21.05.2024 - Kablo Tel Dünyası Kablo-Üretim-Hammadde-Makina Teknolojileri Dergisi
Kablo Tel Dünyası

Nak Kablo Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Alper Kabukçu: 1970’lerden beri kablo üretiyoruz…

40 YILLIK ÜRETİM TECRÜBESİ İLE 21 AYRI ÜLKE NAK KABLO KULLANIYOR

Yenilenen ve genişleyen makine parkuruyla nak kablo hergeçen gün farkını ortaya koymaktadır.. 2015 yılı itibarıyla 21 ayrı ülkeye ihracat yapan ve ilk etapta hedef 41 ülke sloganıyla yoluna devam eden nak kablo 40 yıllık üretim tecrübesi ve güçlü ihracat ağıyla sektöre yön vererek her geçen gün ivmesini hızla artırmaktadır.. Nak kablo yakaladığı hızlı ivme ile adından çokça söz ettirmektedir.

Nak Kablo’nun hedefi ürün yelpazesini genişleterek, müşterilerine daha çok çeşit sunarak taleplerine daha kapsamlı bir çözümler sunmaktır. Bu kablolar halojen free, artic grade, XLPE izoleli olanlardır. Bunun dışında makineleşmeye önem verip, üst düzey bir kalite ortaya çıkarmaktır. Teknolojiye dayalı üretimin avantajlarını en iyi şekilde kullanıp müşterilerine daha kaliteli çözüm sunmaktır. Güvenilirlik, zamanında teslimat, en iyi çözüm ortağı yönü, en iyi ödeme şekilleri ile kendine özgü bir yol oluşturarak, müşterileri ile güçlü, verimli, kazançlı birliktelik yaparak uzun soluklu bir beraberlik sağlamaktadır.

Firmamız tesisat (H07V-U, H07V-R, NVY, H05VV F), bakır ve alüminyum iletkenli alçak gerilim (YVV ve YAVVR), asansör ve bükülgen kabloların (G0227 IEC 7 1 c, G0227 IEC 7 1 f) üretimini gerçekleştirmektedir. Nak Kablo 2000 yılından itibaren 10.000 m2’lik tesisinde faaliyetini sürdürmektedir. Nak Kablo; 2014 yılı itibarıyla 20’yi aşan ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Gana; Bahreyn, Libya, Yemen, Türkmenistan, Azerbaycan, Suriye, Irak pazarlarında yoğun olarak konumunu almıştır.

Nak Kablo öncelikli ilkesini güven olarak belirlemiş, müşteri memnuniyetini her şeyden önde tutan ihracatın profesyoneli 40 yıllık tecrübenin dünyaya paylaşımıdır. İhracatını her geçen gün artıran, ihracatına ivme kazandıran Nak Kablo hedefini 2020 yılında dünyanın her ülkesine yer almak olarak belirlemiştir. Uzun bir üretim tecrübesi desteğini arkasına alarak çıktığı bu ihracat yolunda, Nak Kablo 2014 yılında çok iyi bir ivme yakalamıştır.

Bugün ihracat ve ithalatın merkezi olarak düşünülen Dubai’de yaktığı ihracat meşalelerini günden güne arttırarak ülke sayısını 20’ye çıkarmıştır. Katıldığı uluslararası ve sektör el fuarların meyvalarını toplamaya başlayan Nak Kablo 2014 yılında altın dönemini icra etmiştir.

1970’li yıllardan beri süregelen sektör birikimini, bir üst çıtaya çıkarma gayretleri ve sektör ile ilişkisi bulunan alanlarda daha başarılı satışlar ve ulaşılabilecek bütün noktalara bu kaliteli kabloları ihracat edebilmek NAK KABLO nun nihai amacıdır. Bunu ancak tercürebili kadro ile oluşturabileceği inancını taşıyarak çalışanlarımıza güvencimiz müşteriye cevap verme Hedefimiz bilinilirliği yüksek olan markamızı aynı şekilde devam ettirme isteğimizi bir kez daha yenilemek, Türkiye ‘nin ilk 250 sanayi kuruluşu arasında yer almaktır. Bu çerçevede yapılacak olan yatırımları aksatmadan yapacağız. 2015 yılında toplam ulaşılan ülke sayısını 50 çıkarma ayrı bir gayretimiz olacaktır.

NAK KABLO ‘nun en nihai hedefi; son on yılda 36 milyar dolar seviyesinde olan ihracatıyla 2023 yılında 500 Milyar ABD DOLARI ihracat yaparak dünya ticaretinden %1,5 pay almayı hedefleyen Türkiye ekonomisinde; ihracatında lokomotiflerden biri olarak bu büyümeye kendi büyümesiyle katkı koymaktır.

NAK KABLO; sanayileşme konusunda ciddi bir mesafe kat etmiş ve sanayici kültürünü oluşturmuş; dinamik ve girişimci nüfus yapısıyla yerli ve yabancı piyasalarda adından sıkça söz ettiren Denizli’nin parlayan yıldızıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ