünyesinde 2020 yılının Aralık ayı itibariyle personel alımı yapıp yine aynı ay içerisinde makine kurulumlarını gerçekleştirerek pilot üretime başlamış, 2021 Ocak ayı itibariyle de istihdam ettiği personel ile İstanbul ve Durban’da üretilen tüm ürünleri Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrikada da üretmek suretiyle tam kapasite ile faaliyete geçerek 14/01/2021 tarihinde pek çok değerli ismin katılımıyla Arçelik’in Eskişehir’de bulunan buzdolabı işletmesine ilk sevkiyatını gerçekleştirmiştir.

Amacı, adım adım yapacağı makine yatırımlarıyla projelerini faaliyete geçirip, üretim, iç satış & ihracat hacmini büyütüp, ilerleyen dönemlerde çalışan sayısını arttırarak istihdam sahasını genişletmek, yeni proje ve yatırımlara imza atarak ülke ekonomisine katkı sağlamak olan firmamızın temel politikası müşteri odaklı bir bakış açısıyla kaliteli üretim, zamanında teslim, çalışanlarımızın eğitim seviyesini yükselterek sürekli iyileştirme ve gelişim içinde olmaktır. Üretime başladığımız günden bugüne ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak, teknolojik gelişmeleri takip edip uygulamak, çevreye ve topluma duyarlı üretim yapmak ve müşterilerimize en uygun fiyat ile en kaliteli hizmeti sunmak temel prensibimiz olup müşteri odaklı bu anlayış bize daha çok tercih edilme ve rakiplerimize karşı bir adım öne geçme avantajı sağlamaktadır. En önemli hazinemiz yetenekli, tecrübeli ve inovatif insan kaynağımız olup istisnasız sıfır hata hedefiyle üretim yapmaktayız. Bütün takım arkadaşlarımızla ilk günkü heyecan ve hırsla, birlikteliğin ve aklı kullanmanın avantajı ile yolumuza devam ediyoruz.

Sahip olduğu kurumsal zihniyet ile geleceği inşa eden girişimci, yenilikçi ve vizyoner bir firma olarak ana hedefimiz Türkiye ekonomisinin güçlenmesine ve ülkemizin gelişen refah seviyesine ulaşmasına katkı sağlamak olup bu amaç doğrultusunda uzun vadeli hedefler belirliyor, sürdürülebilir iş modelleri geliştiriyor ve stratejilerimizi yeni fırsatlara adapte ediyoruz. Başta çalışanlarımız olmak üzere tüm tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımıza, değerli katkıları ve bizlere duydukları güven ve bağlılıkları nedeniyle teşekkür ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ