27.09.2023 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

NDC Techonologies Beta LaserMike’dan LayScan Ölçme Sistemi Kablo İmalatçılarının Hat ve Boyunu Kablolama ve Perleme sırasında Hassas olarak ölçmelerini Sağlıyor

Hassas ölçme ve kontrol çözümlerinde lider bir kuruluş olan NDC Technologies, kablo imalatçılarına Cat 5e/6/6a/7a gibi data haberleşme kablolarının bükülü çiftlerinde hatve uzunluğunu hassas ve tutarlı şekilde ölçmeyi sağlayan LayScan ölçme sistemini tavsiye ediyor. Şirket yetkilileri bu sayede, manual ve zaman alıcı hatve boyu ölçüm yöntemleri ve hatve boyu değişikliklerinden doğan konuşma karışması proplemlerini bertaraf etmekle firenin, maliyetli yeniden çalışmanın ve verim kaybı sorunlarının önlendiğini belirtiyor.

LayScan kablolama sırasındaki dört per veya twinner sırasında her bir per için ölçümde kullanılarak bükülü kablo konstrüksiyonunun doğruluğunu üretim sırasında gösterir. Bu dokunmasız sistem dört per için hatve sensörleri ve Beta LaserMike LaserSpeed® boy ve hız ölçme kafasını kullanarak yüksek hızda hatve boyu ölçümünü sağlar. A Bir veri toplama ve kontrol sistemi kablodaki her hatve boyunu etkin şekilde toplar ve işler ve böylelikle trend kartları , istatistik analizleri veya FFT analizleri gibi müşterinin hat dışı analiz araçlarını kullanmasına imkan vererek her bir hatvedeki sistematik hatve değiişimlerini gözleme, ölçme ve raporlamayı sağlar. Veriler bir PC’de kolayca depolanabilir.

Layscan bükülü çiftte 152.4 m/dak. hıza kadar 25.4mm’ye kadar olan hatve boyunu bindebir kesinlik oranında ölçebilir.Beta Lasermike SRL Pro Yapısal Geri Dönüş Kaybı ölçme sistemi aynı zamanda online kablo performans kalitesi çözümü olarak kullanılabilir. SRL Pro data haberleşme kablolarında ekstruder öncesi ve/veya sonrasında potansiyel yapısal geri dönüş kaybı problemlerini tepit etmede kullanılabilir.

Daha fazla bilgi için www.ndc.com/betalasermike

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ